Pátý elefant

Pátý elefant! Mýtické zvíře. Podle trpasličí legendy kdysi v pradávných dobách spadl v oblasti Uberwaldu. Proto se tam dnes vyskytují obrovská tuková a jiná podzemní bohatství. A především tuk je nedostatkový artikl dokonce i v Ankh-Morporku. Uberwaldští trpaslíci a s nimi trpaslíci většiny Zeměplochy mají volit dolního krále. Ze dvou kandidátů: konzervativního a pokrokového. Podle toho, který to bude, se bude chovat k lidem i celé trpaslictvo. Volbu (a pak samozřejmě obchodní politiku) může ovlivnit nově jmenovaný Ankh-Morporský velvyslanec v Bjonku, jeho excelence, vévoda Ankhský, sir Samuel Elánius, za vydatné pomoci své ženy. Jedna z politických frakcí však chce udržet Uberwald a snaží se v tom siru Elániovi zabránit. Stojí tedy proti němu trpaslíci - zpátečníci, Anguini příbuzní - vlkodlaci a místní upíři. Angua mizí. Karotka najme jako stopaře a tlumočníka Gaspodu (biftek ke každé večeři) a vydá se po jejich stopách. Ankh-Morporská hlídka pod vedením serž-pardon, kapitána Tračníka se rozpadá! Milion dobrodružství! Napětí! Hrůza! Láska! Přírůstek do rodiny! Jediný slon!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/475/zemeplocha-paty-elefant-475.jpg 4.6661

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 24.

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno · Talpress

The Fifth Elephant · 1999

Kniha Pátý elefant

Mooneylan

Další Terryho záležitost :)
Celá myšlenka těžby tuku, politických míchanicí mezi upíry, trpaslíky a vlkodlaky, akční scény za odborného dohledu Hlídky a pocit, že vám Vetinari stále dýchá na záda je prostě k nezaplacení! Zvedněte oba palce! Igorové, vy zvedněte všechny! :)

Aleen

V téhle Zeměploše se toho dělo tolik, že něco vypíchnout, by mi přišlo jako velká nespravedlnost vůči ostatním postavám a příhodám. Neskutečně jsem se pobavila jak s Hlídkou, tak s trpaslíky, tak s Igory a se všemi ostatními. A udělala jsem přesně to, co jsem nechtěla...teď bych měla vyjmenovat všechny, které zde již jmenovali všichni přede mnou a budou jmenovat všichni po mně!!....Neee!!! Prostě to bylo celé naprosto SUPER zábavné a, jako vždy i, poučné počteníčko!

mia.com
31.12.2018

Další bezvadný díl s mou oblíbenou hlídkou a trošku té detektivní záhadičky k tomu :)

Atlantis
17.12.2018

Pátý elefant u mne vždy dosahoval na nejvyšší mety v pořadí zeměplošských románů. Nevím, čím to je, ale tenhle díl prostě baví. Může za to možná ten absurdní nápad s doly na tuk, který ale na Zeměploše dává naprosto logický smysl (tedy dávné zřícení jednoho z kosmických elefantů držících celý disk), nebo že máme naši známou a milovanou bandu, ale sledujeme je v pro ně neobvyklém prostředí. Kdybyste měli číst za život jen řekněme tři Zeměplochy, tenhle díl mezi nimi musí být.

sarka9190
09.11.2018

Pod pátým elefantem se mi vybaví hlavně psí gang a sprint pana Elánia mrazivou divočinou. Terry Pratchett umí psát vtipné psychopaty a tady byla pomalu celá rodinka:-)

KarolKula
06.11.2018

Po Zeměploše šáhnu jako po odpočinkové literatuře, čímž chci říct, že se chci pobavit. Pátý elefant nezklamal, Sam Elánius a jeho hlídka jsou výteční, skvělé se činí také jeho žena. Svět Zeměplochy je úžasný, i nadále se objevují zákoutí, o kterých jsem ještě neslyšela, postavy známé z předchozích dílů v "objetí" rodiny dokreslují/vysvětlují zeměplošské aktivity.

aardvarka
19.10.2018

Pro milovníky ankh-morporského smyslu pro humor a také pro všechny sadistické fanynky Sama Elánia (ideál mužnosti) je to kniha v hodnotě nejlepšího überwaldského tuku.

W0JTAS04
11.07.2018

Za mě jednoznačně jedna z nejlepších Pratchettovek. Žádná kniha týkající se Hlídky nezklame, ale tuto řadím hodně vysoko.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

hlídka vlkodlaci

Terry Pratchett