Muži ve zbrani

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Staňte se členem MĚSTSKÉ HLÍDKY! Městská hlídka potřebuje MUŽE! Ale zatím má k dispozici desátníka Karotku Rudykopalssona (teoreticky trpaslíka), svobodníka Potroubla (prakticky trpaslíka), svobodníka Navážku (trolla), svobodníka Anguu (ženu... tedy alespoň většinou) a desátníka Nóblhócha (vyloučen z lidské rasy za mnohonásobné nečisté zákroky). A ti teď potřebují veškerou pomoc, kterou je možno získat, protože nad městem poletuje ďábel, ve městě řádí vrah a v ulicích je vůbec něco podivného. Patnáctý díl Úžasné Zeměplochy, v němž se setkáme s mnoha starými známými - od lady Berankinové přes rozšířenou ankh-morporskou noční hlídku až k malému, velmi zvláštnímu pejskovi. Úžasná Zeměplocha, kniha 15., přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466/zemeplocha-muzi-ve-zbrani-466.jpg 4.71217
Série:

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 15.


Žánr:
Literatura světová, Humor, Fantasy

Vydáno: , Talpress
Originální název:

Men at Arms, 1993


více info...
Nahrávám...

Komentáře (94)

Kniha Muži ve zbrani

mozkit
26. dubna

Skvělej díl. Nejdřív jsem měl nejradši díly s čarodějkama, ale už se to přelilo na Hlídku. Přečteno dost rychle, krásně se četlo, bez hluchých míst a bez ztrácení v ději :). Jeden z těch nejlepších dílů pro mě zatim.

n.ezn.amy
08.10.2021

Volné pokračování knihy Stráže, stráže, kdy se opět setkáváme se starými známými desátníkem Karotkou a Nóblhochem, svobodníkem Potroublem a dalšími. V Ankh-morporku začne řádit vrah a noční hlídka musí urychleně případně vyřešit. Příběhy městské hlídky mám společně s čarodějkami nejradši z celé Zeměplochy. Neobyčejně vtipné, plné různých narážek a řečnických obratů, kdy díky překladu Jana Kantůrka, jsem se u této knihy neskutečně pobavil.


mataj
08.04.2021

Čtivé, vtipné a neobyčejné příhody "mužů" z Noční hlídky, kteří musí vyřešit velice zapeklitý případ několika úmrtí i samotnou svojí existenci v Ankh-Morporku. Boží - jako všechno co jsem zatím od TP četla. :)

NannyOgg24
14.03.2021

Paráda jako vždy. Já si Zeměplochu a její příběhy užívám plnými doušky. Moc se mi líbí námět i překlad. Kapitán Elánius a jeho hlídka jsou nepřekonatelní.

Kočičáci
12.02.2021

To je prostě partička k pohledání, na druhou podobnou jen stěží narazíte! Z malé Noční hlídky se stává větší a pestřejší Městská hlídka, kam přibude opravdu trpaslík Potroublo, troll Navážka a krásná čubička Angua. Mým nejoblíbenějším stále zůstává skvělý zatím desátník Kartotka. Společně pátrají po vrahovi, který řádí v ankh-morporkhských ulicích i kanálech a snaží se urovnat odvěké trollo-trpasličí nepřátelství. Jednoduše úžasné, pratchettovsky humorné a kouzelné.

jaroiva
27.11.2020

Napodruhé mě konec jedné postavy rozesmutnil ještě víc než napoprvé. Protože jsem to věděla už od začátku.
Naopak jiné kousky jsem si na druhý pokus víc užila.
Proti Stráže, stráže se mi zdá tento díl už dobrý i pro opakované čtení. Už se ale stejně těším na tu Noční hlídku :)

DuSiČíst
08.11.2020

Opět dobrá, audioknižní zpracování je naprosto geniální. Jen byla chyba poslouchat to hned po Stráže, stráže, jsem už tím humorem trochu přejedený a chce to od Pratchetta pauzu.

TheCiko5
20.10.2020

Muži ve zbrani lehoulince vybočují z Pratchettových obvyklých kolejí. Nechybí výborný humor, jemuž jsem zcela propadl, nechybí skvělé dialogy, ale pozor! Přibývá smrt! Ale ne v podobě více či méně zábavného Smrtě, ale ve formě nefalšované a ryzí. Smrt nejmenovaného trpaslíka mnou otřásla natolik, že jsem se v knížce musel vrátit a ověřit si, jestli jsem se náhodou "neukouk". Ne. Byl jsem skutečně dojatý a to jsem u Pratchetta nezažil. Pan Mistr v Zeměploše znovu rozšířil svůj spisovatelský zaběr.
Skvělé!

1