Muži ve zbrani

Staňte se členem MĚSTSKÉ HLÍDKY! Městská hlídka potřebuje MUŽE! Ale zatím má k dispozici desátníka Karotku Rudykopalssona (teoreticky trpaslíka), svobodníka Potroubla (prakticky trpaslíka), svobodníka Navážku (trolla), svobodníka Anguu (ženu...tedy alespoň většinou) a desátníka Nóblhócha (vyloučen z lidské rasy za mnohonásobné nečisté zákroky). A ti teď potřebují veškerou pomoc, kterou je možno získat, protože nad městem poletuje ďábel, ve městě řádí vrah a v ulicích je vůbec něco podivného. Patnáctý díl Úžasné Zeměplochy, v němž se setkáme s mnoha starými známými - od lady Berankinové přes rozšířenou ankh-morporskou noční hlídku až k malému, velmi zvláštnímu pejskovi. Úžasná Zeměplocha, kniha 15., přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/466/zemeplocha-muzi-ve-zbrani-466.jpg 4.7965

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem (15.)

Men at Arms (1993)

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress

Kniha Muži ve zbrani

zuzana4291

Z této knihy jsem velmi rozpačitá. Chvilkama jsem se nedokázala odtrhnout a chvilkama jsem se zase nemohla začíst a příběh trochu nudil. Ale celkově je kniha hezká a konec je šťastný a překvapivý.

Terezulina

Tak co napsat....:-) já myslím, že tady v komentářích kolega druzickaster napsal i za mě vše :-) prostě výborný a těším se na další díly :-)

Alex.rrr

Další skvělé čtení ze Zeměplochy. Tentokrát krásná detektivka se zajímavým koncem. Trochu jsem měla problém vyznat se, ze začátku, ve jménech postav. Přece jen hlídka byla v prvních knihách a pak až teď a kromě Karotky a Elánia mi dělalo problém je správně zapasovat. Nejvíc se mi líbilo znovuobjevení Gaspody :), to je nejmilejší postavička.

NemmamSlov

Čo dodať, Nočná hliadka opäť nesklamala. Podľa mňa Terryho najlepšia partia. Karotka z novými rekrutmi Nočnej hliadky čelia neznámemu vrahovi, ktorý je vyzbrojený mocnou zbraňou. Navážka a Potroublo v tejto časti viedli, skvelá dvojka, ktorá sa o humor postarala dokonale. U mňa plný počet hviezd.

druzickaster

Výborná detektivka...aha to byla Zeměplocha, ale opravdu, detektivní příběh na pozadí mě bavil. Koncentrace oblíbených postav neksutečná. Karotka, Elánius a další členové hlídky jo a taky Gaspoda, prostě super. Nemluvě o staronových postavách, které do Hlídky teprve vstoupí. Trolové opět prostě úžasní, trpaslíci taky, menšiny táhnou. Nakonec i na Smrtě došlo, jedním slovem výborný díl. Je čas na další...

Loginus

Po první knize že série hlídek jsem myslel, že pokračování nemůže překonat tak zdařilou věc. Obvykle se nepletu rád, tentokrát ano!

Torgal

Moja obľúbená Nočná hliadka sa opäť hlási do služby aby zastavila vyčíňanie vraha vyzbrojeného šialeným plánom a palnou zbraňou nevídanej sily. Ešte šťastie, že z nariadenia patricija sa jej rady rozšírili o zástupcov menšinových rás (trolla, trpaslíka a ženu). Dnešní bojovníci za rovnoprávnosť musia určite zatlačiť slzičku dojatia nad tým, aký bol Pratchett v tomto nadčasový. Nováčikovia prinášajú svieži vietor a napríklad také postupné zbližovanie trolla Navážky s trpaslíkom Potrublom je zlatá baňa zábavy (ale ani zbližovanie Karotku s Anguou nie je na zahodenie :-)). Detektívne vyšetrovanie hrá samozrejme len druhé husle a prím má typický Pratchettovský humor, ale svoju úlohu zvláda a na konci dokáže vytiahnuť aj prekvapivý zvrat. Jediné povzdychnutie mám tentokrát nad tým, že sľubná téma Elániovej svadby bola tak trestuhodne nevyužitá. 8/10

postoran-CZ
05.12.2018

Moje druha kniha ze Zemeplochy (prvni byla Barva kouzel). Ac jsem myslel, ze uz se k Pratchettovi nevratim, musim rict, ze to nebylo spatne a cetlo se mi to velice dobre. Tak treba zkusim dalsi...

Zeměplocha hlídka

Terry Pratchett