Kobercové

Na začátku nebylo nic, jen obyčejná nekonečná plochost. Pak se zjevil koberec... Ten starý příběh všichni znají a všichni milují (i když mu doopravdy nevěří). Postupem času se však koberec stal domovem mnoha rozličných kmenů a lidí a vzniká i nový příběh. Je o Velké pračce, která po sobě zanechává cestu zkázy napříč celým Kobercem. Příběh o Pelichánech posedlých touhou po moci a o dvou bratrech z kmene Munrungů, kteří se potom, co byla jejich vesnice vyhlazena, vydali za dobrodružstvím, aby ukončili všechna dobrodružství......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1825/kobercove-1825.jpg 4454
Literatura světová, Humor, Fantasy

Vydáno: , Talpress

The Carpet People, 1971

Kniha Kobercové

Epiky

Milé,vtipné,pratchetovské.
Pořád jsem čekala,jestli někdo dojde na konec koberce.

anonymní.Ilja
29.12.2021

Jako velký milovník knih Terryho Pratchetta jsem se nemohl této knize vyjmout, přestože nehovoří o Zeměploše. Vypráví příběh o tvorech, kteří jsou tak malinkatí, že jsou pro ně i jednotlivé vlasy koberce obrovské. Zkuste se na svět podívat novýma očima; očima tvorů tak malých, že je nikdy neuvidíte. Možná tam opravdu jsou.

Annannas
06.07.2021

Četla jsem do ČV, ale tento žánr opravdu není můj šálek čaje.

Atlantis
14.07.2020

Moje naprosto první setkání s Terry Pratchettem a myslím, že každý, kdo se chce do jeho díla pustit, by měl začít tady. Kobercové jsou ve své podstatě jednoduchá kniha, která ale v sobě nese už zárodky nápadů Zeměplochy a i ten humor tady je takový odrazový můstek pro jeho větší a známější díla.

Dandulka
07.02.2020

Velmi nápaditá knížka. Vůbec by mě nenapadlo, co všechno se může stát na obyčejném koberci. Zajímavá byla i povídka na konci celého příběhu.

Affares
16.08.2019

Asi jsem se zamiloval. Jasně, je to remake původní verze, ale sakra se povedl. Tohle byla krásná, živá kniha, které jsem věřil každou postavu. Nic víc není potřeba dodat a díky Pratchettovi za vše, co pro literaturu udělal.

DDanča
30.05.2019

Knížka mě doopravdy bavila. Jak příběhem, tak názvy postav a zvířat. Na autorovu prvotinu ( i když pak upravenou) je to dost dobrý.

Naraca
04.04.2019

Už při luxování nebudu myslet na nic jiného než na to, kolik vesnic a měst jsem pobořila...