bookbypatrik bookbypatrik komentáře u knih

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Pandemie je velmi kvalitní a nadčasový thriller. Popravdě je dost děsivé číst o něčem, co v jisté míře prožíváme i my, když autor knihu napsal před pár lety.
Sice bych uvítal, kdyby měla o něco méně stran, ale i tak to bylo napínavé čtení a konec byl docela doják!
Můj první, ale rozhodně ne poslední titul od Francka Thillieze.

26.04.2021 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Jody Houser

3.5
Pokud chcete znát nějaké odpovědi na otázky, které jste měli v průběhu sledování seriálu Stranger Things, tak v tomto komiksu jich pár najdete.
Objevují se tu také známé postavy, ale ve výsledku ve mně titul nezanechal takový dojem.
Každopádně co si budeme, mám chuť si teď znovu pustit všechny díly. :D

22.04.2021 3 z 5

10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou Jan Rendl

Pokud máte rádi cestopisy Ladislava Zibury, tak tento také nesmíte minout!
Při čtení budete mít pocit, jako když sedíte s autorem někde na kávě a on vám svá dobrodružství vypráví.
Nechybí ani skvělá grafická úprava a fotografie, které knize dodávají ještě větší míru autentičnosti.

15.04.2021 4 z 5

Vládci popela Vládci popela Scott Reintgen

Autor prostě opět nezklamal. Neskutečně čtivá, napínavá a originální fantasy, která trochu připomíná svět Hunger Games. (A to chcete.) :)
Na konci knihy budete rychlostí blesku, i když si budete přát, aby měla ještě několik stránek navíc.
Propojení s moderními technologiemi se také skvěle vydařilo.

12.04.2021 4 z 5

Moje puberta na draka Moje puberta na draka Šárka Rosová Váňová

Moje puberta na draka je další autobiografická kniha od autorky Šárky Rosové Váňové. Tentokrát, jak už název napovídá, z období puberty.
Už u prvního dílu se mi líbilo, že jsem mohl nahlédnout do doby, kterou jsem nezažil. Je to pro mě tak objevení něčeho nového a pro další to může být třeba skvělé zavzpomínání.
Moje dětství na draka mě každopádně oslovilo o trochu více, možná to bylo tím, že se skoro vše jen točilo ohledně prvních lásek, ale chápu, že to k tomu patří.
Autorka má milý styl psaní, oceňuji také ilustrace, které tentokrát byly ještě povedenější!

11.04.2021 3 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Poslední let mě již ze začátku zaujal svou anotací a následně se mi po dočtení potvrdilo, že autorka námět zpracovala velmi zajímavým způsobem.
Byl to přesně ten thriller, díky kterému jsem si u čtení odpočinul a naplno se ponořil do příběhu hlavních postav.
Každopádně nic, co by mě úplně ohromilo, pár výhrad mám.

07.04.2021 3 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

2.5
Bohužel i já se přidávám do tábora těch, které Krev a med zklamala, označení “vycpávkový díl” totiž velmi sedí. Zatímco první díl nastavil laťku vysoko, v druhém jsem oblíbené prvky postrádal.
Svižný styl psaní se knize upřít nedá, ale že bych si čtení užíval na sto procent, to také ne. Líbilo se mi ale zpestření novými postavami.
Těším na závěrečný díl, protože příběh skončil na můj vkus dost otevřeně.

02.04.2021 2 z 5

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

3.5
Výjezdovka je napsaná bez příkras a bez toho, co běžně uvidíte v detektivních filmech a seriálech. Zatímco první povídka byla jen rozjezdem, další nabíraly na dramatičnosti a některé i na drsnosti. Pokud máte v oblibě policejní prostředí a záhady, novinka Davida Urbana bude přesně pro vás.
Mě povídky neohromily tak hodně, jak jsem očekával, ale i tak to bylo skvělé čtení.

28.03.2021 3 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

3,5
Výborně napsaná detektivka z pera českého autora Martina Goffy. Příběh nepostrádal napětí ani drama, díky čemuž jsem musel poslouchat dál a dál. Jen mi přišlo, že se pátrání vyřešilo až moc snadno. To každopádně vynahradila druhá dějová linka z minulosti, která za mě byla zajímavější a nechyběly jí temnější scény.

24.03.2021 3 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Na Holubici a hadovi miluju ten humor. A postavy. A svět. A styl psaní. A tu originalitu.
Pokud máte rádi fantasy propojené s romantickou linkou, tohle je přesně pro vás!

Těším se na druhý díl a opravdu doufám, že nebude tak slabý.

20.03.2021 4 z 5

Hniloba v kořenech Hniloba v kořenech Theo Addair (p)

Z Hniloby v kořenech jsem i po dočtení stále rozpačitý. Na jednu stranu je Theův styl psaní samozřejmě skvělý a bavil mě detektivní námět příběhu, ale čekal jsem něco víc.
Každopádně velmi oceňuji řešení důležitého tématu!

Pokud máte chuť na odpočinkovou young adult knihu a nebudete očekávat velikou pecku, tak po Hnilobě sáhněte.

13.03.2021 3 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Po dlouhé době jsem měl konečně štěstí na výběr ya fantasy. Dědictví krve je totiž přesně tou knihou, která vás ze začátku chytne a až do konce nepustí.
Skvělé postavy, skvělý svět, skvělá atmosféra, skvělý druh schopností hlavní hrdinky. Velmi se těším na další díly.

07.03.2021 4 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Styl psaní Delphine de Vigan je dechberoucí. Stejně jako to, že autorka dokázala do příběhu zakomponovat tolik pocitů, myšlenek a problémů, i když má kniha jen 170 stran.

04.03.2021 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Drsné, smutné, srdcervoucí. Autorce se povedlo napsat neskutečně důležitý příběh, který by si měl přečíst každý. Předává důležité informace z historie a zároveň je velmi čtivý, protože hlavním postavám budete držet palce až do poslední strany knihy.

Jeden z nejlepších ya titulů.

02.03.2021 5 z 5

R.U.R. (komiks) R.U.R. (komiks) Kateřina Čupová

Mám vždycky radost, pokud se jiným a modernějším zpracováním dostanou klasiky k dalším čtenářům. A komiksové R.U.R. je se skvělými ilustracemi opravdu povedené. Příběh je odstrašujícím případem, ale myšlenkou a poselstvím je velmi pravdivý.
Moc doporučuji, prozatím jeden z mých největších tipů za tento rok.

27.02.2021 5 z 5

Neandertálec otevírá dveře do vesmíru Neandertálec otevírá dveře do vesmíru Preston Norton

3.5/5
Z této knihy jsem měl v průběhu čtení neskutečně smíšené pocity. Začátek byl na můj vkus příliš pomalý, ale postupně příběh začínal nabírat na obrátkách, a proto jsem si teď po dočtení jistý, že se mi kniha vlastně líbila.
Musel jsem si jen zvyknout na určitou zvláštnost titulu a také humor, který mě právě ze začátku nechával chladným, ale postupem času mi padl do noty.
Velké plus dávám také za řešení důležitých témat a zajímavé citáty, kterými byl Neandrtálec otevírá dveře do vesmíru obohacen. (Mimochodem, ten název je skvělý!)

26.02.2021 3 z 5

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Upřímně a bez servítek napsaná kniha, ve které se Tomáš Třeštík zaměřuje na sebe, rodinu a přátele. Sice je to krátký titul, ale i tak dokázal říct a předat mnoho.

21.02.2021 4 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Už teď pravděpodobně vím, že se Jarní oběť dostane na můj seznam nejlepších knih za tento rok. Jen hrstka thrillerů a detektivek ve mně zůstane tak, že si na ně vzpomenu i na konci roku. A to se podle mě u Jarní oběti stane stejně, jako u autorova předchozího titulu Zimní oheň, který se na seznam dostal loni.
Dovolím si tvrdit, že je novinka o trochu temnější, a to jsem si myslel, že jarní období je vždycky fajn a sluníčkové! :D
Neskutečně mě v příběhu oslovilo prolínání s minulostí a krátké úryvky z dopisů na začátku kapitol, ze kterých mi nejednou přeběhl mráz po zádech.

21.02.2021 5 z 5

Povídky Povídky Miloslav Šimek

Povídky p. Šimka a Grossmanna mi bohužel moc nesedly. Zasmál jsem se jenom pár textům a čtení mě spíš nebavilo.
Naprosto ale chápu, že pro spoustu čtenářů jsou povídky srdcovkou. Ty hrátky s češtinou byly skvělé.

11.02.2021 3 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Tyto náměty thrillerů a detektivek mě prostě alespoň trochu baví vždy. Bylo tomu tak i u Štvanice, ale jen v menší míře, protože až ke konci příběh začínal nabírat větší napětí, dynamiku a spád. Čekal jsem od knihy něco víc, pochválit musím ale skvělou a jednoduchou obálku, která barvou zaujme na první pohled.

11.02.2021 3 z 5