bookbypatrik bookbypatrik komentáře u knih

Nikdy nezapomeň Nikdy nezapomeň Lenka Rzepková

Nikdy nezapomeň bylo milým překvapením! Neskutečně inspirativní a motivační čtení, které poukazuje na důležitou myšlenku -abychom nezapomněli na dítě v nás a šli si za svými sny. Předává ale i spoustu dalších věcí a zkušeností, díky čemuž se budu ke knize rád vracet.

06.11.2021 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Tři sestry jsou dalším příběhem z období druhé světové války, tento každopádně obsahuje něco výjimečného. Nejen že ukazuje všechnu krutost, násilí a příšerné činy, ale také má v sobě díky všem sestrám naději, sílu, odvahu a štěstí. Kniha popisuje skutečný příběh rodiny, na který jen tak nezapomenete.

31.10.2021 4 z 5

Všechny za jednu Všechny za jednu * antologie

Jak já si čtení těchto sbírek vždycky užívám! Kniha Všechny za jednu se tentokrát zaměřuje hlavně na přátelství, takže se podle mě každý alespoň s kouskem toho, co autoři do příběhů zahrnuli, setkal. Je navíc úžasné, kolik emocí a myšlenek dokážou na tak málo stranách předat.

20.10.2021 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

3.5/5
Hned na začátek musím napsat, že měl Prokletý kraj neskutečně skvělou a tajemnou atmosféru. Pohraničí, lesy, tajemství, samota, vesnice, historie. Tohle všechno příběh obsahuje a už jen to dýchá podzimem! Já teda knihu četl ještě v parných dnech, ale doporučuju, abyste si Prokletý kraj přidali na říjnové nebo listopadové TBR.
Bylo to navíc mé první čtení od Michaely Klevisové, na kterou jsem slyšel spoustu chvály. Musím uznat, že mě čtení bavilo a prostředí mělo prostě něco do sebe, akorát jsem z příběhu nebyl ohromený tak, jak jsem očekával. Nepřišlo mi, že by v knize byly nějaké nové prvky, něco, co jsem ještě jinde nečetl a co by mě překvapilo.
Každopádně jsem si příběh společně s atmosférou užil. Pokud vás baví pátrání po tajemstvích a historie vesnicí a obyvatel, Prokletý kraj by vás mohl zaujmout.

07.09.2021 3 z 5

Zvěsti Zvěsti Aleš Novotný

Už dlouho ve mně žádná kniha nevyvolala tolik emocí jako Zvěsti. Skvěle napsané, chytlavé, dramatické a se spoustou důležitých myšlenek.
Jen jsem se ze začátku dost ztrácel v postavách a jménech, ale nakonec jsem rád, že jich tam bylo tolik, protože každá něco předávala a měla v příběhu nějakou roli.
Předchozí knihu Pamatuj na smrt jsem nečetl, ale určitě se po ní poohlédnu.

14.07.2021 4 z 5

Má mě ráda, nemá mě ráda Má mě ráda, nemá mě ráda * antologie

Tohle byla opravdu skvělá sbírka. Každý autor téma lásky pojal jinak, a tak se můžete setkat se štěstím, ale i s bolestí, smutkem a ztrátou.
Všechny povídky měly zkrátka něco do sebe, moc Má mě ráda, nemá mě ráda doporučuju, pokud chcete třeba s povídkovými sbírkami začít. Je za mě totiž jedna z nejlepších.

05.07.2021 4 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

3.5/5

Jak jsem byl nadšený z Šelmy, tak z Dívky pod hladinou mám i po dočtení stále smíšené pocity. Bylo to prostě jak na houpačce, v jednu chvíli jsem byl do čtení ponořený a neskutečně mě bavilo, v druhé se příběh zase táhl.
Musím ale ocenit originální prostředí a vyšetřovatele, to bylo super!

04.07.2021 3 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Tohle je přesně ten thriller, díky kterému se budete otáčet po okolí, zda náhodou někdo nesleduje vás.
Dávka napětí je navíc zaručena po celou dobu knihy, od čtení se prostě nešlo odtrhnout!

03.07.2021 4 z 5

Přeřekadla Přeřekadla Štěpánka Jislová

Tohle je moc fajn záležitost! Přeřekadla dětem zábavnou formou ukazují přísloví ve formě ilustrací, jsou však ale přeházená. Rodiče s dětmi tak musí přijít na to, kterou frázi musí vybrat, aby přísloví dávalo smysl.
Čtení je tak navíc velmi vtipné.

25.06.2021 4 z 5

Buď, anebo Buď, anebo Kara McDowell

Buď, anebo byla moc fajn romanťárna odehrávající se ve vánočním prostředí, není ale podle mě potřeba si čtení nechávat až na zimu, tematiky je tam přiměřeně.
Ocenil jsem také ozvláštění příběhu (rozdělení na dva osudy) a řešení témat jako jsou úzkosti a rozhodovací paralýza.
Vše bylo sice trochu předvídatelné, ale pokud potřebujete odpočinkovou knihu, u které vypnete, tato bude dobrou volbou.

25.06.2021 3 z 5

Druhá tvář Druhá tvář Ashley Audrain

Depresivní a znepokojivé čtení, které mohlo být ale o trochu lépe zpracované. I když se totiž příběh četl skvěle, byl docela předvídatelný.

04.06.2021 3 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

4.5
Chlapec, krtek, liška a kůň je kniha, ke které se budu často rád vracet. Ač obsahuje jednoduché myšlenky, jsou neskutečně důležité a pravdivé.
A to zpracování je prostě nádhera!

04.06.2021 4 z 5

Věčnoplamen Věčnoplamen Shannon Messenger

Věčnoplamen byl stejně skvělý jako oba předchozí díly. Sérii bych přirovnal k Harrymu Potterovi a Zemi příběhů, což je naprosto dokonalá kombinace.

04.06.2021 4 z 5

Krutost Krutost Kojoharu Gotóge

Chytlavá, napínavá a čtivá manga, která mě ale svým příběhem až tak neohromila. Bylo to hlavně kvůli tomu, že se teprve vše rozjíždělo. Každopádně se těším na další díly, vidím v sérii velký potenciál!

22.05.2021 3 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Ve Světlech nad močálem jsem si nejvíc užíval tu ojedinělou atmosféru, která se v jiných knihách tak často neobjevuje.
Navíc spolu s pozoruhodnými myšlenkami a až poetickým stylem psaní to byl nakonec milý čtenářský zážitek.
Jen bych třeba ocenil rejstřík postav a bytostí, který by pomohl čtenářům lépe se orientovat.

22.05.2021 4 z 5

Čas na odvahu - Příběh vzniku hnutí Přísaha Čas na odvahu - Příběh vzniku hnutí Přísaha Jiří Roth

3.5/5
Jelikož chci mít alespoň nějaký přehled v politickém dění, občas si přečtu nějakou knihu s tímto tématem. Tentokrát jsem se pustil do této, která formou reportáže popisuje vznik hnutí Přísaha a následný sběr podpisů.
Bylo zajímavé nahlédnout takovýmto způsobem pod pokličku a pokud si chcete rozšířit obzory, určitě se do titulu pusťte.

10.05.2021 3 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

3.5/5
Miluju tě. Já vím mi dalo přesně to, co jsem očekával - oddechovku, která mi zlepší náladu o milion procent.
Spolu s chatovými konverzacemi se kniha navíc četla jedna báseň. (Stejně jako Navždycky.)

10.05.2021 3 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

4.5
Dost smutné, reálné a bolavé.
Několikrát jsem se v příběhu viděl, několikrát jsem s hlavní postavou soucítil a několikrát mě poslech naprosto emočně vyždímal. Pokud vás oslovily Vrány, pusťte se i do Soběstačného.

06.05.2021 4 z 5

Spolu a každý zvlášť Spolu a každý zvlášť * antologie

Tahle kniha je přesně něco, co jsem v této době potřeboval. Povídky mi neskutečně zlepšily náladu, ale zároveň vystihly všechny problémy, se kterými se musíme v lockdownu potýkat.
Skvělá oddechovka na jedno odpoledne.

01.05.2021 4 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

3.5/5
Miluju knihy W. B. Camerona, pro milovníky psů jsou to vždy velké dojáky, ale i milé a oddechové čtení. Stejně tak tomu bylo i u Psího slibu, ale chybělo mi tam něco, co měly předchozí příběhy. Spousta pasáží mi připadala nereálná a nelogická, hlavně tedy ty v lidské dějové linii.
Pokud ale autor napíše něco dalšího, určitě tomu dám šanci, protože Psí poslání je moje srdcovka.

01.05.2021 3 z 5