Výjezdovka

kniha od:

Výjezdovka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459320/bmid_vyjezdovka-ByG-459320.jpg 3.8 157

Ke všem závažným trestným činům – od loupeží přes znásilnění až po sebevraždy a vraždy – vysílá operační důstojník výjezdovou skupinu. Ta sestává z detektiva, vyšetřovatele a technika, kteří se zabývají prvotní prací na místě činu – dokumentují zločiny, zajišťují stopy, vyslýchají oznamovatele či poškozené a hledají svědky. Výjezdovka přibližuje jejich práci, která dokáže být děsivá a napínavá. Seznámíte se s pravdivými informacemi o tom, jak vypadá skutečná práce kriminalistů v terénu – bez příkras a filmového dramatizování. Kolik hrůz, neuvěřitelných příhod, ale i úsměvných situací musí zažívat členové výjezdovky? Všechny příběhy vycházejí ze skutečných případů, se kterými měl autor v průběhu své policejní služby zkušenost.... celý text

Komentáře (48)

Komentáře 48 Recenze 7

Birlibán
Birlibán
17.11.2023 3 z 5

Autor pracuje u policie a vychází ze svých zkušeností. Popisuje reálné postupy při vyšetřování různých kriminálních případů, které sám zažil. Proto nelze čekat vždy "happy end" nebo dramatický závěr. Popis je někdy značně realistický, ale takový je život. Hodnocení povídek vychází z toho, co od knihy očekáváte. Nejsou to fiktivní případy ve stylu severské krimi, které by měly vygradovanou zápletku. Prostě popis běžné rutiny výjezdové skupiny v Praze. Za mne očekávání splněno, ikdyž velký literární klenot to není.

KerrKnock
KerrKnock
12.10.2023 4 z 5

Ačkoliv normálně povídky nevyhledávám, tohle se mi dost líbilo. Číst celou knihu o jednotlivých případech by mě asi nebavilo, takhle to bylo hezky stručné, shrnuté, rychle to utíkalo a bylo to vlastně moc fajn.


Pavouček2
Pavouček2
09.08.2023 3 z 5

Dobrý a zajímavý to bylo :-)

bagel
bagel
02.08.2023 4 z 5

V krátkém sledu jsem přečetla tři autorovy knihy a poslouchala rozhovor s ním. Nijak mě proto nepřekvapila podrobná znalost práce policistů i poměrů v policii. To se mně právě na jeho knihách líbí a ani tato nebyla výjimkou. Měla bych jen tři připomínky pro autora (nebo spíš redaktora): časté opakování spojení "starý tlačítkový telefon" a "zářící/svítící věž žižkovského vysílače a ve dvou povídkách mě zarazilo označování starý muž (žena), stařík (babka) apod., když uvádí, že jim je šedesát.

Danago
Danago
24.06.2023 5 z 5

Autor mě hodně překvapil. Povídky moc nevyhledávám, ale tady byly dost dlouhé a propojeny výjezdovkou. Je pravda, některé se mi zdály slabší Junek lepší. Ale zajímavé byly všechny. Věřím , že autor čerpal ze skutečných případů a zapojil opravdovou práci policie. Povídky nejsou černobílé. Ukazuje se zde práce police v různých světlech i těch negativních. Všechno je o lidech.
To že se jedná o české prostředí a naše případy je pro mě o to zajímavější.
Pro mě bylo těch lepších povídek více.

ctenar2846
ctenar2846
01.04.2023 5 z 5

Na rozdíl od spousty detektivek a krimi románů se tato kniha drží více při zemi. Nejde o sáhodlouhé pronásledování geniálního zločince s astronomickým IQ a geniálními plány to vůbec ne. Tato kniha je více o realitě a skvěle přibližuje pohled na policejní práci, který je mnohdy dosti zkreslený. Prvotní zajišťování místa činu, výslechy svědků, oznámeni události, rozkládající se těla, příběhy smutné, vyvolávající znechucení i vtipná nedorozumění. Vše je hezky čtivě napsané a pro mě je velkým plus uvěřitelnost všech případů.

cirruska
cirruska
31.03.2023 5 z 5

Šest zločinů = šest výjezdů. Každý případ byl něčím jiným výjimečný a poukazoval na různorodost práce a vyšetřování. Popis různých charakterů jak policistů, tak aktérů. Ukázka obdivuhodné trpělivosti a ovládání některých vyšetřovatelů. Nechyběly i komické situace a černý humor. Občas i naturální a nechutné, ale to k takové práci bohužel patří. Za mě další super kniha, která mi umožnila pohled pod pokličku zajímavé profese.

jpatr
jpatr
28.01.2023 1 z 5

Mne moc nezaujala, dlouho nezáživné, jen povídání o nafouknutých mrtvolách a jak je někomu špatně. Čekal jsem mnohem víc.

MartinProtschke
MartinProtschke
16.01.2023 2 z 5

Mě to moc nezaujalo....Pokud jsou ostatní knihy autora podobné, tak už po nich nesahnu...

Přečti_si
Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Drsná kniha případů z Výjezdovky, četla se dobře, téma mě moc bavilo. Začátek šel ihned z nuly na sto v drsných detailech, druhá půlka knížky byla o něco střízlivější, ale neméně zajímavá.

iveta3689
iveta3689
12.12.2022 4 z 5

Oddechové čtení, dobře napsané.

Formicka93
Formicka93
25.04.2022 3 z 5

Povídky mě vtáhly do děje. Autor vychází ze skutečných případů, se kterými se setkal v průběhu své policejní služby.

Leniii
Leniii
03.03.2022 3 z 5

Kniha ukazuje policejní práci, zajímavý obsah

Dajine
Dajine
18.12.2021 4 z 5

Něco málo o policejní práci.

Kerberos
Kerberos
18.11.2021 4 z 5

Popis 24 hodinové směny kriminalisty na výjezdovce a do toho zapracovaných několik případů. Drsné popisy míst činu.

mcabr
mcabr
15.11.2021 5 z 5

Pěkné čtení.

Kaja1
Kaja1
07.11.2021 3 z 5

Tak po čase něco z českého kriminálního prostředí. Ze začátku mi vadilo jak se pořád uváděla celá jména a příjmení včetně funkci. Ale asi se měly oddělit dvě dějové linky knihy, první část z pohledu kriminalistů a druhá z pohledu postižených. Ale jo, šlo to.

lucifess
lucifess
25.09.2021 3 z 5

Zajímavá kniha tématem a obsahem. Obecně ale nic mimořádného, co si budu pamatovat a všem doporučovat si přečíst. Jsem ráda, že se ke mě kniha dostala a přečetla jsem si ji, ale kdyby měla pokračování, určitě po něm již nesáhnu.

Jamra
Jamra
25.09.2021 4 z 5

Na knihu mě nalakalo hlavně téma. Obsahově knížka nezklamala, ukazuje policejní práci takovou, jaká opravdu je.

AndreaCekanova
AndreaCekanova
24.09.2021 4 z 5

Místy trochu vaty, ale celkově se mi kniha líbila. Je super, že si konečně můžeme přečíst o skutečné policejní práci v takto příjemném podání.

katynka78
katynka78
16.09.2021 3 z 5

Na Výjezdovku mě nalákala reklama a hlavně téma. Doufala jsem v popis práce kriminalistů a toho se mi dostalo velkou měrou. Po této stránce je kniha výborná a velmi chválím.
Každý si myslí díky kriminálním seriálům, že je to jízda, ale i v této práci je rutina, nuda a šeď hlavně díky tomu papírování. Spisovatel ukazuje přesné postupy, nařízení, dodržování pravidel a hlavně to, že je to jedno velké čekání a není všechno hned. A to já oceňuju, že se autor nebál ukázat pravdu.
Očekávala jsem něco jako seriál Případy 1. oddělení, ale to zase tak nebylo, ale nevadilo mi to.
O samotných kapitolách se vyjadřovat nebudu, obecně lze říci, že je opravdu smutné, že se dějí věci jaké se dějí a nechtěla bych prožít ani jednu.

Za mě poučné, místy se to trošku táhlo, ale já byla ráda, že jsem si ji přečetla.

Lovana
Lovana
12.08.2021 3 z 5

Původně jsem knihu neměla v plánu, ale nechala jsem se zlákat a bohužel, kdybych ji nečetla, nic by se nestalo... Byly tam pro mě zajímavé informace, jak to na takové výjezdovce vypadá a co vše její členové zažívají, ale jednotlivé povídky mě příliš neoslovily...
Pro mě byly nejlepší dvě prostřední povídky - Citové vydírání, tam mi bylo dost smutno, čeho jsou někteří lidé schopni a potom povídka Brutální znásilnění, kde jsem se zasmála, ale zároveň byla i znechucena...
Zvláště u některých povídek či jejich částí bych nedoporučovala pít a hlavně jíst...

Loupež po americku 3*
Ve stínu smrti 2*
Brutální znásilnění 3,5*
Citové vydírání 3,5*
Ukradené auto 2,5*
Úhel pohledu 2*

Hodnocení 2,75*/5*

dyger
dyger
11.08.2021

Svého čtenáře si najde, ale ja osobně čekala od knihy víc...

adevis
adevis
28.07.2021 3 z 5

Po přečtení Tří opic jsem si řekla, že další knihu od kriminalisty pana Urbana musím mít. Proto jsem při nákupu Výjezdovky neváhala. Po přečtení této knihy se před koupí té další budu hodně, hodně rozmýšlet.
Výjezdovka byla naprosto odlišná, než Tři opice. Povídkový styl byl stejný, ale prostě mi to nesedlo. Většina povídek mě moc nebavila. Oceňuji detailní popisy, které vychází z vlastních zkušeností pana autora. Oceňuji inspiraci ze skutečných událostí, i když některé byly dost neuvěřitelné. A především velmi oceňuji to, že nám autor dovolil nahlédnout do podrobného vyšetřování, do ohledání mrtvol, prostě do kompletní práce výjezdové skupiny.
Nejvíce se mi líbila povídka Citové vydírání, i když jsem u ní byla dost rozčilená :))
I přesto, že pro mě kniha nebyla čtivá a nelákalo mě číst dál a dál, dávám 3/5.
Loupež po anglicku 3/5*
Ve stínu smrti 2/5*
Brutální znásilnění 3/5*
Citové vydírání 4/5*
Ukradené auto 3/5*
Úhel pohledu 2/5*

dencazrnu
dencazrnu
27.07.2021 3 z 5

Bohužel musím říci, že za mě tedy zklamání. Pravděpodobně to bude tím, že jsem od knihy měla opravdu velká očekávání a to jsem mít neměla. Tím, že kniha vychází ze skutečných příběhů jsem čekala opravdovost. Místo toho jsem u některých povídek nevěřícně vrtěla hlavou a říkala jsem si, PROČ? Jediná povídka Citové vydírání mě doopravdy bavila a té bych i dokázala uvěřit. Ostatní fakt ne. Celkově tedy dávám slabší 3 hvězdičky, ale už teď vím, že do dalších knih se od autora rozhodně nepustím, bohužel..

Kantynka
Kantynka
26.07.2021 3 z 5

z téhle knihy jsem lehce zklamaná. četla jsem od autora Tři opice a ty se mi moc líbily, ale tyhle povídky mi moc nesedly. některé byly moc povedené a bavily mě, ale jiné teda vůbec. knihu hodnotím jako takový průměr.

FejKýý
FejKýý
26.07.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila. Dostala jsem co jsem očekávala a líbilo se mi že je to podle skutečných událostí. Určitě si přečtu od autora i druhou knihu Tři opice. Hodnotím ale průměrně protože nějak necítím že to je navíc. Ale chápu že skutečné případy nemůžou být nějak líp psané, to už by pak bylo hodně vymyšlené.
Loupež po Americku 3*
Ve stínu smrti 2*
Brutální znásilnění 5*
Citové vydírání 4*
Ukradené auto 3*
Úhel pohledu 3*

nada3314
nada3314
25.07.2021 2 z 5

Pro mě taky bohužel zklamání! Nečetlo se to špatně, ale bohužel jsem čekala něco jiného. Nejvíc se mi líbila povídka: Citové vydírání

Pepina19
Pepina19
11.07.2021 1 z 5

Zklamání...

ivoiro
ivoiro
20.06.2021 5 z 5

Výborná kniha, takovýchto jen houšť.