Povídky

Besídka zvláštní školy, Návštěva cirkusu, třicet šest povídek Jak jsme přechovávali bělogvardějce, to je nové kompletní vydání povídek Š+G, které doplňuje oddíl divadelní politické satiry Pupáci.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25947/povidky-25947.jpg 4.684
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Šulc - Švarc

hroneczek
12. listopadu

S lehkostí a nadsázkou vykreslený obraz tehdejší doby a režimu. A nejen to. Všeobecně si dělají legraci z lidské hlouposti, nadutosti a prostoty, ale způsobem, který neurazí a neskutečně pobaví.
Zamilovala jsem si povídku "Jak jsem se stal nezaměstnaným" - je naprosto dokonalá.

Sanmark

che che che che che che che che
před lety i dnes
super humor

RyonMathrin

Ukázka geniálního humoru dvojice Š + G. Perfektní je, jak mnohé hlášky zlidověly. Asi celý národ zná "Nechci slevu zadarmo..." a podobné perly.
Kdo nezná, doporučuji všemi deseti.

vitez21

Geniální povídky dua Miloslav Šimek a Jiří Grossmann, u kterých jsem se velmi dobře bavil. Apropo, pokud se někdy v budoucnosti stane, že se u nás k moci dostane zase KSČM a já budu stále žít a pracovat, tak se asi velmi brzo stanu nezaměstnaným :-)

Mates84

Pohlazeni duse a polechtani branice.Jine prirovnani me nenapada!uzasne

KejmlP
10.04.2017

Ten nejlepší druh humoru, který si dokážu představit. Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna pokládám za jedny z našich největších géniů zábavy, kterým dnešní tzv. "baviči" nemohou dosáhnout ani po malíček u nohy. Sbírka povídek dokáže pobavit při každé příležitosti, a neustále se v nich dají nacházet nové humorné situace. V kombinaci s vyprávěcím stylem Miloslava Šimka na zvukových nahrávkách povídek nepřekonatelné.

Jaruš7
16.02.2017

Potěšení.

tatafa
07.01.2017

Nádherná kniha s velice neobvyklým, ale o to krásnějším humorem, nad kterým je nutné se zamyslet. A zároveň kniha, která si dokáže jemně, ale o to zajímavěji hrát s češtinou a možnostmi našeho jazyka. Mohu jen doporučit.

DennisMoore
28.08.2015

P. K. H. Š+G neboli Plná Kniha Humoru Šimka a Grossmana. Strašně rád bych sem vypsal své oblíbené citáty z oblíbených povídek, ale pravděpodobně bych kvůli tomu musel opsat celou knihu a nerad bych si takhle před spaním rozhněval nakladatelství Šulc a spol. porušováním autorských práv.

rabor
03.06.2015

Příjemný groteskní, společensky karikaturní humor kombinovaný s politickou satirou. Jedna z knih, kde bych díky Šimkovu přednesu a dikci, která k povídkám sedí jak prdel na hrnec, dal přednost mluvenému slovu před tištěnou podobou. Když jsem se tento přednes snažil napodobit při předčítání svému věrnému psímu posluchači, počal na mě vrčeti. Jelikož jsem zrovna předčítal povídku "Jak jsem se stal nezaměstnaným", což je povedená protikomunistická satira, domnívám se, že múj pes je komunista. Nechám toho bolševického vořecha utratit.

zdazilek
17.07.2013

když jsem zjistila, že ji mám k maturitě přečíst nechtělo se mi, protože jsem čekala nudu. A byl to pravý opak, povídky se četli velice dobře a byli zábavné a čtivé. Myslím, že je to velice dobrá humorná knížka.

čohynka
11.12.2012

Dvojici Š+G prostě miluju, povídky nemají chybu, pro mě jedna z nej humorných knížek.

Carrissa
20.06.2012

Geniální kniha. Četla jsem ji zejména ve vlaku a často jsem se rozesmála nahlas. Spolucestující si asi ťukali na čelo, ale mě vždycky Povídky zlepšily den.

jasmína
11.02.2012

Jak jinak než skvělé počtení, skvělý humor, prostě nezapomenutelný Miloslav Šimek, škoda, že nás tak brzy opustil :(

Márinka

Tyto povídky jsem poprvé četla v cyklostylované podobě. Tehdy jsem si myslela, že je nějaký nadšenec opsal proto, aby potěšil více lidí. Netušila jsem, že povídky ze Školní besídky byly za minulého režimu zakázány. Veselá četba i pro dnešek.

Márinka

Kniha obsahuje i povídky Besídka zvláštní školy, které byly za normalizace zakázány. Skvělý humor.