Belanna Belanna komentáře u knih

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

I tentokrát si autorka jako námět zvolila velmi náročné a ožehavé téma, které velmi citlivě a skvěle zpracovala.
Kniha na mě zapůsobila stejně silně, jako když jsem jí četla poprvé.

14.02.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Kdo umí, ten umí.
Opět velmi povedený thriller plný napětí a zvratů.
Autorka si se mnou pohrávala jak s tenisovým míčkem. Chvíli byl podezřelý jeden, pak zas jiný a nakonec všichni. Když už jsem si myslela: "To je on", zjistila jsem, že jsem zase vedle.
Zamotala jsem se do svých vysvětlení stejně tak jako Alice.
Vše mi došlo až na samém konci.

06.10.2022 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Jednoduchý příběh, ale neskutečně hutná atmosféra. To byl, myslím, hlavní cíl a zbytek už je jen na čtenáři, co a jak prožije. Místy mi běhal mráz po zádech a často jsem přemýšlena nad dopadem vět, které byly řečeny.

05.10.2022 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Dost často se stává, že druhý díl bývá slabší. V tomto případě to neplatí.
Příběh je napínavý, plný záhad, zvratů a mrtvol.

Autorka takřka opustila tetovací salony, ale i zde hraje tetování hlavní roli. Více se věnovala soukromí hlavních postav, jejich myšlenkám, pocitům a životům.
Jediná věc, která mě tu mrzí je, že některé linky vyšuměly do ztracena a na některé otázky stále neznám odpověď.
Že by v dalším díle?

29.09.2022 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

David Raker, další sympatický hrdina, se kterým si užijeme neopakovatelné chvíle.
Hned první případ byl napínavý, akční, místy hodně ponurý, s překvapivým koncem.
Vše je vyprávěno z pohledu Davida a tak jsme měli možnost sledovat i jeho myšlenky a pocity, které se nejvíce týkaly jeho nedávné minulosti.
S autorem jsem se již setkala a jeho styl se mi líbí a myslím, že ani tato série nebude výjimkou.

25.03.2024 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

I tento díl je psán ve stejném "duchu", jako předchozí.
Stejná práce týmu, podobné osobní problémy jako v minulých dílech.
Je však víc brutální a zaobírá se tématem, které nemusí každému sednout.
Četlo se mi dobře, místy bylo hodně napínavé. Na Lottie jsem si zvykla a už mi nevadí.

18.11.2023 4 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Zajímavé téma, zajímavá varianta historie, místa, kde by se člověk nechtěl ocitnout. Skvěle vyprávěné. Líbilo se mi rozdělení PO a PŘED. V pořadí, v jakém bylo použito, udělalo příběh poutavější.
Děj je místy ponurý až depresivní, ale jsou zde i úsměvné momenty.
Roman Bureš to má zkrátka za 5.

25.09.2023 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Ať Stephen King napíše cokoliv, stojí to za to a nemusíme se u toho jen bát.
Tohle bylo navíc takové milé a místy až něžné, mělo to nápad. Klidně bych vydržela o mnoho déle.

03.09.2023 5 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Svědectví mě oslovilo daleko více než samotný Příběh služebnice,
ať už to bylo rozložením příběhu (z pohledu tří žen) a nebo tím, že jsme se konečně dozvěděli něco více a dospěli také k nějakému závěru.
Přesto vše to není kniha, ke které bych se v budoucnu vrátila.

07.05.2023 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Mám jen jednu jedinou otázku: Paní Stehlíková, kdy bude další díl?
Protože tohle je prosté skvělé !

19.02.2023 5 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Tak nějak je to stále dokola, žádné velké překvapení.
Oceňuji styl, akci a Jezinky.

28.01.2023 3 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Tak tohle chce opravdu zhluboka dýchat.
Děsivé, chmurné, smutné, ale přesto originální a odvážné psychologické drama, které se dostane hluboko pod kůži.
I když se na první pohled zdá jako naprosto neuvěřitelné, při bližším pohledu zjistíte, že to zas tak nemožné není. Všichni víme, jaký vliv mají rodiče na své děti a zvláště pak, když jsou jediným zdrojem informací a navíc postiženi paranoiou nebezpečí okolního světa. Jsem ráda, že Livie byla nakonec "osvobozena", ale důsledky budou dlouhodobé.
Kniha na mě udělala velký dojem a jsem zvědavá, čím nás autorka překvapí příště.

16.10.2022 5 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

I druhá autorova kniha na mě udělala velký dojem.
Zajímavá zápletka, skvěle vykreslená atmosféra, sympatický hlavní hrdina, který vše řekne bez obalu. Navíc mě oslovila forma monologu a návraty ve vzpomínkách, které dělaly knihu ještě poutavější.

08.10.2022 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Malé lži a malá tajemství, která nikomu neublíží do chvíle, než se dostanou do nesprávných rukou. Pak dokážou nadělat pěknou paseku.
Čtivé, napínavé, mrazivé a má to spád.

30.09.2022 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Autorova hororová klasika. Doporučuji všem, kteří se chtějí opravdu bát !

24.01.2022 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Tak tohle stálo za to, ostatně jako všechny knížky autorky. Příběh má nádech tajemna, je napínavý a místy ponurý, přesto nevypadává z reálných mezí. Jazyk je svižný a velmi dobře se čte. Autorka nechává velký prostor pro fantazii čtenáře a samotný závěr je (z mého pohledu) hodně překvapivý. Zasloužený plný počet *.

18.01.2022 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Hluboký, silný příběh, plný velkého odhodlání.
Po celou dobu jsem doufala (s kapesníkem v ruce) a Louise fandila, ale ....
Atmosféra, humor i celkové prostředí dokonale vykresleno. Prostě super.

29.09.2021 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Opět jeden z těch drsných příběhů ze zaniklé vesničky v pohraničí, z doby těsně po válce, kdy to stále ještě vře na obou stranách.
A tak jako vždy se ukazuje, že ti mocní (a křiví) zmůžou vše a obyčejný člověk nemá pražádnou šanci.
Pan Javůrek tu skvělou čtivou formou odkryl karty, které většině z nás bývaly dlouho zakryty.
Upřímně? Těch slz a vzteku jsem u čtení této knížky zrovna málo nebylo.

28.04.2024 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Mrtvá zóna, kniha, ve které King ukazuje, že není autorem pouze jednoho žánru.
Politicko-psychologický thriller s trochou nadpřirozena ve formě jasnovidectví je skvěle a poutavě napsaný, napínavý a plný emocí.
Rozdělení do dvou částí a pro někoho zdlouhavé popisy mi nevadily, vše je sladěné a nic není nadbytečné. Některé věty se mi budou v mysli přehrávat dlouho.
Za mě plný počet.

19.02.2024 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další napínavá detektivka série, zajímavá zápletka i rozuzlení.
Po prvních dílech jsem sice nadšená nebyla, ale nakonec jsem si na Josie zvykla a oblíbila si ji i její kolegy a přátele.
Jen mě trochu mrzí, že většina případů se točí pouze kolem rodiny a kolegů. Možná, že další díl nás už zavede dál.

25.12.2023 4 z 5