Mrtvá zóna

Když v roce 1979 vydal Stephen King román Mrtvá zóna, měl už na svém kontě několik dnes kultovních knih, které mu vysloužily přezdívku „král hororů". Příběh románu se odvíjí na pozadí skutečných historických událostí ve Spojených státech v sedmdesátých letech a od jeho běžné hororové tvorby se poněkud odlišuje. Obsahuje méně nadpřirozena a šokující brutality, a o to víc se soustředí na psychologickou stránku. Hlavní hrdina, John Smith, se jako malé dítě při bruslení ošklivě praštil do hlavy. Na záblesk jasnovidectví, který se u něj v té chvíli projevil, sice zapomene, ale tato schopnost se znovu přihlásí o mnoho let později. Román Mrtvá zóna považují Kingovi fanoušci za absolutní špičku v jeho tvorbě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29676/big_mrtva-zona-2bR-29676.PNG 4.31366
Literatura světová, Horory

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Dead Zone, 1979

Kniha Mrtvá zóna

capricorn__

Tato kniha mě zaujala svým nápadem, nemůžu říct, že bych se u ní vyloženě nudil, ale pořád jsem měl pocit, že by kniha mohla poskytnout více na to, jak slibně vypadá začátek a anotace. Musím bohužel přiznat, že toto je jedna z mých nejméně oblíbených knih od autora.

petgona

Pacilo sa mi to, hoci z odstupom casu asi tyzdna musim povedat, ze asi to bude patrit medzi tie moje menej oblubene kingovky. Napriek tomu si myslim, ze to bolo dost dobre napisane, King zvykne byt dost obsirny, ale tu mi to nejak neprekazalo, skor mi to dotvaralo celkovy obraz a vsetko to opisovane diane pekne poukazovalo na Johnnyho stratu niekolkych rokov.

cziss

Tohle dílko je klasická Kingovka, trochu horor, trochu fantastično a jak jinak, mistr to bere hodně obšírně.

Radous

Občas narazím na inspiraci ke čtení u lidí, občas nahlédnutím do výlohy... ale ještě nikdy jsem si neodnesl knihu z autobusové zastávky. Týden jsem kolem oné literatury jezdil na kole, po očku kontroloval, týden zůstala netknutá. Tak mi to nedalo a já si pro ní došel, přeci jen se mi jí zželelo a hlavně jsem se docela chtěl nechat překvapit. A dobře jsem udělal. Ač ve slovenštině, užil jsem si ji! Navíc, moje druhé setkání s Kingem. Patrně pošlu dál, když už se ke mně román takhle zbloudile dostal.

toni-az

(+ SPOILER) Toto je typ knih od Kinga, které můžu. Jen mi tentokrát přišla trochu nemastná neslaná, i když se četla sama. Konec mi přišel přitažený za vlasy, ten atentát byl dost zbytečný. Doufal jsem, že se mu nepovede. Nakonec Greg byl takový předobraz Trumpa, toho nikdo nezastřelil, chvíli byl lidem pro smích a nakonec po něm ani pes neštěkne.

DK_Ronie

Zbezne koukam na komentare a s vetsinou se da souhlasit.

Je to jiny King. Klidnejsi. Ale bavil me a dobre se cetl. Druha pulka byla slabsi (zaver zase fajn). Samotne rozuzleni jsem opet odhalil az ve znacne pokrocile fazi. Jakmile se dej rozjel, mel jsem tipy na jiny vyvoj. A mozna by me to tak bavilo vic. Plny pocet dat nemuzu, ale je to fajn a stoji za precteni.

luksky

Kniha se dobře četla, trošku bych vytkl ten rychlý a podivný konec, ale jinak super 4*

GYROTOURBILLON

Velice zajímavá kniha. Budu souhlasit se všemi 4 -5 *