Barussat Barussat komentáře u knih

Spermie v kelímku Spermie v kelímku Ivana Kulhánková

Autorku znám osobně a přesně tak jaká je v knize je i ve skutečnosti. Otevřená, srdečná a neskutečně svá. Kniha je hlavně pro ty, kteří se s partnerem snaží o dítě. Možná je určena spíše ženám, ale i muži by si ji měli přečíst. Je to takový blogový styl psaní, občas nějaké sprosté slovo, takže kdo má tento styl rád, kniha se mu určitě bude líbit. Já nejsem cílovka, ale tohle mě moc bavilo.

15.03.2020 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová je autorkou, která nikdy nezklame. Pro mě je to její třetí kniha, bavila mě, zařadila se po Haně na druhé místo, ale mám pocit, že čtu skoro to samé. Ne že by se autorka tématicky opakovala, ale její knihy jsou stále výletem do minulosti jedné rodiny. Tady jde o generaci tří žen... Mornštajnová má nádherný jazyk, knihu jsem přečetla za tři dny, přesto mě zajímá, co dále nám nabídne. Myslím, že to rozhodně nebude mít jednoduché.

08.03.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tohle bylo moje první setkání s autorkou, ale určitě ne poslední. Kniha se mi moc líbila, líbilo se mi střídání tehdy a teď a jak autorka vykreslovala postavy. Každá kapitola končila tak, že jste museli číst dál. Jediné, co je za mě malé mínus je povaha Quinn v části teď. Občas jsem jí tam nemohla vystát a přišla mi děsně protivná. Naopak Graham si mě získal vždycky. I když byl občas někdy až moc emotivní, ale to se dalo odpustit.

08.03.2020 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Neskutečné, co autorka dokázala předat na 150 stránkách. Přečetla jsem za víkend a jsem nadšená. Je to moje první kniha od autorky a rozhodně ne poslední... Nádherný a dojemný příběh.. Je krásný, trochu smutný, vtipný, ale tak hezky a mírně.. a poselství vděku je zde nádherně znázorněno.. mohu velmi doporučit!

16.02.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

O téhle knize mi vyprávěla kamarádka a já jsem věděla, že si ji nutně musím přečíst. Mám ráda témata druhé světové války a slyšela jsem, jak moc výjimečná je tahle kniha i autorka. A byla jsem nadšená. Ano, je dlouhá, u posledních sto stránek jsem si říkala, že by to mohlo být trochu osekané, ale strašně dobře se mi četla. Ze začátku mi trohu vadila Sage, ale pak jsem si zvykla. Líbilo se mi propojení minulosti a současnosti a vyprávění i z pohledu nacisty i žida. Za mě mohu velmi doporučit a už teď se těším na další autorčinu knihu.

11.02.2020 5 z 5

Tapetář Tapetář Ema Labudová

Ze začátku jsem měla s knihou velký problém. Byla jsem zmatená, nechápala jsem styl vyprávění a neutíkala mi. Ke konci jsem se do ní už více dostala a ke konci se na čtení a závěr vyloženě těšila. Věřím ale, že tohle není kniha úplně pro všechny. Téma je hodně náročné, ale to mě velmi bavilo. Přestože má Tapetář jen 184 stran, trvalo mi docela dlouho než jsem jí přečetla. Jediné, co sem nechápala byly španělské názvy kapitol.

17.01.2020 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Autorku mám moc ráda a kniha mě velmi bavila. Na vrcholu je pro mne stále Nevítaný host, ale i Manželé odvedle byly super. Líbila se mi dobře vykreslená psychologie postav a to, že napínavé to bylo až do poslední stránky. Určitě doporučuju.

13.01.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Od začátku mě tahle kniha neskutečně bavila, a musím se přiznat, že i více než Dívka v ledu. Líbilo se mi, jakou cestou se Erika vydává, jak se vyvíjí a že to není už ta "nudná" Erika z prvního dílu. Hned hledám další díly a zajímá mě, kam se bude vyšetřovací parta ubírat dál.

26.12.2019 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tohle bylo moje první seznámení s autorkou a musím říct, že kniha mě dost bavila. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách, ale pak jsem si zvykla. Líbil se mi námět a už mám doma půjčenou další knihu.

26.12.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Ze začátku mě kniha chytla, ale pak mi přišla trochu moc natahovaná. Konec mě hodně bavil, ale někdy jsem si říkala, že už to autor trochu přehání. Nadchla mě ale obálka, ta je vážně nádherná.

29.11.2019 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Nádherný romantický příběh, který je ideální na dovolenou. Některé pasáže mi sice přišli trochu zdlouhavé, ale ve výsledku to byla moc pěkná kniha. Navíc je psaná opravdu čerstvá, protože se v ní zmiňují věci, které se staly letos.

17.11.2019 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Film je jeden z mých nejoblíbenějších, a tak jsem si knihu určitě musela přečíst. Překvapilo mě v ní několik věcí, které se od filmu docela lišily, ale nechci nějak spoilerovat. Každopádně je to krásná kniha, kterou doporučuju moc všem.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak jsem přečetla jedním dechem. Skvělá, vtipná knížka s nápadem. Dlouho jsem oddolávala jejímu boomu, ale pak jsem moc ráda podlehla. Výborná a bavila mě moc i pokračování.

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tohle byla pecka! Musím říct, že jsem knihu občas musela odložit, protože jsem se bála a obávala jsem se v noci nočních můr. Knížka se skvěle četla a do konce jsem netušila, jak to dopadne. Navíc se mi líbilo, jak byla obestřena tajemstvím a že nikdo není černobílý! Skvělý.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Naprosto mě tato kniha nadchla! Úžasný příběh, který chytne a vy prostě tu knihu musíte dočíst. I když je tématika Osvětimy teď velmi čtená, mě to nevadí, ba právě naopak. Moc doporučuju!

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mám autorku ráda, ale trochu mi přijde, že na témata je už vyčerpaná. Tato kniha se mi líbila asi nejméně, ale přečetla jsem jí za necelý týden. Alena Mornštajnová má krásný jazyk, píše poutavě a do postav člověk opravdu pronikne. Zajímá mě, zda v dalších knihách bude pokračovat v takovýchto tématech či půjde jinou cestou.

05.11.2019 3 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Souhlasím s těmi, kdo říkají, že začátek byl pomalejší. Chvilku mi trvalo než jsem se seznámila s postavami, než jsem je pochopila, ale všechny mi byly sympatické a fandila sem jim. A nakonec i vrahovi :) Posledních pár stránek jsem dočítala v noci a trochu se i bála, ale nemohla jsem knihu odložit a chtěla už vědět, proč a jak. Nechutnosti mi nevadily, mám je ráda, ale slabším povahám nedoporučuju.

05.11.2019 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Moje první setkání s Keplerem a určitě ne poslední. Příběh i jazyk mě od začátku bavil, některé věci jsou až moc podrobné, ale je to neskutečne čtivé a měla jsem neustálou potřebu číst dal.

07.09.2019 4 z 5