baji42 baji42 komentáře u knih

Carrie Carrie Stephen King

Velmi dobře napsaný, notoricky známý příběh, který se dočkal i několika filmových zpracování.

Osvícení Osvícení Stephen King

Film s Jackem Nicholsonem se mi líbil víc.

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Musela jsem si ověřit, kdy byla kniha napsána, protože mi to chvílemi připadalo jako červená knihovna z dob první republiky. Byla to má druhá kniha od této autorky a dost mě zklamala. Přitom potenciál by se tam asi našel. Zpracování bylo ovšem slabé.

01.05.2021 3 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Přestože sci-fi příliš nevyhledávám, tato dnes již klasická kniha mě již 2x nadchla.

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Další z velice kvalitních autorčiných detektivech, ve které nechybí ani nezbytná "tradiční" říkanka.

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Solidní detektivka s Herculem Poirotem v hlavní roli. Další knihy s tímto malým, ale geniálním belgickým detektivem se mi líbily trochu více.

Hotel Hotel Arthur Hailey

Netřeba rozsáhlejších komentářů - prostě nádhera!

Kola Kola Arthur Hailey

Opět velmi dobře napsaná kniha. Bodík strhávám jen kvůli tomu, že jiné autorovy tituly se mi líbily ještě mnohem víc.

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Z dnešního pohledu možná trochu těžší čtení, ale když se prokoušete poněkud rozsáhlejšími historickými popisy, čeká na vás nádherný romantický příběh nevšední lásky.

Letiště Letiště Arthur Hailey

Patrně nejznámější autorův román se dočkal i nádherné filmové verze. Kniha se čte krásně i v dnešní době. Napínavá a skvěle napsaná!

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Číst tohoto autora bylo v době mého mládí téměř povinností. Jeho knihy neztratily ani po létech nic ze své top kvality.

01.05.2021

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

Nostalgie let minulých, na gymnáziu povinná četba, nyní jsem se k ní ráda vrátila.

01.05.2021 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Zajímavá kniha, která se ovšem nemusí líbit všem.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nádherná klasika

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Jeden z klenotů české literatury. Poláčkův jemný a inteligentní humor miluji.

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Knihu jsem četla na doporučení, není to rozhodně radostné čtení a chvílemi se vám do očí derou slzy. Nicméně z mého pohledu zpracování trochu pokulhávalo za námětem.

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Za dob mého mládí bylo téměř povinností přečíst tuto nádhernou knihu.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Hodně čtená kniha, ale Lisbeth jsem si příliš neoblíbila. Závěr mi přišel ušitý horkou jehlou.

01.05.2021 3 z 5

Oproti předchozím dílům jsem se musela hodně nutit, abych knihu dočetla.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tento díl z celé trilogie se mi líbil nejvíc.