baji42 baji42 komentáře u knih

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Hedvábník byl o něco lepší než Volání kukačky, ale stejně mě tohle čtení neuchvátilo. Detektivka trochu ve stylu Chandlera, ale dlouho trvá, než se začne něco dít. Je to na dnešní dobu příliš pomalé tempo, ale někomu tohle naopak může vyhovovat.

04.05.2021 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Asi nejslabší ze série detektivek od této autorky.

04.05.2021 3 z 5

V srdci šumavských hvozdů  (7 povídek) V srdci šumavských hvozdů (7 povídek) Karel Klostermann

Krásně napsaná kniha. Z každé stránky je cítit spisovatelova láska k jeho milovanému kraji.

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Nejprve jsem viděla film, který byl výborný. S trochou despektu jsem později sáhla i po knize a musím uznat, že je napsána skvěle. Mrazivý a děsivý příběh, který přečtete jedním dechem. Ale pozor - nic pro slabší povahy.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasika, do které se mi příliš nechtělo, ale nakonec musím říct, že jsem byla nadšená. Z dnešního pohledu by si kniha zasloužila asi méně popisných pasáží a svižnější tempo, ale když uvážím, kdy byla napsána, musím dát plný počet bodů.

Přetížení Přetížení Arthur Hailey

První kniha od tohoto mistra románů, která mě trochu zklamala.

02.05.2021 3 z 5

Podíl na smrti Podíl na smrti Deborah Crombie

Tak tohle jsem dočetla jen se sebezapřením. Je to příliš rozvláčné a skoro nic se tam neděje.

02.05.2021 2 z 5

A odpočívej v pokoji A odpočívej v pokoji Deborah Crombie

Taková oddychovka - neurazí, ale zase nijak nenadchne.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Pěkná detektivka, i když opět, tak - jak tomu u současné severské literatury tohoto žánru bývá, hodně chmurná. Závěr byl na můj vkus zbytečně akční, proto uděluji o bod méně.

Svědectví Svědectví Stephen King

Hodně rozsáhlá kniha, přesto jsem ji přečetla poměrně rychle, což hovoří za vše.

Roseanna Roseanna Per Wahlöö

Ve své době velice populární detektivky od této švédské dvojice. V současné době je tempo i styl přece jen trochu pomalejší, ale přesto jde o kvalitní literaturu. Roseanna patří k těm lepším, i tak mi při druhé četbě po létech vadil trochu rozpačitý a jakoby nedotažený konec.

Po nás potopa Po nás potopa Josef Toman

Výborně napsaný historický román z období starého Říma.

Pahorek Pahorek Ray Rigby

Krásná klasika. Kniha se dočkala i neméně kvalitní filmové verze se Seanem Connerym v hlavní roli.

Přechod Přechod Justin Cronin

Napínavá a velice čtivá kniha. Myslím, že přirovnání této knihy ke Kingovi je zde na místě.

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Tato kniha se mi od této autorky líbila zatím nejvíc.

Fialový poustevník Fialový poustevník Ota Pavel

Nádherné povídky patřící ke klenotům české literatury. Při jejich čtení se nebudou lesknout oči slzami jen naprostým cynikům nebo jedincům, kterým chybí v jejich duševní výbavě jakýkoliv náznak citu.

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Skvělý horor!!! Kniha, která se vám vryje hluboko pod kůži. Docela jsem se při jejím čtení bála.

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Velmi inspirativní kniha, která se tváří jako humorná, ale zas až tak legrační to v konečném důsledku není.

Hledači mušlí Hledači mušlí Rosamunde Pilcher

Další vyloženě "dámská záležitost". Přesto byla tato kniha tak trochu jiná než jiné autorčiny romány.

01.05.2021 4 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Zajímavá kniha určená ale výhradně ženám nebo spíš dívkám. Muže by asi nebavila.

01.05.2021 4 z 5