baji42 baji42 komentáře u knih

Banánové rybičky Banánové rybičky Halina Pawlowská

Zábavná knížka, v podstatě přepis populárních TV pořadů.

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Autorčina nejlepší kniha.

Říkám to písní Říkám to písní Karel Gott

Moc hezké čtení o nejpopulárnějším tuzemském zpěvákovi všech dob. Milá kniha psaná s humorem, která mi připomněla mé mládí.

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Třetí kniha, kterou jsem od tohoto autora zkusila a musím hodnotit stále stejně. Není to úplně můj šálek kávy, ale připouštím, že si to své čtenáře najde. Mně to stále stylem psaní připomíná případy z policejních archivů.

Básnik Básnik Dominik Dán

Tato detektivka se mi líbila trochu víc než předchozí, ale stejně nemohu dát plný počet hvězdiček. K zahraničním titulům to má opravdu daleko.

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Autor je momentálně docela populární, ne že by to bylo špatné, ale přece jen mi tam chybí více spisovatelského potenciálu. Takto mi to připomíná detektivky typu "případy, které se staly".

Duše jako ještěrka Duše jako ještěrka Alena Vachtová

Příjemné čtení výhradně pro ženy. Muže by asi tento druh literatury moc nebavil.

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Coronavirus po italsku. Vážné téma, ale zpracované mile s humorem. Líbilo se mi to.

Playground Playground Lars Kepler

Zajímavá, i když tak trochu jiná kniha od těchto autorů.

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Napínavé čtení opět s detektivem Linnou. Kniha se mi líbila zhruba stejně jako Hypnotizér, ale i tak patří obě k tomu lepšímu ze severských detektivek.

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Velmi čtivá a poutavá kniha plná otázek. Autorka dokáže zaujmout a její knihy jsou ty, od kterých se nemůžete odtrhnout.

Vražda v lázních Skalka Vražda v lázních Skalka Jarmila Pospíšilová

Taková průměrná česká detektivka. Tuzemských "krimi" autorů je jak hub po dešti, nevím, čím to je, ale málokterý dokáže napsat detektivku srovnatelnou se zahraničními tituly.

29.05.2021 3 z 5

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Další z perel mého oblíbeného autora.

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Krásná kniha od mistra poutavého čtení. Myslím, že pokud by téma zpracoval někdo jiný, trochu by balancoval na hraně sladkobolných béčkových příběhů. Simmel ale dokáže i takovou věc napsat se vkusem.

Třikrát vražda Třikrát vražda Rex Stout

Skvělá klasika, myslím, že i v dnešní zrychlené době si najde své čtenáře.

Malevil Malevil Robert Merle

Velmi dobře napsaná kniha na mnohokrát zpracovávané téma. Tady jde ale o jedno z nejlepších zpracování podobného nápadu.

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Román ze starého Říma. Paní Loukotková je mistryní svého oboru a její knihy z antické doby patří k neopomenutelným atributům české literatury.

04.05.2021 5 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Velmi krásná kniha.

04.05.2021 5 z 5

Mayday Mayday Heinz Günter Konsalik

Solidně napsaná dobrodružná detektivka. Dobře se četla a udrží vás v napětí.

04.05.2021 4 z 5

Jantarová komnata Jantarová komnata Heinz Günter Konsalik

Zajímavá kniha díky níž jsem si i trochu rozšířila obzory.

04.05.2021 4 z 5