baji42 baji42 komentáře u knih

Vražda se zárukou Vražda se zárukou Josef Škvorecký

Pěkná detektivka ze série velmi zdařilého filmového seriálu.

01.08.2021 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Čtivá kniha, i když chvílemi trochu na hraně uvěřitelnosti.

01.08.2021 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Pěkný thriller s Erikou Fosterovou. V tomto díle se mi už líbila víc, buď jsem si na ni zvykla, nebo ji Bryndza trochu polidštil :-)

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Musela jsem se podívat na obálku, zda tuto knihu opravdu napsal King. Přišla mi úplně jiná, než knihy, které obvykle píše. Proto ostatně nejspíš ten pseudonym. Je ale stejně jako většina jeho díla depresivní a chmurná.

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Krásná kniha ze série s Dannym Smiřickým. Líbí se mi Škvoreckého "civilní" styl.

25.06.2021 5 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Pěkná kniha, která dost věrně zachycuje svou dobu. Zbabělci se mi ovšem líbili přece jenom víc.

Deník šílené manželky Deník šílené manželky Irena Obermannová

Četla jsem na doporučení, ale bohužel se u mě žádné nadšení nekonalo, i když připouštím, že si Deník šílené manželky své čtenářky najde.

25.06.2021 2 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Velmi dobrý český thriller, i když k absolutnímu počtu hvězdiček mi tam přece jen něco málo scházelo. Ale buďme rádi za každého takového autora.

04.06.2021 4 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Moc jsem se pobavila, těším se na další autorovu knihu.

04.06.2021 5 z 5

Prodloužená jízda Prodloužená jízda Václav Kopta

Vtipná a zábavná kniha. Pan Kopta je sympaťák.

04.06.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Při čtení se mi vybavily americké béčkové filmy, kterými nás dnes některé televizní stanice zásobují.

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Výborný moderní thriller, Chris Carter je dnes jedním z nejčtenějších spisovatelů a psát rozhodně umí, i když je to na můj vkus občas svou brutalitou na hraně. Ale chápu, že k dnešku to asi patří.

30.05.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na knihu jsem byla i díky vysokému hodnocení dost zvědavá. Nebylo to špatné, ale asi jsem od toho očekávala přece jen trochu víc. Možná tato kniha více řekne spíše lidem, kteří v tomto drsném kraji žijí a mají k němu svůj vztah.

Musíš mě zabít Musíš mě zabít Eva Kačírková

Tato kniha mě spíše zklamala. Ve srovnání s dnešními moderními detektivkami byla příliš rozvláčná a neudržela čtenářovu pozornost, mnohokrát jsem se přistihla, že se má mysl při čtení toulá někde jinde a k textu jsem se musela vracet.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Geniální spisovatel, který ve svých knihách předstihl dobu.

30.05.2021 5 z 5

Poklad ve Stříbrném jezeře Poklad ve Stříbrném jezeře Karel May

Kniha mého dětství, i když filmy s Vinnetouem byly pro nás možná ještě lepší.

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Knihu jsem si přečetla ze zvědavosti, zda bude stejně skvělá jako česká filmová podoba. Musím bohužel konstatovat, že film se mi líbil více.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha mi byla doporučena, ale bohužel se u mě nesetkala s nadšenou odezvou.

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tato kniha mě příliš neoslovila, dokonce jsem měla co dělat, abych ji dočetla. Paní Mornštajnová má lepší.

Černé jako smola Černé jako smola Hana Prošková

6 detektivních příběhů se známou dvojkou Horácem a Vašátkem. Po knihách této autorky vždy ráda sáhnu. A nejen z nějaké nostalgie.

29.05.2021 4 z 5