Tajemný hrad v Karpatech

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mnoho podivuhodných a vzrušujících dobrodružství se rozvíjí kolem tajemného, polozříceného hradu v sedmihradských Karpatech, kam se tajně uchýlil před lety zmizelý poslední majitel se svým společníkem, geniálním, avšak zatrpklým vynálezcem. Aby předešli všetečnému zájmu pověrčivých obyvatel okolních vesnic, provádějí oba podivíni různá „kouzla“ pomocí dosud neznámých technických vynálezů z oboru fysiky a chemie. Je to opět jeden z Verneových románů, které s obrazotvorností na autorovu dobu neobyčejnou ukazují, jakých zázraků je schopen lidský důmysl, a které bojují proti pověrčivosti a strachu z nadpřirozených bytostí. Edice Podivuhodné cesty, svazek 28....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44664/big_tajemny-hrad-v-karpatech-UA6-44664.jpg 4.1664
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Le Chateau de Carpathes, 1892


více info...
Nahrávám...

Komentáře (108)

Kniha Tajemný hrad v Karpatech

Kabuky
21. května

Krásná vzpomínka na dětství.

zuzana4291
15. května

Za mně jedno ze slabších děl Julesa Verna. Dlouho jsem se nemohla do této knihy začíst a dostat se vůbec do děje. Podařilo se mi to až v druhé polovině knihy.


vernem1850
29. dubna

Další skvělá klasika od Julese Verna.

ivoiro
22. dubna

Knihu jsem si přečetl z důvodu Výzvy. A nelituji. Nádherná to vzpomínka na doby mého mládí, když jsem knihy Julese Verna přímo hltal. Bohužel, dnešní mladé generaci již toho už asi moc neřeknou a bavit ji asi nebudou. A stejně velká úcta k autorovi za jeho vize, které se splnily až o spoustu let později.

Petra-Nela
11. dubna

Nádherny příběh

Jenny46
31. března

Tentokrát rozhlasová hra a skvělý výkon herců např - Vladimír Ráž, F. Filipovský ...
Kniha, film i rozhlasová hra mě vrátí do dětství taková klasika, kdo má rád záhady a dobrodružství - J. Verne nezklame záruka dobrého čtení přidávám do ČV 11 kniha, kterou nebudeme číst poprvé 5*

MatBla
09. března

Kniha krásná, ale protože jsem viděla dřív film, tak nějak mi tam chyběla hláška ,,a jsme v pérdeli pane hrábě".
Ale jo, četlo se mi fakt dobře, je to zatím moje první a jediná ,,verneovka,, v dětství mě to nějak míjelo.
Určitě vyzkouším další.

jan7113
27. února

No jo, prostě klasika. Díky čtenářské výzvě jsem si ji dal podruhé. Tajemno, dobrodružství, vynálezy. A k tomu úžasné ilustrace Léona Benetta. Prostě verneovka par excellence!

1