Tajemný hrad v Karpatech

od:


KoupitKoupit eknihu

Mnoho podivuhodných a vzrušujících dobrodružství se rozvíjí kolem tajemného, polozříceného hradu v sedmihradských Karpatech, kam se tajně uchýlil před lety zmizelý poslední majitel se svým společníkem, geniálním, avšak zatrpklým vynálezcem. Aby předešli všetečnému zájmu pověrčivých obyvatel okolních vesnic, provádějí oba podivíni různá „kouzla“ pomocí dosud neznámých technických vynálezů z oboru fysiky a chemie. Je to opět jeden z Verneových románů, které s obrazotvorností na autorovu dobu neobyčejnou ukazují, jakých zázraků je schopen lidský důmysl, a které bojují proti pověrčivosti a strachu z nadpřirozených bytostí. Edice Podivuhodné cesty, svazek 28....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44664/tajemny-hrad-v-karpatech-UA6-44664.jpg 4.1412
Orig. název:

Le Chateau de Carpathes (1892)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Podle knihy natočil roku 1981 český režisér Oldřich Lipský filmovou komedii Tajemství hradu v Karpatech. (Luccy78)


Román, vycházející z motivů gotického románu, fantastických děl Němce Ernsta Theodora Amadea Hoffmanna a strašidelných povídek Angličana Sheridana Le Fanu, jakoby předjímal slavný horor Dracula anglického autora Brama Stokera, který vyšel až roku 1897. (Luccy78)


V srpnu 1892 Jules Verne na necelé dva týdny údajně navštívil Slovensko, kde mu společníka dělal evangelický kněz Ján Maliarik (1869–1946). O rok později vydal román Tajemný hrad v Karpatech. (Luccy78)