Poklad ve Stříbrném jezeře

Poklad ve Stříbrném jezeře

Dobrodružné příběhy Old Shatterhanda, Vinnetoua a jejich přátel na výpravě za legendárním indiánským pokladem. Poté, co skupina trampů, vedená ryšavým zločincem Cornelem Brinkleym, ukradne z parníku Dogfish, na řece Arkansasu, přes devět tisíc dolarů, po stopě se jim vydává nejen dvojice Indiánů, ale také skupinka bílých lovců v čele s Old Firehandem. K lovcům se po nočním boji s Cornelovou tlupou přidávají i rafteři a společně potom před trampy ubrání Butlerovu farmu. Když se trampové pokusí přepadnout vlak a ukrást pokladnu, postaví se jim opět Old Firehand a tentokrát mu po boku stojí Vinnetou. Cornel Brinkley ale uprchne a zamíří ke Stříbrnému jezeru, kde má být ukrytý velký poklad. V patách je mu nejen Vinnetou s Old Firehandem, ale také Old Shatterhand a řada dalších slavných lovců a zálesáků. Než se však dostanou ke Stříbrnému jezeru, čeká je ještě boj s Utahy a mnoho dalších dobrodružství......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25892/poklad-ve-stribrnem-jezere-25892.jpg 4.4305

Der Schatz im Silbersee (1890)

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Olympia

moničina

Nemám rada tento typ literatúry ale táto kniha bola výborná.

RSR

Čteno ve čtenářské výzvě jako kniha žánru, který běžně nečtu a tomu odpovídá i hodnocení. Špatná rozhodně není, ale není to můj šálek čaje. Příjemné zpestření mé běžné četby, ale stačilo. Ať se bledé tváře ani rudí bratři nezlobí.

pepa4081

V téhle knížce se sešla celá řádka známých Mayových postav z divokého západu. Příběh je plný zvratů a většinou opět vítězí lest nad puškami. Pro mna jedna z nejlepších Mayovek.
Nanejvýš uspokojivé.

shelma

Moje první mayovka, dostal jsem v 11 k narozeninám a od té doby přečetl minimálně dvacetkrát. Podle mě nejlepší mayovka, u které se moc povedl i film. Příběhy, kdy poctivost a věrné přátelství vítězí nad touhou po bohatství a podlostí. Musím dát plný počet.

Sauerkraut
10.10.2017

Perfektní děj, kterému nechybí vůbec nic. Nádherná divočina, tajemné jezero, staré předkolumbovské legendy, stříbrné naleziště, hluboké lesy a nebezpečné skály.... Trampové jsou schopni strašlivých nepředstavitelných vražd a podlých krádeží. Proti nim však stojí bílí i indiánští hrdinové, kteří pevně věří, že konat spravedlnost a pomáhat se vyplatí i na tak šíleném místě, jakým je Divoký západ.

Hana86
14.08.2017

Knihu jsem dočetla z povinnosti. Film mám ráda a zajímalo mě, jaká je knižní předloha. Dost mě to zklamalo. Je to velmi odlišné od filmu, což by mi nevadilo, kdyby děj byl napínavý. Je to má první kniha tohoto autora a nevím, jestli si ještě nějakou další přečtu. Příběh mě začal bavit až těsně před koncem a to je málo. Asi to není můj šálek kávy :(

TaLu
11.05.2017

Jak kniha, tak opakovaně sledovaný film určitě v dětství formovaly můj pohled na přátelství. Spolu s Rychlými šípy. Když uvážím, čím vším si moje generace musela za totality projít, tak alespoň některé vzory byly hodny následování - Bohu díky za to.

Kabalenka
06.05.2017

Tohle je prostě moje srdcovka. Na mayovkách jsem vyrostla a tato knížka je už hodně dlouho moje nejoblíbenější. Četla jsem ji snad stokrát :-) Úplně něco jiného než film, ale to vůbec nevadí. Kniha je mnohem lepší! Spousta úžasných postav i příběhů v jednom díle. A moje nejoblíbenější postava-tetka Drollová. A není to žádná tetka :-)

Lucka11
26.02.2017

Na filmoch od Karla Maya som vyrastala. Pred čítaním som tušila, že kniha bude odlišná od filmu, ale že sa bude až tak veľmi líšiť....Po prečítaní príbehu som zistila, že viac sa mi páči asi film. Príbeh je však aj tak úžasný.

Berken
16.01.2017

Zajimavé dílo od Karla Maye je vlastně úplně jiné než světoznámý film. V mnoha fázích jsem měl pocit, že ani nečtu stříbrné jezero, tolik tam bylo odlišností. Niceméně musíme přihlédnout k tomu že tohle je originál a film je až po něm. Má to i hodně kladů např. postavy Old Firehenda a dalších které nám film skryl. Postava Cornela byla taky zajímavá- temná.
Myslím že je kniha dokonce lepší než film. Více postav které nás sice místy matou, ale o to je tam více zvratů.
Skvělé!!!!!

Aerine
30.10.2016

Film mám nejradši ze všech mayovek. Knížka mě zklamala. Příliš velké množství postav, záporákovi Cornelovi není věnován adekvátní prostor, Stříbrné jezero se objeví 40 stránek před koncem a tajemství jeho pokladu je nakonec úplně netajemné, děj je poněkud roztříštěn na spoustu epizod, které pohromadě nedrží ani postavy.

marcela6183
15.07.2015

Tohle si pamatuju dodnes - dostala jsem od babičky "knihu" formátu A4! Vypadala jako školní sešit a na obálce měla něco, co vypadalo jako kolorovaná fotografie z filmu.
A vevnitř byl film.
Dodneška si nejsem jistá, jestli to May tak napsal, ale mělo to šrnc (třeba skvělý překlad) a rozhodně jsem se bavila víc, jak u tří dílů Vinnetoua.
Pro mne další Mayova čtyřka, protože tenhle svět bych chtěla mít a takového Freda někdy potkat:-)

warspite
29.03.2014

Pre mňa osobne asi najlepšia Mayovka.

Rup
03.01.2014

Jednoduché, přímočaré, zkrátka dobrodružné. Velmi hezky napsáno. Doporučuji všem "dobrodruhům" a "nostalgikům".

puplik
24.09.2013

Dnes už často velmi opomíjené knihy,které mají ovšem svoje nenapodobitelné kouzlo :)

Dera
30.08.2012

Nemůžu jinak. Skvělé dobrodružství a perfektní námět. Asi opravdu nejlepší mayovka..

Val
21.02.2012

Miluju snad všechny mayovky.... a tohle je rozhodně jedna z nejlepších.

bobr45
07.02.2012

Jedna z prvních knih kterou jsem po Vinnetouovi četl a nemohl se od ní odtrhnout. Od té doby jsem jí přelouskal několikrát, ale pokaždé jiný nakladatel. Naposledy Návrat, ale Toužimský a Moravec předválečné vydání nemá chybu.

Vecko99
20.01.2012

Pro mě jednoznačně nejlepší knižka od Maye. Nechybí jí vůbec nic a několikrát jsem se k ní vrátil a ve filmové podobě se k ní vracím skoro každý rok. Klasika, kterou snad musel číst každý kluk.