Musíš mě zabít

Milionář Gregor zemře při havárii svého porsche na lesní cestě. Vzápětí dorazí na místo nehody jeho mladá žena Mimi v autě řízeném Davidem Braunem, zaměstnaným u Gregorových jako správce jejich vozů. Velmi brzo se tam objeví také poručík Petr Bort. Co tak rychle přivedlo kriminalistu k pouhé dopravní nehodě? Proč Mimi spěchala za manželem na chatu, kde měl nerušeně pracovat se svým společníkem JUDr. Hodrem? Mluví advokát pravdu o tom, co se tam toho večera událo? Na tyto otázky se nenabízí jednoduché odpovědi. Skutečnost se snaží zjistit jak poručík Bort, tak i David Braun, donucený k tomu okolnostmi. Vinou jeho samostatné aktivity totiž dojde k dalšímu úmrtí, které je, na rozdíl od stále zcela neobjasněné Gregorovy autohavárie, jasnou vraždou......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3522/musis-me-zabit-3522.jpg 3.116

Petr Bort 4.

Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Musíš mě zabít

wena
08.01.2019

Kniha někdy zbytečně odbočuje a moc rozvádí příběh a tím ztrácí napětí.
Jinak konec je takový méně rafinovaný ale i tak jsem čekal košatější rozuzlení.

BoubelkaLulu
30.09.2018

Co se obalu týče, jde o nejpříšernější knižní řadu, jaká se na českém trhu za poslední roky objevila. Kombinace zelené, červené a černé v masivním bloku v horní části obálky musel vymýšlet někdo, kdo pravidelně bere hodně silné drogy. O bezpohlavní typografii a otřesné fotce dole snad ani nemluvit. Kdo ale čte takové knihy, hezké od ošklivého stejně nepozná, takže je vlastně všechno v pořádku.

keksik4
18.01.2017

Tyhle zelené detektivky mám moc ráda, občas jsou nadprůměrné, občas průměrné, ale tuhle jsem se doslova musela nutit dočíst. Příběh takový "rozvrkočený", nedotáhnutý, zápletka nic moc nápaditá a konec byl zklamání.

dagmar5477
13.01.2016

Konec mi trochu zklamal, jinak byla kniha pěkná.

Jihorka
23.02.2015

Příběh bych označila za průměrnou detektivku. Nebylo to vyloženě špatné - dobře se to četlo, ale zápletka mne moc neoslovila a rozuzlení mi přišlo poněkud přitažené za vlasy.

Zmizela v mlze
Zmizela v mlze