Díky za každé nové ráno

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Novela známé autorky a scenáristky vypráví o problémech hlavní hrdinky Olgy, která touží po lásce, ráda flirtuje a bojí se, že z ní nic nebude... Vtipný příběh se stal předlohou pro stejnojmenný úspěšný film, jehož scénář napsala sama autorka a který sklidil řadu prestižních ocenění.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145/diky-za-kazde-nove-rano-th1-145.jpg 3.6259
Žánr
Novely, Literatura česká
Vydáno, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (41)

Kniha Díky za každé nové ráno

Přidat komentář
Radovan_R
24. října

Pěkná kniha. Vzhledem k filmu mi přišla značně útlá, ale nijak to nevadí. Jako oddychovka je skvělý kousek, film, který se mi velmi líbil, to krásně připomene.

SSTknihy
06. června

Lehce autobiografická kniha, v níž autorka formou drobných epizod a vzpomínek rozehrává příběh Olgy v nelehkých normalizačních dobách. Život pod taktovkou svéráznost otce, ukrajinské příbuzenstvo, Olžiny komplexy a milostné eskapády rámují střídavé životní prohry a výhry. Poselství života plného překážek a zmatků je jasné - ať už se děje v životě cokoliv, měli bychom být nakonec vděčni za každé nové ráno.


amejzlík
29. dubna

Od Haliny Pawlowské jsem si chtěla něco přečíst už delší dobu. Knížka se mi docela líbila. Živě jsem si dokázala představit situace. Jen jsem si myslela že se budu víc smát.

Naira
23. února

Začátek knížky byl hodně nepřehledný kvůli jménům, které Halina popisovala a hodně skalala z děje do děje. Čím déle jsem knížku četla, tím víc mi vše přišlo přehlednější a smysluplnější. Není to sice jedna z top knížek, ale přečíst se dala.

Taralcielle
18.09.2019odpad!

Hrůza. Zdaleka nejhorší kniha od Haliny Pawlowské. Byť jsem její Banánové rybičky, Banánové chybičky, Záhadu žlutých žabek a další přelouskala vždycky během pár hodinek, tuhle knihu jsem nemohla dočíst týden...
Překombinovaná, chaotická, divná, nemá to ani pořádný příběh, je to jen změť historek. Strašně přeskakuje ve vyprávění, přebíhá od jednoho k druhému, ztrácíte se v množství jmen a postav.

terijans
16.09.2019

Příjemná oddychovka.

pingu1
03.03.2019

Kniha se mi celkem líbila, ale mám pocit, že film byl lepší :-)

oladnb
01.02.2019

Myšlenky i vzpomínky v této knize jsou určitě smysluplné a Halinu jako takovou mám moc ráda. Zde mě mrzelo přeskakování vzpomínek z jedné na druhou i v rámci odstavců. Působilo to na mě velmi nesouvisle a nedokázala jsem se moc začíst.. Ale dočetla jsem a nejsem odrazená od dalších knih autorky :)

1

Doporučujeme

Babička
Babička
Lekce tvůrčího psaní
Lekce tvůrčího psaní
Příliš hlučná samota
Příliš hlučná samota
Gump – pes, který naučil lidi žít
Gump – pes, který naučil lidi žít

Autor a jeho další knihy

Halina Pawlowská
česká, 1955

všech 36 knih autora

Podobné knihy

Kniha Díky za každé nové ráno je v

Právě čtených2x
Přečtených486x
Čtenářské výzvě33x
Doporučených10x
Knihotéce121x
Chystám se číst41x
Chci si koupit10x
dalších seznamech2x