Díky za každé nové ráno

Novela známé autorky a scenáristky vypráví o problémech hlavní hrdinky Olgy, která touží po lásce, ráda flirtuje a bojí se, že z ní nic nebude... Vtipný příběh se stal předlohou pro stejnojmenný úspěšný film, jehož scénář napsala sama autorka a který sklidil řadu prestižních ocenění.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145/diky-za-kazde-nove-rano-th1-145.jpg 3.6259
Novely, Literatura česká
Vydáno, Motto

Kniha Díky za každé nové ráno

Radovan_R

Pěkná kniha. Vzhledem k filmu mi přišla značně útlá, ale nijak to nevadí. Jako oddychovka je skvělý kousek, film, který se mi velmi líbil, to krásně připomene.

SSTknihy

Lehce autobiografická kniha, v níž autorka formou drobných epizod a vzpomínek rozehrává příběh Olgy v nelehkých normalizačních dobách. Život pod taktovkou svéráznost otce, ukrajinské příbuzenstvo, Olžiny komplexy a milostné eskapády rámují střídavé životní prohry a výhry. Poselství života plného překážek a zmatků je jasné - ať už se děje v životě cokoliv, měli bychom být nakonec vděčni za každé nové ráno.

amejzlík

Od Haliny Pawlowské jsem si chtěla něco přečíst už delší dobu. Knížka se mi docela líbila. Živě jsem si dokázala představit situace. Jen jsem si myslela že se budu víc smát.

Naira

Začátek knížky byl hodně nepřehledný kvůli jménům, které Halina popisovala a hodně skalala z děje do děje. Čím déle jsem knížku četla, tím víc mi vše přišlo přehlednější a smysluplnější. Není to sice jedna z top knížek, ale přečíst se dala.

Taralcielle
18.09.2019odpad!

Hrůza. Zdaleka nejhorší kniha od Haliny Pawlowské. Byť jsem její Banánové rybičky, Banánové chybičky, Záhadu žlutých žabek a další přelouskala vždycky během pár hodinek, tuhle knihu jsem nemohla dočíst týden...
Překombinovaná, chaotická, divná, nemá to ani pořádný příběh, je to jen změť historek. Strašně přeskakuje ve vyprávění, přebíhá od jednoho k druhému, ztrácíte se v množství jmen a postav.

terijans
16.09.2019

Příjemná oddychovka.

pingu1
03.03.2019

Kniha se mi celkem líbila, ale mám pocit, že film byl lepší :-)

oladnb
01.02.2019

Myšlenky i vzpomínky v této knize jsou určitě smysluplné a Halinu jako takovou mám moc ráda. Zde mě mrzelo přeskakování vzpomínek z jedné na druhou i v rámci odstavců. Působilo to na mě velmi nesouvisle a nedokázala jsem se moc začíst.. Ale dočetla jsem a nejsem odrazená od dalších knih autorky :)

Babička
Babička