Díky za každé nové ráno

Díky za každé nové ráno

Novela známé autorky a scenáristky vypráví o problémech hlavní hrdinky Olgy, která touží po lásce, ráda flirtuje a bojí se, že z ní nic nebude... Vtipný příběh se stal předlohou pro stejnojmenný úspěšný film, jehož scénář napsala sama autorka a který sklidil řadu prestižních ocenění.

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/145/diky-za-kazde-nove-rano-145.jpg 3.7190
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Kerberos

Film lepší než kniha,ostatní její knihy za moc nestojí.

bábuška

Tahle knížka se dá číst opakovaně, TATÍNEK je nedostižný, i když doma by ho nikdo chtít nechtěl. A ty NÁVŠTĚVY - to je kapitola sama pro sebe. Na takové NÁJEZDY si leckdo může pamatovat. Báječné počteníčko.

vevu26

Kniha me vubec nezaujala, po par strankach jsem bohuzel zavrela a odlozila, i kdyz to nerada delam.

martiline
29.11.2016

Nádherné zpracování. Vím, že jsem se při čtení smála a smála ... nadchla mne daleko víc než pak samotný film. Ale i ten není špatný. :-)

haki34
12.11.2016

..."pojd hribecku do pytlíčku " :D každoročně citujeme v lese, když hledáme bájné půlmetrové hřiby...přesně jako tady....miluju film a i knížku :)... howgh !!!

24.10.2016

Konečně dočteno!! Knížka mě nebavila a nemohla jsem tomu přijít na chuť. Ještě, že těch stránek nebylo víc, jinak bych asi nedočetla. Mně osobně se nelíbil ani film.

Pardubičák
10.10.2016

Jediná kniha, kterou mohu od paní Pawlowské číst. :-)

alnahu
27.06.2016

Do této knihy jsem se nemohla začíst , je sice napsána s vtipem a humorem paní Haliny, ale kniha je za mě taková zmateční.

magnolia
29.03.2016

Po téměř 20-ti letech od prvního vydání a čtení, jsem se nemohla začíst. Tatínek mě byl strašně nesympatický, nedokázala jsem se tomu jeho konání zasmát. Tenkrát to bylo za 4, ale dnes dám 3 a nejvíc se mi na knížce líbí ten název. (Ani film u mě nebodoval - nějak se mi nedařila transformace hlavní hrdinky Haliny do I.Chýlkové).

Lucek
04.03.2016

Nejlepší kniha H. Pawlowské.

nelajsia
16.02.2016

Halinu ja môžem, vtipno-smutné, pamätám si totalitu a veru tak to bývalo....teraz máme zase iný režim -o nič lepší.... knihu odporúčam prečítať si

zdazilek
18.01.2016

No konečně to mám dočteno. Knížka mě nezaujala, děj mi neutíkal. Myslím že od Haliny opustím a číst ji zatím nebudu.

stopni
06.11.2015

Poutavý, roztomilý, humorný a silný příběh, troufám si říct, že i citlivě napsaný..... :-) Muže asi příliš neuchvátí, ale ženy pochopí...... ;-) Stojí za přečtení.....

michde01
20.02.2015

Právě jsem dočetla. Moje první čtení od Haliny a musím říct,že mě to dostalo z docela slušného stresu a pocitu,že vše je marnost nad marnost :-) Báječná oddechovka,psané s takovou lehkostí a šarmem,že i já si dnes (na chvíli) připadám, že jsem "fakt dobrá" :-D Určitě sáhnu i po její další tvorbě, protože takový kosmický nadhled nad životem, který má paní Halina je k nezaplacení a je dobře že ho šíří dál.
Ideální čtení do dnešní potřeštěné doby,protože vždycky se dá na všem najít něco co je spíš na úsměv než k pláči.Chtěla bych to umět jako ona.
Díky,že píšete Halino :-)

lue
05.11.2014

Kniha líbila se moc. Ale přiznám se, že film se mi líbil ještě víc a to hlavně kvůli úžasnému Franciszkovi Pieczkovi. "Kam jdeš?" "Do Zanzibaru!" a šel.

iae
13.08.2014

S Báječnými lety pod psa jedna z nejlepších českých humoristických próz devadesátých let a ještě o trochu lepší.

čef
02.01.2014

Tímto způsobem asi vzpomíná na svůj život mnoho lidí. Více útržky některých silnějších zážitků než smysluplná linka, pokud vůbec existuje. Málokdo to však dokáže s takovou ironií,vtipem a nadhledem jako Halina Pawlowská. Přesto raději doporučuji film, než knihu. V lapidárních větách jakkoliv výstižných se přece jen obraznost poněkud vytrácí.

kika 13
23.12.2013

Vtipné a je ten román zfilmován.

vaili
11.10.2013

Vtipné, ale trochu moc zmatené..často se ztrácím :)

Marčullkas
22.07.2013

Halininy povídky řadím jako oddechové čtení u kterého se ráda zasměji. Vtipně popisuje různé životní útrapy.

vikaa
28.11.2012

Nějak jsem od té knihy čekala víc. Film se mi líbil moc, ale tentokrát je filmové zpracování překvapivě lepší než předloha. Tohle je první kniha od Haliny,kterou jsem četla a asi zůstane jediná:-(. Ne,že by to bylo tak hrozné, ale zážitek ze čtení mě nenutí sáhnout po autorčině další knize.

Ben Nevis
24.10.2012

Jedna z mála knížek, kde filmové zpracování předčí originál.

Miru
01.02.2012

Nemůžu se ubránit pocitu, že filmové zpracování jsem si v tomto případě přeci jen užila o kapku víc. V knize mi totiž chyběla jedna zásadní věc - báseň "Jsem trapná, jsem trapná, jsem trapná..." Její absence je pro mě velkým zklamáním.

THERISA
08.01.2012

Vtipné! Byla jsem mladá (nikoli však hloupá) a líbilo se mi to… Dneska už bych si to ale nepřečetla (bojím se, že by se to nutně odrazilo na hodnocení). Filmové zpracování knihy (v hlavní roli s úžasnou Ivanou Chýlkovou) také stojí za zmínku…

safira111
27.11.2011

Podle mě, jedna z jejích nejlepších knih i filmové zpracování bylo dobré.Doporučuji.

Tuffy
08.08.2011

Halinka... To jsou prostě knihy z jiného soudku. Jednou přečíst na oddech a nikdy víc se k nim nevracet.