Třikrát vražda

Kniha Třikrát vražda obsahuje tři detektivní romány s Nero Wolfem Ententyny vrah je ten, a musí jít z kola ven. Smrt ďábla Nevůle Hattie Annis. Tyto tři novely spojuje jeden fakt - Wolfovými klientkami jsou ženy, kdy v prvních dvou Stout "kritizuje lepší" společnost, jejíž příslušníci se z chtivosti peněz dopouštějí zločinu. ve třetí novele je hrdinkou a "protihráčkou" Nero Wolfa stará podivínka, která nenávidí americkou policii, a kterou Stout velmi kriticky, obzvlášť její metody, vylíčil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86953/big_trikrat-vrazda-86953.jpg 4.225

Nero Wolfe 37.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Československý spisovatel

Homicide Trinity, 1966

Kniha Třikrát vražda

baji42

Skvělá klasika, myslím, že i v dnešní zrychlené době si najde své čtenáře.

CharlesWard
11.12.2020

Pokud možno si pořiďte raději vydání z roku 2002. V tom z r. 1975 jsem měl na několika místech přilepené špatné stránky.

Katrinreading
20.11.2020

Neznama kniha, dej ma spad. Zabavne.

pepa4081
29.04.2020

Knihu mám pod názvem Tři vraždy. Ten plešatý, příšerně oblečený tlusťoch na obálce, nemůže být Nero Wolfe. Byl sice tlustý, ale vždy, i v pyžamu, elegantní. Průhled dveřmi do jeho známé, velké pracovny, připomíná spíš pohled do nějakého kumbálu na košťata a to, co leží na zemi, mi připomíná leklou mořskou pannu. Hrůza. To je ovšem má jediná výtka ke knize. Ta obsahuje tři výborné, typicky stoutovské, příběhy. Knihu jsem četl podruhé a určitě ne naposledy. Vřele doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

jarunka54
31.12.2019

Jako vždy dobré počtení.

denib
16.04.2017

Opět vynikající a zábavné. Archie je jako vždy vtipný a výkonný a Nero Wolfe zase jednou (vlastně třikrát) brilantně odhalí pachatele. A jeden z nich si dokonce dovolí spáchat vraždu přímo v jeho domě. Fuj :-)

pepa4081
30.10.2016

Tři kratší detektivky s Nero Wolfem a spol. Vrcholně uspokojivé. Doporučuji.
(Ve své sbírce stoutovek mám vydání této knihy s názvem Tři vraždy.)

Rup
15.10.2013

Myslím, že je to takový průměr žánru i autora. Nezarmoutí, neurazí ani nenadchne.