Gambit

Gambit https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98341/gambit-98341.jpg 4 30 9

Nero Wolfe série

V exkluzivním a přísně výběrovém šachovém klubu by nikdo nečekal vraždu. Jerin byl jeden z těch géniů, kteří dokáží svůj mozek využít jen u simultánní šachové partie. Naopak Blount je rozmarný milionář, který mu chce drobnou radost překazit. I za cenu vraždy? O tom je přesvědčena policie. Jerina najde otráveného arzénovým koktejlem. Do případu vstoupí lehkým krokem Archie Goodwin a za ním Nero Wolfe.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

Gambit , 1962

Aghatte
Aghatte
05.03.2022 3 z 5

Šlo to, ale zas taková bomba to nebylo.
Napsáno v roce 1962, takže poklidní stará klasika.

Katrinreading
Katrinreading
20.11.2020 5 z 5

Zajímavé a napínavé.

Greenfingers
Greenfingers
28.04.2020 5 z 5

Nero Wolfe a jeho parťák Archie jsou opravdu dvojka k pohledání. Náramně se doplňují: jeden odvede "hrubou" práci a na tom druhém je pak, aby s genialitou sobě vlastní vše hladce vyřešil.
Autor patří k mým oblíbeným a ani tentokrát nezklamal.

pepa4081
pepa4081
23.04.2020 5 z 5

Velmi malý okruh podezřelých. Ten, který sedí ve vazbě, to neudělal. Tak kdo? Archie ubytuje ve Wolfově domě mladou dámu a Wolfe ho později propustí. Opět napětí, humor a zajímavá zápletka. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Blue
Blue
19.03.2020 3 z 5

Chtěl jsem v rámci Čtenářské výzvy vyzkoušet autora, respektive detektiva, kterého jsem dosud neznal. Tak už ho znám a vím, že už na žádného dalšího Nera Wolfa nejsem zvědavý. Nelíbil se mi detektiv, neseděl mi způsob vyprávění, jsem rád, že to mám za sebou.

denib
denib
04.01.2018 5 z 5

Zase jednou jsem si dobře početla. I když tentokrát Nero nebyl úplně v nejlepší formě, řekla bych. A na konci byl až moc chladnokrevný ... Nicméně detektivka je to výborná a Archie jako vždy zábavný.

ELMA
ELMA
02.12.2016 3 z 5

Mé první setkání s Nero Wolfem a děsně mi lezl na nervy. Ale dám mu ještě šanci

evca7271
evca7271
29.05.2016 1 z 5

cekala jsem od knihy trochu vic.

woodward
woodward
19.08.2015 5 z 5

Tak trochu variace na staré téma - jed a schůzka v pizzerii, to už tady bylo v příběhu s Carol Annisovou a otráveným kaviárem. Tentokrát je mrtvých víc, Archie Goodwin dokonce simuluje neprofesionální chování a vyhazov a jsou zde i jiná "specifika", která zaručí, že ani ten, kdo přečetl "Talíř plný jedu", se nebude nudit.