Vražda v lázních Skalka

Vražda v lázních Skalka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169606/vrazda-v-laznich-skalka-169606.jpg 4 87 35

Marie Kovandová série

Blíží se letní prázdniny a v nedaleké Skalce před několika týdny zahájili lázeňskou sezonu. Marie to má z Kapliček jen nějakých deset kilometrů, a když z novinového článku zjistí, co všechno lázně nabízejí, nechá se zlákat k návštěvě. Vyzkouší masáže lávovými kameny i koupele ve zdejší unikátní vodě. Zalíbí se jí jak procedury, tak i klid malých venkovských lázní. Komorní prostředí působí mírumilovně, proto jako šok všechny místní zasáhne nález mrtvé ženy poblíž jednoho z léčivých pramenů. Jde o mladou ženu, cyklistku, která leží poblíž svého kola, bez helmy, s rozbitou hlavou. V první chvíli to vypadá na smrtelný úraz pádem z kola, nic však není takové, jak se na první pohled zdá.... celý text

babystar
08.10.2023 4 z 5

Sedmý příběh s Marií Kovandovou o tom, že cílevědomost a hamižnost může z člověka udělat vraha i zavražděného. Mariina zvědavost způsobila, že se začala zajímat o to, jaká vlastně byla zavražděná mladá dívka. Zatím co policie rutinně vyšetřuje podezřelé, Marie poslouchá drby, díky nimž si vydedukuje motiv vraždy i kdo vraždil. Jedná se o poklidnou detektivku z moravského venkova, která je hodně zaměřená na mezilidské a rodinné vztahy a i Marie si snad už našla nového partnera.

Iki1
06.08.2023 3 z 5

Pohodová průměrná detektivka, která je psána jasným srozumitelným jazykem. Tak, jak bývá u těchto knih dobrým zvykem, postavy jsou jasně charakterizovány, děj je přímočarý a pachatel v podstatě od poloviny děje snadno odhadnutelný. Autorka sem do vedlejší linie přidala vztahové miniděje mezi hlavními postavami. A i to četbu fajn oživí.

Honzin
08.05.2023 5 z 5

K autorce jsem se dostal díky hodnocení a komentářům v databázi knih. Jsem spokojen i když trefím pachatele poměrně záhy. To mi vůbec nevadí. Knihy ze série čtu na přeskáčku, takže pokaždé je Marie s komisařem v jiné vztahové situaci :-). Tak zas příště si v knihovně od autorky určitě nějakou knihu půjčím.

Timkim
28.04.2023 3 z 5

Taková audio jednohubka na odpoledne. Nic převratného, ale ani zklamání se nekonalo. Popravdě, tip na pachatele jsem měl jiný. Na českou tvorbu dobré.

IHT
10.01.2023 4 z 5

pekne postavene, sympaticke realie, uveritelne postavy. urcite si prectu dalsi knihy od pani Pospisilove

Argos
04.08.2022 3 z 5

Od této autorky je to moje první kniha. Jako čtení k oddechu velmi dobré. Vyzdvihuji délku kapitol, které jsou akorát, děj běží rychle. Postava vyšetřovatele Klenského mi nějak nesedla. Uvidím jaké budou další knihy od Pospíšilové

mariva
05.06.2022 4 z 5

Jak už psali ostatní, jednoduchá česká detektivka. Vrahem mohl být kdokoliv, takže jsem počkala, kterého autorka vybrala. Dobře se četla a vybrala jsem si ji, protože Skalka je nedaleko a trochu to tam znám.

pepa4081
26.10.2021 4 z 5

Další pěkná detektivka, s již známými osobami. Opět velmi čtivé. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Puntíkatýhrnek
08.09.2021 3 z 5

Taková jednohubka...žádné strhující čtení, spíš taková česká klasika, příliš nenadchne, ale ani neurazí.

hanap
31.08.2021 4 z 5

Dobré čtení na pohodu.

Kočičáci
17.07.2021 3 z 5

Už sedmý příběh s Marií Kovandovou, která se opět připlete k vyšetřování vraždy mladé ženy. Tentokrát je tolik podezřelých, že si můžeme z potenciálních vrahů vybírat. Příjemná detektivka na jedno odpoledne.

baji42
29.05.2021 3 z 5

Taková průměrná česká detektivka. Tuzemských "krimi" autorů je jak hub po dešti, nevím, čím to je, ale málokterý dokáže napsat detektivku srovnatelnou se zahraničními tituly.

janina66
24.05.2021 3 z 5

Oddychová a jednoduchá česká detektivka. Ani jsem nepřemýšlela, kdo by mohl býti vrah. Nechala jsem se překvapit. Taková příjemná jednohubka.

zdenaR
14.01.2021 3 z 5

Poklidné čtení, oddechovka.
Nejedná se o žádné velké napětí, závěr je vcelku předvídatelný.
Příjemná je i audiokniha.

rafan65
09.01.2021 4 z 5

Znovu jsem spokojený, pěkná kniha která je na pohodové čtení. Příběh mě zaujal a několik variant pachatelů až do konce takže super. Tuto autorku mám rád a její knihy jdou moc pěkné.

jprst
20.12.2020 3 z 5

Slušný průměr, taková poctivá, nepříliš složitá detektivka, kterou jsem sice se zájmem přečetl, ale vracet se k ní určitě nebudu.

alnahu
11.10.2020 4 z 5

Jako oddechové čtení jsem sáhla po této české detektivce a nezklamala mě.Již jsem četla některé detektivky od této autorky a určitě nebude tato poslední.Vraha sice odhalíte docela brzy ,ale i tak je kniha čtivá až do konce.

ViolettaCh.
22.08.2020 3 z 5

Nenáročná, jednoduchá detektivka z domácího prostředí. Docela fajn oddychové počtení na letní víkendové odpoledne.

Enehy
27.07.2020 3 z 5

Byla jsem příjemně překvapená. Knihu jsem si půjčila od babičky, že do ní jen nakouknu, ale prostě jsem ji musela dočíst. Trochu mi připomíná knihy od Klevisové (asi tím venkovským prostředím a vyšetřovatelem) a Agathu Christie (viz zvědavá Marie). Škoda, že obě postavy, Marie i Klenský, jsou tak málo vykreslené. Milé letní čtení.

pavel0839
07.06.2020 4 z 5

Me se tahle jednohubka libila. Vsichni byli vlastne podezreli, vraha jsem spravne tipnul az tesne pred koncem.

detektivní a krimi romány lázně české krimi české detektivky

2020  78%...a naposled konvalinky
2014  83%Kočka na plotě