Vražda v lázních Skalka

Blíží se letní prázdniny a v nedaleké Skalce před několika týdny zahájili lázeňskou sezonu. Marie to má z Kapliček jen nějakých deset kilometrů, a když z novinového článku zjistí, co všechno lázně nabízejí, nechá se zlákat k návštěvě. Vyzkouší masáže lávovými kameny i koupele ve zdejší unikátní vodě. Zalíbí se jí jak procedury, tak i klid malých venkovských lázní. Komorní prostředí působí mírumilovně, proto jako šok všechny místní zasáhne nález mrtvé ženy poblíž jednoho z léčivých pramenů. Jde o mladou ženu, cyklistku, která leží poblíž svého kola, bez helmy, s rozbitou hlavou. V první chvíli to vypadá na smrtelný úraz pádem z kola, nic však není takové, jak se na první pohled zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/169606/vrazda-v-laznich-skalka-169606.jpg 3.427

Marie Kovandová 7.

Detektivky, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Vražda v lázních Skalka

Kerberos

Průměrná detektivka,ale dobře se čte a osudy Marie mě zajímají takže budu v čtení pokračovat.

knihomolka1197
18.06.2018

skvělé čtení pro odpočinek, přečteno jedním dechem

Jaruš7
02.11.2017

Po delší době něco z "Původní české detektivky".
Moje první od J.P. a docela dobrá, jaksi normální vztahy , ale s trpkou příchutí životních překážek dojdou u provokativní aktérky v horoskopu do bodu Omega.
Prostě rozehraná, ziskuchtivá partie na vícero frontách, je na mládí, příliš velkou výhrou, a tak má tím pádem protivníků schopných zločinu celkem dost.
Citát :"Člověk plácá a nepřemýšlí, jenomže slovo má sílu a myšlenka se může zhmotnit."
Dobře sestavený příběh, stačí dát výčitkám silný akcent a lavina je v sešupu.

Aleh
18.05.2017

Po dlouhé době a po severských thrillerech, které se mi mimochodem velmi líbí, jsem sáhla po klasické české detektivce. Jarmila Pospíšilová patří mezi mé oblíbené autory. Líbí se mi její styl psaní a to , jak se podrobně věnuje charakteristice postav, které jsou pro vývoj děje důležité. A tak jsem si užívala české reálie a nechala se unášet dějem, i když jsem už tušila, kdo je vrahem... Přesto můžu říct, že mě čtení bavilo až do konce.

sazamala
05.01.2017

Pěkné a pohodové čtení,sice se dá odhalit vrah,ale knížka je pěkná až do konce.

Pet007
05.08.2016

Celkem dobrá detektivka. Taková domácká. Možných pachatelů je více, ale odhalen je nakonec ten pravý.Třešničkou na dortu je sblížení hlavní hrdinky s vedlejším hrdinou.

RadkaKabát
26.05.2015

Vraha jsem vyřešila podle chování oběti při činu. Mile mě překvapilo, že i přesto autorka udržela můj zájem

IlonaIlona
12.05.2015

Vyřešila jsem to a odhadla i vývoj, čtení na dovolenou, ale nic napínavého