Rande na balkoně

Rande na balkoně https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448316/bmid_rande-na-balkone-cy0-448316.jpg 4 151 56

Romantiku a humor nepřemůže ani zákaz vycházení „Zůstaňte doma! Zůstaňte doma!“ znělo z reproduktorů opuštěnými ulicemi Milána. Nikdo nebyl připravený na to, že život najednou zamrzne. Alex se ocitl zavřený doma s tím posledním člověkem, se kterým by chtěl dýchat stejný vzduch: se svou bývalkou. Hned za zdí uvízla Didi v bytě přeplněném hlučnou rodinou. Milující a milovanou rodinou, před níž se ale v této situaci dalo uniknout jen na balkon. Na tom sousedním se snažil najít chvilku klidu Alex. Jejich náhodná setkání a povídání přes balkon se změnila v příjemné každodenní schůzky. Samozřejmě s dodržením nařízeného odstupu. Může za tak zvláštních okolností vzniknout láska?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Appuntamento in terrazzo , 2020

Kekik
09.04.2024 5 z 5

Velmi milá, vtipná, romantická kniha, u které jsem si užila úplně každé písmenko. Doporučuji ke čtení. Příjemně strávená chvilka se sympatickým Alexem a Didi a její rodinou. I ta Gaia mě bavila.

Čtenářská výzva 2024: Téma 15. Kniha s měkkou/brožovanou vazbou.

Yuuki24
09.02.2024 3 z 5

S touto knížkou není, co řešit. Je krátká stručná. Romantická, odpočinková četba na ukrácení dlouhé chvíle o víkendu, popř. hezké čtení k obědu pro ty, co rychleji čtou. Za mě pěkné, ale malinko tuctovka.

petusska01
30.11.2023 3 z 5

Toto som mala zhltnuté za chvíľku. Nenáročné, príjemné, úsmevné. Hlavné postavy takmer bez chýb. Samozrejme, nakoľko sa celý príbeh odohráva počas covidu, to znamená bez možnosti nejakého hlbšieho poznávania, bez možnosti nejakej situačnej drámy alebo nejakého "zloducha", tak to plynie všetko až extrémne jednoducho. Preto očakávajte iba to čo to ponúka - rýchlu a stručnú romancu.

tereziehl
10.09.2023 3 z 5

Milá úsměvná jednohubka :-) Bavila mě matka s konspiracemi.

Katy_vKnihách
10.08.2023 5 z 5

Člověk by neřekl, že kniha z období, na které nikdo nevzpomíná rád, bude tak oddychová. A ona opravdu byla. Tohle se hodně povedlo. Četla jsem to kvůli milované Itálii, ale dostala jsem víc než to. Dostala jsem originální příběh s originálními scénami. Sympatické postavy se sympatickými názory. To vše skrývající se v jednom domě uprostřed Milána. Krásné.

JankaV80
28.06.2023 3 z 5

Velmi, ale opravdu velmi, oddychová kniha, u které člověk hned na začátku ví, jak celý příběh dopadne. Každopádně si ale myslím, že je fajn ukázat lidem možnost, jak randit v době pandemie, tedy v době, kdy byli lidé nucení zůstat doma zavření. Chcete-li něco hodně odpočinkového a romantického - na dovolenou, k vodě nebo při nemoci - kniha určitě neurazí.

Aracely
02.04.2023 5 z 5

Tak tohle nemělo chybu! A v době Covidu, karantén i velmi aktuální téma. Zároveň i smutná realita, kterou jsme si Všichni procházeli...

Kniha se mi moc líbila, úplně jsem v tom občas viděla i svou rodinu a jejich stejné reakce...
Romantická linka byla fajn a originální. Přečteno velmi rychle.

Doporučuji!

lilly1
31.03.2023 3 z 5

Humorně napsaný příběh mezi Alexem a Didi odehrávající se během covidové karantény.Setkání na balkóně,objevování jeden druhého,jednou z pohledu Alexe,podruhé z pohledu Didi.Kniha na jedno pohodové odpoledne

Mišule_11
12.03.2023 4 z 5

Krátký a humorný příběh, který se odehrává v době, kdy to pro nikoho nebylo jednoduché.. :)
Číst to v té době, tak mi to nepřijde takové jako teď, když je to už s odstupem času.
Alex i Didi si oblíbíte včetně jejich příběhu a blízkých! :)

Lofda
18.01.2023 5 z 5

Dneska už se všechno zdá tak dávno - karanténa, zákaz vycházení..
Čekala jsem asi něco jiného, o to milejší překvapení jsem dostala. Pohodová romantika, opravdu čtivá, krátké kapitoly, občas jsem se zasmála nahlas. Nečekejte žádné hluboké myšlenky, ale jako příjemné oddychové čtení ráda doporučím. Hodnotím 4,5*/5* v rámci žánru, zaokrouhluji nahoru ;-)

LenkaM66
10.01.2023 5 z 5

Minikniha zasazená dějem do doby covidu v Itálii. Dobře se četlo, zábavně pojato...aneb na všem a vždycky se najde něco příjemného..mně se kniha líbila :-)

vladislav6610
14.10.2022 5 z 5

Původně jsme knihu vezl manželce, ale po nahlédnutí do ukázky na přebalu jsem začal číst sám. Cesta vlakem krásně uběhla a já jsem rád, že jsem svojí ženušku předběhl. Kniha je vtipná, má spád a stojí za přečtení.

Dámaskloboukem
11.04.2022 4 z 5

Máme tu nový literární žánr - covidová romanťárna. Časem by se tomu mohlo říkat Covidovka.
Trosku mi připomíná “Pět kroků od sebe”, ale skončí dobře a je to hodně jednoduché a přímočaré čtení.
Co tedy zaujalo mě?
Obávám se, že kdyby autorka četla muj pochvalný komentář na svou knihu, asi by to nepobrala. Ono se “ jim - těm - tam” to těžko chápe. A nám zase špatně vysvětluje.
Na začátku knihy vyhlásí premiér kuli covidu zákaz vycházení. Všichni to vezmou jako fakt, který respektují. Věří, že toto rozhodnutí je nutné a bylo učiněno ve prospěch lidí. Nikdo nezačne nadavat, ze premiér má IQ hodně pod všeobecným průměrem, ministr zdravotnictví je mdlého rozumu a vůbec celá vláda vykazuje známky choromyslmosti.
Všichni se doporučení snaží dodržovat a nevymýšlejí, jak je podvest nebo obejít.
Z tohoto hlediska, vykazuje pro českého čtenáře, kniha mladé italské spisovatelky i jisté prvky fantasy.

Ralemo
10.03.2022 4 z 5

Takový zábavný románek, jednoduchý, hezky napsaný, rychle přečtený. Neurazí, ale ani nenadchne, zajímavé téma karantény, rodiny a ex přítelkyň. Vtipně napsáno, určitě stojí za přečtení.

Malinali
04.03.2022 5 z 5

Příběh "za kovidu" velmi pozitivní, vtipný a lehce romantický.

zuzak82
27.02.2022 3 z 5

Vtipná romantická jednohubka.

RockMartina
04.02.2022 3 z 5

Takové romantické sci-fi...až na to, že tohle je realita, ve které jsme žili a stále žijeme.

mamina2
02.02.2022 5 z 5

Pohodové čtení, které dokládá, že ani pandemie nás nezastaví

PavlaA
18.01.2022 4 z 5

Jednoduché, milé, vtipné, přesně to, co jsem potřebovala na odreagování. Stojí za přečtení

MišuleP
09.01.2022 4 z 5

Pohodove cteni na odreagování, i kdyz je to z te hnusne doby...

humor romantika koronavirus, covid-19

Felicia Kingsley
italská, 1987
2020  81%Rande na balkoně
2021  79%První pravidlo: nezamilovat se

Kniha Rande na balkoně je v