Rande na balkoně

Romantiku a humor nepřemůže ani zákaz vycházení „Zůstaňte doma! Zůstaňte doma!“ znělo z reproduktorů opuštěnými ulicemi Milána. Nikdo nebyl připravený na to, že život najednou zamrzne. Alex se ocitl zavřený doma s tím posledním člověkem, se kterým by chtěl dýchat stejný vzduch: se svou bývalkou. Hned za zdí uvízla Didi v bytě přeplněném hlučnou rodinou. Milující a milovanou rodinou, před níž se ale v této situaci dalo uniknout jen na balkon. Na tom sousedním se snažil najít chvilku klidu Alex. Jejich náhodná setkání a povídání přes balkon se změnila v příjemné každodenní schůzky. Samozřejmě s dodržením nařízeného odstupu. Může za tak zvláštních okolností vzniknout láska?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448316/rande-na-balkone-cy0-448316.jpg 4.159
Vydáno, Cosmopolis

Appuntamento in terrazzo, 2020

Kniha Rande na balkoně

Kudík

Titul je sice kratší a skoro celý děj probíhá v rámci jednoho domu, ale je to taková rychle čtivá a celkem i dost vtipná jednohubka. Didi i Alex jsou sympaťáci, a to vč. Daianiny rodiny. U šarvátek Alexe se svojí ex jsem se až škodolibě bavila. :) Jsem ráda, kam jsou směřovány prostředky získané z prodeje, a že se čtenáři mohou takto podílet.

Majka1979

Práve dočítaná.... obálka síce nič moc, ale príbeh krásny.
Obdobie karantény, áno súčasné obdobie opísané dianím v Taliansku. Nie sú tam zbytočné fakty. Je to príbeh dvoch ľudí, ktorí sa spoznajú vďaka tomu, že museli zostať doma a nemali inú možnosť.
Jedného dňa sa Alex a Didi stretnú na balkóne, stretnutia sa opakujú, potom sa stretnú na terase.
Avšak je zákaz vychádzania a tak nič nie je ideálne.
A možno niečo predsa len áno...

terka95

Milé oddychové nenáročné čtení, ideální do dnešní doby, líbí se mi námět i obálka :) někdy mi jejich náklonost v určitých chvílich přišla méně uvěřitlená, ale tak to má u romantických knížek asi být..děj mi tak vtipný (jak zde zmiňují ostatní) nepřišel, ale je moc fajn a romantickým duším doporučuji k přečtení :)

Jiitush

Moc pěkný, úsměvný příběh z aktuální doby. Postavy sympatické, děj svižně odsýpal, vtipné monology. Dokonce mě knížka donutila zavzpomínat na časy mého dospívání. Opravdu doporučuji, škoda, že od autorky není v češtině dostupných více knih.

KikaSpi

Knihu som dlho odkladala a nevedela som sa k nej dostať. Akonáhle som ju začala čítať už po prvých stranách som si ju zamilovala. Kniha je humorná veľmi čitateľná. Paci sa mi ako ponala celkovu scénu s dvona mladými ľuďmi počas karantény. Pri tejto knihe sa človek zasmeje ale uvedomí si, že doterajšia sloboda bola dar, ktorý sme si uvedomili až v tejto dobe. Jednoducho odpocuram všetkými desiatimi. :)

_Brunetka_

Můj názor jednoduše dvěma slovy? Bombastické čtení. Styl psaní byl maximálně čtivý a mě zase po delší době kniha zhltla. Ich – formu a střídání pohledů obou hlavních hrdinů jsem si užívala. Celé jsem to přečetla během tří hodin, což vám jednak řekne něco o mojí šílenosti, ale také o tom, jaké to bylo. Příběh mě vážně pohltil a každé autorčino slovo byla radost číst, tady není o čem diskutovat. Líbilo se mi moc zasazení děje do doby pandemie, zaprvé je to vážně originální prvek a zadruhé vzhledem k tomu, že v takové době stále žijeme, může to působit jako útěcha v tom smyslu, že v tom nikdo z nás není sám. Hlavní postavy byly naprosto geniální, sympaťáci do morku kostí a vy jim prostě podlehnete, budete je milovat celým srdcem a fandit jim. Co bych řekla k romantické lince? Chemie a jiskření mezi hlavními hrdiny na mě šly přímými výboji z knihy. Zároveň jsem se u čtení celou dobu tvářila jako měsíček na hnoji a dojímala se – teď si zkuste ten výraz představit na vás samotných a věřte mi, že ani vy byste si jej z obličeje nedokázali smáznout. Humoru jsem se tady celkem bála, protože je na přebalu zmiňováno, že je hodně dobrý a víte co? Zbytečně! Smála jsem se od začátku do konce (často nahlas), autorka měla neskutečné narážky a byl tu i můj milovaný sarkasmus s ironií. Nad koncem jsem se rozplynula úplně. A jak bych to zakončila? Přečtěte si to, je to milý, sympatický, vtipný a okouzlující příběh, z kterého jde výtěžek na dobrou věc a navíc je otestováno, že vás nenechá ve špatné náladě, pokud ji budete mít. Naopak s ní zabojuje a působí jako luxusní bezplatná terapie.

Sisi77

Oddychové čtení na jedno odpoledne. Humorný, romantický a velmi jednoduchý příběh, který vtipně zrcadlí současné pandemické dění v Miláně. Oceňuji autorčinu hbitou reakci na aktuální dobu a její humorné pojetí.

jana79

velmi tenka knížka, hezký vtipný příběh z dnešní doby. přečteno velmi rychle, mě potěšilo, ze nekdo popsal skutecnost tak hezky a vtipně. a zvláště o Itálii, kde jsou lidé vstřícní, milí, a hlavně družní, a loňský rok jim zasadil dost nehezkou ránu, protože byli na špici hned na začátku pandemie. teď už sme vsichni součástí pandemie a každý zažívá svůj příběh. mě se tato kniha líbila.

romantika humor

Autor knihy

Felicia Kingsley
italská, 1987

Kniha Rande na balkoně je v