Rande na balkoně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Romantiku a humor nepřemůže ani zákaz vycházení „Zůstaňte doma! Zůstaňte doma!“ znělo z reproduktorů opuštěnými ulicemi Milána. Nikdo nebyl připravený na to, že život najednou zamrzne. Alex se ocitl zavřený doma s tím posledním člověkem, se kterým by chtěl dýchat stejný vzduch: se svou bývalkou. Hned za zdí uvízla Didi v bytě přeplněném hlučnou rodinou. Milující a milovanou rodinou, před níž se ale v této situaci dalo uniknout jen na balkon. Na tom sousedním se snažil najít chvilku klidu Alex. Jejich náhodná setkání a povídání přes balkon se změnila v příjemné každodenní schůzky. Samozřejmě s dodržením nařízeného odstupu. Může za tak zvláštních okolností vzniknout láska?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448316/rande-na-balkone-cy0-448316.jpg 4.159
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Cosmopolis
Orig. název

Appuntamento in terrazzo, 2020

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Rande na balkoně

Přidat komentář
Kudík
10. února

Titul je sice kratší a skoro celý děj probíhá v rámci jednoho domu, ale je to taková rychle čtivá a celkem i dost vtipná jednohubka. Didi i Alex jsou sympaťáci, a to vč. Daianiny rodiny. U šarvátek Alexe se svojí ex jsem se až škodolibě bavila. :) Jsem ráda, kam jsou směřovány prostředky získané z prodeje, a že se čtenáři mohou takto podílet.

Majka1979
21. ledna

Práve dočítaná.... obálka síce nič moc, ale príbeh krásny.
Obdobie karantény, áno súčasné obdobie opísané dianím v Taliansku. Nie sú tam zbytočné fakty. Je to príbeh dvoch ľudí, ktorí sa spoznajú vďaka tomu, že museli zostať doma a nemali inú možnosť.
Jedného dňa sa Alex a Didi stretnú na balkóne, stretnutia sa opakujú, potom sa stretnú na terase.
Avšak je zákaz vychádzania a tak nič nie je ideálne.
A možno niečo predsa len áno...


terka95
13. ledna

Milé oddychové nenáročné čtení, ideální do dnešní doby, líbí se mi námět i obálka :) někdy mi jejich náklonost v určitých chvílich přišla méně uvěřitlená, ale tak to má u romantických knížek asi být..děj mi tak vtipný (jak zde zmiňují ostatní) nepřišel, ale je moc fajn a romantickým duším doporučuji k přečtení :)

Jiitush
11. ledna

Moc pěkný, úsměvný příběh z aktuální doby. Postavy sympatické, děj svižně odsýpal, vtipné monology. Dokonce mě knížka donutila zavzpomínat na časy mého dospívání. Opravdu doporučuji, škoda, že od autorky není v češtině dostupných více knih.

KikaSpi
10. ledna

Knihu som dlho odkladala a nevedela som sa k nej dostať. Akonáhle som ju začala čítať už po prvých stranách som si ju zamilovala. Kniha je humorná veľmi čitateľná. Paci sa mi ako ponala celkovu scénu s dvona mladými ľuďmi počas karantény. Pri tejto knihe sa človek zasmeje ale uvedomí si, že doterajšia sloboda bola dar, ktorý sme si uvedomili až v tejto dobe. Jednoducho odpocuram všetkými desiatimi. :)

_Brunetka_
04. ledna

Můj názor jednoduše dvěma slovy? Bombastické čtení. Styl psaní byl maximálně čtivý a mě zase po delší době kniha zhltla. Ich – formu a střídání pohledů obou hlavních hrdinů jsem si užívala. Celé jsem to přečetla během tří hodin, což vám jednak řekne něco o mojí šílenosti, ale také o tom, jaké to bylo. Příběh mě vážně pohltil a každé autorčino slovo byla radost číst, tady není o čem diskutovat. Líbilo se mi moc zasazení děje do doby pandemie, zaprvé je to vážně originální prvek a zadruhé vzhledem k tomu, že v takové době stále žijeme, může to působit jako útěcha v tom smyslu, že v tom nikdo z nás není sám. Hlavní postavy byly naprosto geniální, sympaťáci do morku kostí a vy jim prostě podlehnete, budete je milovat celým srdcem a fandit jim. Co bych řekla k romantické lince? Chemie a jiskření mezi hlavními hrdiny na mě šly přímými výboji z knihy. Zároveň jsem se u čtení celou dobu tvářila jako měsíček na hnoji a dojímala se – teď si zkuste ten výraz představit na vás samotných a věřte mi, že ani vy byste si jej z obličeje nedokázali smáznout. Humoru jsem se tady celkem bála, protože je na přebalu zmiňováno, že je hodně dobrý a víte co? Zbytečně! Smála jsem se od začátku do konce (často nahlas), autorka měla neskutečné narážky a byl tu i můj milovaný sarkasmus s ironií. Nad koncem jsem se rozplynula úplně. A jak bych to zakončila? Přečtěte si to, je to milý, sympatický, vtipný a okouzlující příběh, z kterého jde výtěžek na dobrou věc a navíc je otestováno, že vás nenechá ve špatné náladě, pokud ji budete mít. Naopak s ní zabojuje a působí jako luxusní bezplatná terapie.

Sisi77
03. ledna

Oddychové čtení na jedno odpoledne. Humorný, romantický a velmi jednoduchý příběh, který vtipně zrcadlí současné pandemické dění v Miláně. Oceňuji autorčinu hbitou reakci na aktuální dobu a její humorné pojetí.

jana79
02. ledna

velmi tenka knížka, hezký vtipný příběh z dnešní doby. přečteno velmi rychle, mě potěšilo, ze nekdo popsal skutecnost tak hezky a vtipně. a zvláště o Itálii, kde jsou lidé vstřícní, milí, a hlavně družní, a loňský rok jim zasadil dost nehezkou ránu, protože byli na špici hned na začátku pandemie. teď už sme vsichni součástí pandemie a každý zažívá svůj příběh. mě se tato kniha líbila.

1

Štítky

romantika humor

Autor knihy

Felicia Kingsley
italská, 1987

Kniha Rande na balkoně je v

Přečtených72x
Čtenářské výzvě5x
Doporučených3x
Knihotéce82x
Chystám se číst34x
Chci si koupit10x