Rande na balkoně

Rande na balkoně https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448316/bmid_rande-na-balkone-cy0-448316.jpg 4 151 56

Romantiku a humor nepřemůže ani zákaz vycházení „Zůstaňte doma! Zůstaňte doma!“ znělo z reproduktorů opuštěnými ulicemi Milána. Nikdo nebyl připravený na to, že život najednou zamrzne. Alex se ocitl zavřený doma s tím posledním člověkem, se kterým by chtěl dýchat stejný vzduch: se svou bývalkou. Hned za zdí uvízla Didi v bytě přeplněném hlučnou rodinou. Milující a milovanou rodinou, před níž se ale v této situaci dalo uniknout jen na balkon. Na tom sousedním se snažil najít chvilku klidu Alex. Jejich náhodná setkání a povídání přes balkon se změnila v příjemné každodenní schůzky. Samozřejmě s dodržením nařízeného odstupu. Může za tak zvláštních okolností vzniknout láska?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Appuntamento in terrazzo , 2020

bagel
03.11.2020 4 z 5

Příjemné překvapení - svižný příběh, který je pořád aktuální. Často jsem se zasmála a dokázala se vžít do situace, ve které se hlavní postavy nacházely.

Blaufik
01.11.2020 3 z 5

Ano, mohlo by se na první pohled zdát, že autorka vzala dnešní nelehkou situaci, dva zavřené lidi a uplácala příběh plný romantiky a klišé. Možná to tak i bylo. Ale je potřeba říci, že Rande na balkoně je opravdu kouzelnou jednohubkou, kterou stačíte slupnout za jedno odpoledne a v břiše budete mít strašně příjemný pocit.

Netvrdím, že se jedná o bůhví jakou literaturu, ale tato humorná romantika vás pohladí po duši a vykouzlí úsměv na tváři. A o to jde především, ne?

Zdenas5
27.10.2020 3 z 5

Příjemná oddechovka na jedno odpoledne.

Spímsknihou
08.10.2020 5 z 5

Už dlouho jsem se u knihy tak nezasmála. A taky neodpočinula. Tahle kniha je prostě ideální oddechovkou na léto.
Období, kdy se příběh odehrává, je velice aktuální. A hlavně, občas jsem přemýšlela, jak asi může život jiných během karantény vypadat. Zajímalo by mě, jestli se vážně něco takového stalo.
Kniha byla plná vtipných momentů. Byla plná romantický a sladkých momentů. Objevilo se tam i pár zvratů.
Autorčin styl psaní byl čtivý a od knihy vás nepustil.
Postavy byly skvělé. Alexe i Didi jsem si okamžitě zamilovala.
Ve zkratce řečeno, tuhle skvělou oddechovku vám moc doporučuji. Pokud hledáte nějakou rychlovku na cesty nebo jen tak na odpočinek, určitě po ni sáhněte.

pip11
06.10.2020 5 z 5

Zábavné, pozitivní a usměvavé. I když je to krátké a jednoduché, tak to byla příjemně prožitá chvilka. Také se mi líbí, že část výtěžku z této knihy šla na podporu nemocnice v Modeně bojující s Covidem (a za to o * více).

Ditules
02.10.2020 3 z 5

Je to aktuální a milé. Přečteno za večer.

Knižní střípky
25.09.2020 3 z 5

Jedná se o krátký a poměrně jednoduchý příběh, na někoho může působit trochu prvoplánově, jako že autorka využila/zneužila nedávnou situaci, ale tak to podle mě není. Koronavirová doba se již nesmazatelně zapsala do našich životů, je to bohužel jejich součást, zažili jsme to všichni, takže proč o tom nenapsat? I přes celkem nadšené ohlasy jsem stále ke knize přistupovala poněkud skepticky, ale nakonec jsem si čtení opravdu užila. Bylo to milé, vtipné, takže proč ne? U knihy jsem si odpočinula a opravdu nelituji, že jsem si ji přečetla. Alex i Didi byli velice sympatickými hlavními hrdiny, byli mi sympatičtí hned od prvních stránek. bylo moc příjemné sledovat, jak se tito dva mladí lidé díky této výjimečné situaci sbližují trochu jinak, než kdyby bylo v zemi vše v pořádku a je možné, že i díky tomu by jejich vztah mohl být pevnější, než kdyby se seznámili za jiných okolností. Aspoň má romantická dušička, která občas vykoukne zpoza drsné thrillerové slupky, tomu věřit chce

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

book_loverka_
24.09.2020

Rande na balkoně jsem přečetla za 2 večery, byla to fajn love story na pozadí pandemie korony. Je to vtipné a aktuální, autorka je velmi kreativní. V několika věcech jsem se našla, bylo zajímavé číst něco karanténě zase z jiné strany. Nechyběly ani krásné myšlenky, 1 citát jsem dokonce přihodila k recenzi ???? Jenom je to fakt hodně předvídatelné. Ale zase se to čte šíleně rychle a je to krátké! Což se teď hodí, protože škola mi bere čas na čtení. Jestli si chcete přečíst nějakou chuťovku ze současnosti, tak rozhodně sáhněte po knížce Rande na balkoně ????
4⭐️/5⭐️

TheMelorry
24.09.2020 4 z 5

Na první pohled se mi zalíbilo, jak rychle dokázala autorka reagovat na současnou situaci a vytvořit k ní vhodný příběh. Tato krátká knížka ukazuje příjemnou a místy i vtipnou formou to, jak se povahově různé osoby vyrovnávají s povinnou karanténou a dlouhým pobytem doma. Kromě toho se odvíjí příběh dvou hlavních postav, které to také nemají jednoduché a právě tahle situace je o to víc spojí.
Vzhledem k menšímu formátu a méně stránkám se kniha čte opravdu rychle. Svým romantickým italským prostředím navozuje příjemnou atmosféru a člověk si při čtení odpočine.

MartinaF
12.09.2020 4 z 5

Je to sice útlá knížečka, ale potěší všechny romantické duše. A navíc za dané situace je stále aktuální. Bylo to moc milé čtení, u kterého jsem si příjemně odpočinula. Sice není nikde psáno, že se jedná o covidovou karanténu, za pár let si na to nejspíš vzpomene málokdo, ale my, co tuto situaci prožíváme, víme, o co jde.

Danago
10.09.2020 5 z 5

Romantická knížka pro ženy. Autorka všechny předběhla a využila nové téma a dokázala, že i v těžkých a stresujících situacích vzniká láska a možná silnější a trvalejší. Mě se to moc líbilo, přestože tento žánr nevyhledávám a nebo právě proto? Pro mě byl tento příběh milé pohlazení po duši.

Lka
31.08.2020 5 z 5

Trochu jsem od knihy čekala něco jiného, ale nakonec se mi moc líbila. Takové pohlazení po duši.

Medvědářka
23.08.2020 5 z 5

U Grady v Cosmopolis vyšla v těchto dnech tahle útlá knížka, která má motiv na dnešní velmi aktuální téma - pandemie nemoci.
Obálkou trochu klame, protože jsem si myslela, že bude patřit mezi další 7lásky, jak je hezky barevná. Ale není to tak, i když by tam krásně zapadla.
Láska za časů pandemie - velké shrnutí všeho v knize, ale já se s vámi podělím i o své dojmy.
Felicia Kingsley napsala svižné dílko z aktuálního dění v Itálii. Náš příběh nás přivádí do Milána, kde se sejdou díky náhodě na balkonech svých bytů dva lidé. On - právě se dozvěděl, že jeho dlouhetý vztah skončil a nejraději by prchnul před svou bývalkou. Ona - přijela na oslavu z Berlína a je nucena najednou sdílet pokoj se svou mladší sestrou a další členy rodiny. Oba se musí s nastálou situací vypořádat po svém, ale díky společným chvilkám na balkoně si nepřipadají tak odříznutí od okolního světa. Světa, který postihla zákeřná nemoc, která je uzavřela ve svých domovech. Udělala ze všech vězně a je přísný zákaz vycházení, přiblížení se k sobě víc jak na metr a bez dotyků.
Mě se to líbilo moc a bylo zajímé se podívat na to, jak to vypadá v Itálii, kterou tohle šílenství zasáhlo opravdu hodně. Optimismus, láska a smích je vidět v každém řádku a to v tuhle dobu svět potřebuje. Potřebujeme se ujistit, že svět je pořád normální. Potřebujeme vědět, že nás někdo miluje a že po deštivém dni vysvytne slunce. A o tom tohle je.
Velmi jsem také ocenila zjištění, že autorka věnovala knihu zdravotníků, záchranářům a dalším složkám, kteří byli v tu dobu a ještě jsou, v první linii v boji s covidem. Prostředky vybrané koupí e - knihy pak věnuje nemocnici Policlinico di Modena. Zejména oddělení pneumologie. Za tohle gesto smekám pomyslný kloubouk.

DariDerek
21.08.2020 4 z 5

Když jsem dávala fotku knihy Rande na balkoně na Instagram, napsala jsem tam, že bylo jen otázkou času, než se mi dostane do ruky kniha, která bude napsána v souvislosti s koronou. Ale pokud se budou takové knihy rozmáhat, ovšem v duchu takovém, jako je tato kniha mladé italské autorky Felicii Kingsley, tak proti tomu nic nenamítám, a naopak žehnám všem autorům, i těm budoucím. ????

PetraN17
18.08.2020 5 z 5

Milá, jednoduchá jednohubka s hezkou obálkou :)

Monačte
12.08.2020

Zrovna nedávno jsem si říkala, kdy se karanténa, pandemie a roušky stanou běžnou součástí filmů a knih. Tak už! Už tu je první vlaštovka, která přistála na balkoně v Miláně. Jo, přímo v epicentru. Nečekaně bezstarostná letní romance, že vám ani nedojde, co se kousek vedle v nemocnici mohlo dít. Ale o nemocných jsme se načetli dost v novinách, takže mě to vůbec nevadí. Naopak! Jen teda varuju - po přečtení mám chuť jet do Milána. Což se v týhle době moc nehodí... :(

humor romantika koronavirus, covid-19

Felicia Kingsley
italská, 1987
2020  81%Rande na balkoně
2021  79%První pravidlo: nezamilovat se

Kniha Rande na balkoně je v