První pravidlo: Nezamilovat se

Nick je okouzlující zloděj a mazaný znalec umění. Je vždy přesný, nepřipouští si city a nikdy neselže. Když ho kontaktuje jeden z nejslavnějších sběratelů umění na světě, aby získal tajný Casanovův deník, je odhodlán provést další mistrovskou loupež. Tentokrát však nebude sám. Po jeho boku má stát Silvye, rozená podvodnice, která ovládá devět jazyků a proslula improvizací a hbitýma rukama. Jenže ti dva se nemohou vystát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482161/big_prvni-pravidlo-nezamilovat-se-Dm2-482161.jpg 4.212

Vydáno: , Cosmopolis

Prima regola: Non innamorarsi, 2020

Kniha První pravidlo: Nezamilovat se

P-puma-

Strašně se mi líbila anotace. Miluju Filmu jako kdysi jsme UNCLE, Šifra mistra Leonarda, Mr. A Mrs. Smith. Takže po knize jsem musela sáhnout. Skvělé prostředí Orient Expres, Benátky, zápletka. Skvělé oddechové čtení a moc jsem si ho užila. Bohužel pak přišel konec a tam pro mě maštalí dva problémy: neuvěřitelná proměna Nicka a preslazeny konec až mi trnuli zuby.

terryaknihy

Kniha První pravidlo nezamilovat se, mě už neskutečně zaujala obálkou a skvělou anotací, která mi tak nějak zněla jako pan a paní Smithovi. A jelikož jsem dostala, co jsem očekávala, byla jsem nadšená.
Nick i Silvye jsou výborní ve své zlodějské práci, avšak každý si pracuje po svém a výhradně sám. To se však změní, když si jsou oba najati na stejnou loupež jedním z nejslavnějších sběratelů umění.
Tím, že se oba nesnesou je vám asi jasné, že příběh je psán skvělou odlehčenou formou a jelikož se i nasmějete, tak je to skvělá velmi čtivá oddychovka. Jejich cílem je získání Cassanova deníku, a tak nějak mi to chvilkami zavánělo i stylem Dana Browna, jelikož i když tu máme romantickou linku, příběh projde několika zajímavými zvraty.
Je to sice jedna z těch knih, u které je vám celkem jasné, jak skončí… Ale přesto má příběh rozhodně co nabídnout a věřím, že si ho skrze Nicka a Silvyi užijete stejně dobře, jako já :).

spencer
25.11.2021

Tohle bylo pro mě velmi příjemným překvapením. Máte rádi filmy typu The Man From U.N.C.L.E nebo Mr. & Mrs. Smith? Pak si musíte přečíst tuto knížku. Hlavní hrdinové jsou oba podvodníci. Náhodou na sebe narazí v letadle, čímž toto setkání započne řadu vzájemných podfuků. To se ovšem zastaví v momentě, když si je oba najme jeden z úspěšných sběratelů umění. Jejich úkolem je získat tajný Casanovův deník a při tom spolupracovat. Každý se řídí podobným kodexem, kde jedním ze společných pravidel zní pracovat sám.
Moc mě bavil styl vyprávění a zejména humor, kterým je tento román naplněn. Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a líbil se mi způsob jejich práce. Romantická linka byla do příběhu dobře zakomponovaná, a i když vám možná zpočátku bude jasné, jak to asi dopadne, budete si čtení opravdu užívat.

knihomolkaJani
15.11.2021

První pravidlo zní: nezamilovat se, jenže já se do této knížky zamilovala! Nebudu si hrát na hrdinku, začátek knihy jsem si vůbec nebyla jistá, jestli to bude tak dobré, jak jsem dle anotace doufala, ale ve skutečnosti kniha předčila veškerá moje očekávání...
Skvěle vykreslené charaktery postav, zajímavý děj plný zvratů, úžasně zamotaná zápletka. Během čtení si utvoříte teorie, ale nakonec není nic, jak se zdá.. Najdete zde samozřejmě i romantickou linku jen s malou kapkou erotiky a také zajímavou loupež, za kterou se ale skrývá mnohem víc.