Rande na balkoně

Rande na balkoně https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448316/bmid_rande-na-balkone-cy0-448316.jpg 4 151 56

Romantiku a humor nepřemůže ani zákaz vycházení „Zůstaňte doma! Zůstaňte doma!“ znělo z reproduktorů opuštěnými ulicemi Milána. Nikdo nebyl připravený na to, že život najednou zamrzne. Alex se ocitl zavřený doma s tím posledním člověkem, se kterým by chtěl dýchat stejný vzduch: se svou bývalkou. Hned za zdí uvízla Didi v bytě přeplněném hlučnou rodinou. Milující a milovanou rodinou, před níž se ale v této situaci dalo uniknout jen na balkon. Na tom sousedním se snažil najít chvilku klidu Alex. Jejich náhodná setkání a povídání přes balkon se změnila v příjemné každodenní schůzky. Samozřejmě s dodržením nařízeného odstupu. Může za tak zvláštních okolností vzniknout láska?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Appuntamento in terrazzo , 2020

Aktenanka
08.01.2022 5 z 5

Líbila se mi. Aktuální téma. Vtipně napsané. Oddychovka na jeden den.

LiLinka
31.12.2021 5 z 5

Milý příběh zasazený do začátku roku 2020, kdy v Itálii začala pandemie. Alex zůstane uvězněný v bytě se svojí ex, která ho podváděla a rozešli se chvilku před tím, než byl vyhlášen lockdown. Ve vedlejším bytě je doma Didi, která přijela z Berlína na pár dní za rodinou. Oba se potřebují někde uklidnit a co z toho vznikne - rande na balkóně - je asi všem jasné. Příjemně strávený čas s touto jednohubkou a zároveň poslední knihou roku 2021.

PFP
26.12.2021 5 z 5

Oddechovka na zasmání.

Bustedka
25.11.2021 3 z 5

chtěla jsme nějakou oddechovku, ale nějak nevím, co si o tom mám myslet. Romantiku v tom moc nevidím a z dialogl mi bylo trapně.

Příběh v době pandemie, kdy se na balkoně seznámí muž (který kvůli zákazu vycházení žije dál se svou ex) s ženou, která přijela za rodinou. Muž se díky povětrnostním podmínkám zmocní růžových krajkových kalhotek, které po vzoru tutorialu na Youtube složí do tvaru růže a vrátí na její balkon pomocí dronu.

A v tom je asi tak všechno :)

baji42
29.05.2021 5 z 5

Coronavirus po italsku. Vážné téma, ale zpracované mile s humorem. Líbilo se mi to.

LunaL.
29.03.2021 5 z 5

Krásný, jednoduchý, oddechový, milý :)

oolinkaa
22.03.2021 5 z 5

Hodně jednoduchá oddechová romantika ze současnosti a těžké době lockdownu. Doporučuji . Přečteno za jeden večer

PaníColumbová
11.03.2021 5 z 5

Italská nádhera - doporučuji přečíst!!! :-)

Kudík
10.02.2021 5 z 5

Titul je sice kratší a skoro celý děj probíhá v rámci jednoho domu, ale je to taková rychle čtivá a celkem i dost vtipná jednohubka. Didi i Alex jsou sympaťáci, a to vč. Daianiny rodiny. U šarvátek Alexe se svojí ex jsem se až škodolibě bavila. :) Jsem ráda, kam jsou směřovány prostředky získané z prodeje, a že se čtenáři mohou takto podílet.

Majka1979
21.01.2021 5 z 5

Práve dočítaná.... obálka síce nič moc, ale príbeh krásny.
Obdobie karantény, áno súčasné obdobie opísané dianím v Taliansku. Nie sú tam zbytočné fakty. Je to príbeh dvoch ľudí, ktorí sa spoznajú vďaka tomu, že museli zostať doma a nemali inú možnosť.
Jedného dňa sa Alex a Didi stretnú na balkóne, stretnutia sa opakujú, potom sa stretnú na terase.
Avšak je zákaz vychádzania a tak nič nie je ideálne.
A možno niečo predsa len áno...

terka95
13.01.2021 4 z 5

Milé oddychové nenáročné čtení, ideální do dnešní doby, líbí se mi námět i obálka :) někdy mi jejich náklonost v určitých chvílich přišla méně uvěřitlená, ale tak to má u romantických knížek asi být..děj mi tak vtipný (jak zde zmiňují ostatní) nepřišel, ale je moc fajn a romantickým duším doporučuji k přečtení :)

Jiitush
11.01.2021 5 z 5

Moc pěkný, úsměvný příběh z aktuální doby. Postavy sympatické, děj svižně odsýpal, vtipné monology. Dokonce mě knížka donutila zavzpomínat na časy mého dospívání. Opravdu doporučuji, škoda, že od autorky není v češtině dostupných více knih.

KikaSpi
10.01.2021 5 z 5

Knihu som dlho odkladala a nevedela som sa k nej dostať. Akonáhle som ju začala čítať už po prvých stranách som si ju zamilovala. Kniha je humorná veľmi čitateľná. Paci sa mi ako ponala celkovu scénu s dvona mladými ľuďmi počas karantény. Pri tejto knihe sa človek zasmeje ale uvedomí si, že doterajšia sloboda bola dar, ktorý sme si uvedomili až v tejto dobe. Jednoducho odpocuram všetkými desiatimi. :)

_Brunetka_
04.01.2021 4 z 5

Můj názor jednoduše dvěma slovy? Bombastické čtení. Styl psaní byl maximálně čtivý a mě zase po delší době kniha zhltla. Ich – formu a střídání pohledů obou hlavních hrdinů jsem si užívala. Celé jsem to přečetla během tří hodin, což vám jednak řekne něco o mojí šílenosti, ale také o tom, jaké to bylo. Příběh mě vážně pohltil a každé autorčino slovo byla radost číst, tady není o čem diskutovat. Líbilo se mi moc zasazení děje do doby pandemie, zaprvé je to vážně originální prvek a zadruhé vzhledem k tomu, že v takové době stále žijeme, může to působit jako útěcha v tom smyslu, že v tom nikdo z nás není sám. Hlavní postavy byly naprosto geniální, sympaťáci do morku kostí a vy jim prostě podlehnete, budete je milovat celým srdcem a fandit jim. Co bych řekla k romantické lince? Chemie a jiskření mezi hlavními hrdiny na mě šly přímými výboji z knihy. Zároveň jsem se u čtení celou dobu tvářila jako měsíček na hnoji a dojímala se – teď si zkuste ten výraz představit na vás samotných a věřte mi, že ani vy byste si jej z obličeje nedokázali smáznout. Humoru jsem se tady celkem bála, protože je na přebalu zmiňováno, že je hodně dobrý a víte co? Zbytečně! Smála jsem se od začátku do konce (často nahlas), autorka měla neskutečné narážky a byl tu i můj milovaný sarkasmus s ironií. Nad koncem jsem se rozplynula úplně. A jak bych to zakončila? Přečtěte si to, je to milý, sympatický, vtipný a okouzlující příběh, z kterého jde výtěžek na dobrou věc a navíc je otestováno, že vás nenechá ve špatné náladě, pokud ji budete mít. Naopak s ní zabojuje a působí jako luxusní bezplatná terapie.

Sisi77
03.01.2021 4 z 5

Oddychové čtení na jedno odpoledne. Humorný, romantický a velmi jednoduchý příběh, který vtipně zrcadlí současné pandemické dění v Miláně. Oceňuji autorčinu hbitou reakci na aktuální dobu a její humorné pojetí.

jana79
02.01.2021 4 z 5

velmi tenka knížka, hezký vtipný příběh z dnešní doby. přečteno velmi rychle, mě potěšilo, ze nekdo popsal skutecnost tak hezky a vtipně. a zvláště o Itálii, kde jsou lidé vstřícní, milí, a hlavně družní, a loňský rok jim zasadil dost nehezkou ránu, protože byli na špici hned na začátku pandemie. teď už sme vsichni součástí pandemie a každý zažívá svůj příběh. mě se tato kniha líbila.

magnolia
11.12.2020 3 z 5

Knížka je aktuální, romantická, sympaticky napsaná, jen ten děj je takový chudý (ale nejsem zrovna čtenářka romantických knížek, tak tuto doporučuji těm, co si její čtení užijí víc).

babystar
25.11.2020 4 z 5

Příjemná jednohubka v této podivné covidové době. Kdo by nechtěl mít balkon s takovým fešným sousedem. Bylo docela zajímavé vidět, jak prožívali karanténu Italové a zjistit, že nejsme až tak rozdílní (až snad na to třídění odpadu).

capricornus
12.11.2020 4 z 5

Vtipná oddychovka.

dagmar139
04.11.2020 4 z 5

Romantické, současné, ženské, půvabné. Pokud se chcete pobavit v době koronaviru, tak za mne ano.

humor romantika koronavirus, covid-19

Felicia Kingsley
italská, 1987
2020  81%Rande na balkoně
2021  79%První pravidlo: nezamilovat se

Kniha Rande na balkoně je v