Hotel

Známý americký autor seznamuje v románě s prostředím velkého hotelu v New Orleansu. V zajímavém a napínavém příběhu představuje zaměstnance i hosty a přibližuje i problematiku konkurence hotelů patřících jednotlivcům a hotelů patřících monopolním společnostem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63524/hotel-63524.jpg 4.4726

Vydáno: , Práce

Hotel, 1965

Kniha Hotel

toni-az

Nějak jsem náhodou narazil na audiobook ze 70. let, bez nějakých konkrétních očekávánní jsem se zaposlouchal. Kvalita nahrávky po technické stránce mizerná, ale načteno skvěle.

Kniha mě velmi příjemně překvapila, zvlášť když to není žánr, který bych vyhledával. Souhlasím s tím, že je velmi čtivá. Navíc kvituji, že jsou tam parádně provázané události napříč celou knihou.

Dal bych asi plný počet, nebýt dvou věcí. Zaprvé mizerný překlad tohoto vydání (netuším, zda v jiných je to lepší) a některé zbytečné dějové linie (Keycase byl úplně navíc, romance s Dodo mi také tak nějak neseděla do zbytku, nechal bych toho O'Kiefa více méně na businness levelu).

Každopádně časem ještě zkusím nějakou další knihu autora.

mgeisselreiter

Život v hotelu a jeho jednotlivé dějové linie čtenáře hned uchvátí, takže je nedočkavý, jak se vše dále vyvíjí a vyvine. Velmi dobře sestavený obrázek o provozu velkého hotelu, a i když je to již neuvěřitelných skoro 60 let od vzniku románu, řekl bych, že moc nezastaral. Sice se změnily některé modernosti (WiFi, čipové karty apod.), ale v zásadě to hlavní - jak hotel funguje - zůstává. 75-85%. 6. 3. 2023.

allebra

Knihu jsem si přečetla znovu po 25 letech, v rámci Čtenářské výzvy 2023 "Kniha, kterou nebudete číst poprvé". Ráda jsem si připomněla úžasnou atmosféru románů Arthura Haileyho, Hotel patří mezi mé nejoblíbenější. Nadšení mi kazilo jen velké množství překlepů ve vydání z nakladatelství Riopress. Pokud se ještě někdy ke knize vrátím, určitě sáhnu po jiném vydání.

Andrea864

Fajn kniha, která má zajímavé zápletky. Příběh má spád, mírné napětí a je velmi čtivý.

Luigi1
22.12.2022

Kniha se mi moc líbila je úžasně čtivá

JancaMia
16.12.2022

Arthur Hailey byl vždy ďábel, matně pamatuju na rok 1996 kdy mi babička podstrčila jeho román "kola" (na prázdninách, později šel na řadu Remarque (( černý obelisk, tři kamarádi jsou geniální knížky)) ) . Nemohla jsem se odtrhnout , včera manžel pustil na tv filmovou adaptaci Letiště ze šedesátých let , také krása střídala nádheru. Před čtrnácti dny , při cestě z byly máme na ulici takové malé vetešnictví kde je moc milej pán a paní. Na parapetu ležel "hotel" za symbolických deset korun, ve vydání které jsem roky marně sháněla. Ta radost v očích a následná doma na gauči , kdy jsem hltala stránku za stránkou .. to bylo něco nepopsatelného ... neuvěřitelně bravurně popsané hotelové osazenstvo od těch nejspodnějších až po ty nejvyšší a zápletky s hotelovými hosty ... super nadčasové.

vaclav3708
19.10.2022

Neskutečně čtivá kniha! Ačkoli námětem jsem očekával něco civilního, nezáživného bez špetky napětí a poutavé zápletky. Přitom opak byl doslova pravdou! těch zajímavých příběhových linií bylo více než dost a na konci knihy, mě vlastně mrzelo, že už nemůžu dále sledovat osudy jednotlivých postav. Určitě by stálo za to vědět jak se hotelu vedlo dále.
Byla to moje první kniha od pana Haileyho a už se nedočkavě těším na další...

DuSiČíst
18.08.2022

Moje první haileyovka a určitě ne poslední. To je Pan Vypravěč! Příběh nemusí být (a ani není) kdovíjak originální nebo objevný, ale fungování hotelu a jeho obyvatel je podané tak ... přesně. Člověk má pocit, že tyhle typy lidí doopravdy zná. Navíc Hailey krásně klade slova za sebe a není tam snad jediné navíc. Vyprávění je naprosto přehledné a běží skvělým tempem, tak akorát. Bravo.