Hotel

Známý americký autor seznamuje v románě s prostředím velkého hotelu v New Orleansu. V zajímavém a napínavém příběhu představuje zaměstnance i hosty a přibližuje i problematiku konkurence hotelů patřících jednotlivcům a hotelů patřících monopolním společnostem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63524/hotel-63524.jpg 4.4652

Vydáno: , Práce

Hotel, 1965

Kniha Hotel

Usire

Asi nejlepší kniha co jsem kdy četl. Postavy jsou uvěřitelné, empatické a velmi mi přirostly k srdci. Děj samotný, byl napínavý, zajímavý a celou dobu jsem ho silně prožíval. Jen mne mrzí, že musel přijít konec. Určitě se ke knize časem zase vrátím a znovu si ji užiji.

encyklopedie

...vždycky jsem si říkal, že nejlepší Haileyovka je Letiště /nejdojemnější Konečná diagnoza/ ...ale ne, nejlepší jeho kniha je Hotel .... úžasně popsaný cvrkot v hotelu.....četl jsem několikrát a určitě než budu číst na obláčku.....si tohle přečtu znovu

BabaJaga11

(+ SPOILER) Moje druhá – a určitě ne poslední – kniha od tohoto od A. Haileye. Moc se mi líbila, i když začátek mi připadal poněkud rozvláčný a rozepsaný až do přílišných detailů. Říkala jsem si ovšem, že autor chce navodit tu správnou atmosféru, představit čtenáři prostředí velkého hotelu – a to se mu rozhodně povedlo. Ovšem jak se pak ukázalo, ty detaily měly svůj význam, autor mnohé z nich umně zakomponoval do příběhu. I takové věci jako problémy s výtahem nebo práce spalovače odpadků budou mít ke konci románu důležitou. Můžu jen doporučit každému, komu nevadí delší popisy a kdo dovede udržet pozotnost. To je potřeba, protože na konci pak vše krásně zapadne do sebe. Ale nebojte – není to jen o detailech. Napětí, láska, zločin (vlastně ne jeden), Amerika 60. let 20. století – to je jen neúplný výčet toho, co v knize najdete. Není v ní nouze o překvapení a oceňuji i to, že pro mě sympatické hrdiny vše dopadlo dobře.

baji42

Netřeba rozsáhlejších komentářů - prostě nádhera!

PeterBahn

Knížku som zobral z nádažnej knihovničky a bola písana po slovensky. Nevadí prečítal som si rád vo svojej rodnej reči… Čítala sa moc pekne a bol som v úžase, čo všetko potrebuje hotel k svojmu fungovaniu. Dokonale popísane, ako už komentoval 1amu. Jedna vec bola ale pre mňa nepravdepodobná. Ako je možné, že pán Wells, sice sympatický a skromný človek, avšak milionár bol nikým nepoznaný. Ide to vôbec zostať v ústrani? Pýtam sa, bo som nikdy milionar nebol, tak neviem…:-)

Rapeh

Zajímavý příběh napsaný se znalostí prostředí,mého oblíbeného autora

Avinea
21.12.2020

Kniha mě bavila, jde o neotřelý nápad představit "organismus hotelu" tak, jak ho běžní návštěvníci vidět nemohou. Linie příběhů jednotlivých postav mi přišly trochu stylizované a odhadnutelné. SPOILER! Za výborný literární nápad považuji poslat různé protagonisty v rozhodujících okamžicích jejich osobních příběhů do smrtícího výtahu č. 4. Autor si pěkně pohrál s postavou hotelového zloděje :-) a u Dodo je pěkné, že nebyla jen jednou v řadě milenek milionáře, ale jeho osudovka.

Faila
12.11.2020

Kniha mě zklamala, ale na vině je mé očekávání. Dle popisku jsem čekala něco více dramatického a tragického, ale většina Hotelu je o "obyčejných" lidských příbězích. Určitě to není špatné dílo, napsáno je velmi poutavě a čtivě a pod povrchem se toho odehrává více než dost. A pokud už se v knize přeci jen nějaká tragédie objeví, je popisována lehce odtažitě a surově, což knize rozhodně přidává na zajímavosti.