Hotel

Hotel https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63524/hotel-63524.jpg 4 777 105

Známý americký autor seznamuje v románě s prostředím velkého hotelu v New Orleansu. V zajímavém a napínavém příběhu představuje zaměstnance i hosty a přibližuje i problematiku konkurence hotelů patřících jednotlivcům a hotelů patřících monopolním společnostem.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Práce

Hotel , 1965

rodak
13.08.2022 5 z 5

Neuvěřitelné, kniha napsána skoro před 60 lety. Poutavě vyprávěný příběh jednoho hotelu a života v něm. A opět taková vysoká škola spisovatelství pana autora.

Marek.Sc
07.03.2022 5 z 5

Titul, ktorý bol napísaný v 60-tych rokoch, sa výborne číta aj teraz. Je svieži a dobre padne aj do tejto doby. Aj keď názov hotel, nemá tendenciu predznamenať niečo výnimočné, opak je pravdou. Román sa od prvých strán číta dobre. Autor perfektne vykreslil fungovanie hotelu, aj charaktery jednotlivých postáv, že som sa do nich takmer dokonale vžil. Zápletka sama o sebe ani zápletkou nie je. Vinie sa jej tieň akoby na pozadí knihy. Postavy, ktoré však prichádzajú do deja, vytvárajú mozaiku kvalitne spracovaného románu. Kto je hlavný hrdina či hlavná postava? Jedna vystupuje a vyčnieva. Ale mal som pocit, že hlavných postáv akoby tam bolo viac. Každý mal váhu a ťažisko na vytvorenom príbehu. Preto ani nikomu nefandíte, skôr prijímate osobitú atmosféru južanského hotela. Až po dvoch tretinách sa veci vykryštalizujú a dobrý pocit knižnej súdržnosti s predstavenými postavami sa dostaví a už neodznie. Preto sa mi kniha tak dobre čítala. Po jej prečítaní ani jej názov nevyznie stereotypne a ostane po nej príjemný pocit.

Laura99
19.02.2022 4 z 5

Fajn čtení

verense
26.01.2022 5 z 5

Arthur Hailey mne prostě baví a můžu ho číst pořád dokola, byť se v jeho knihách vyskytuje určitá šablonovitost (hlavně v milostných vztazích mezi postavami). Prostředí, ve kterém se příběh odehrává, umí popsat tak poutavě a věrohodně, že máte pocit, jako byste tam byli, a vždycky se dozvíte něco, o čem by vás ani nenapadlo přemýšlet, protože to berete jako samozřejmost. A bod navíc za nového majitele hotelu, to byl pěkný tah.

Stromm
11.12.2021 5 z 5

Několik celkem banálních zápletek propojených do spletitého příběhu - a všechno dohromady to dává jeden perfektní příběh, z něhož je radost číst každou jednu stránku. Prostě krása, Hailey ukázal, že má pořádný vypravěčský talent.

Turmee
23.11.2021 5 z 5

Tohle byl tak úžasně normální zážitek...
Atmosféra hotelu je vylíčena perfektně, postavy jsou uvěřitelné a lidské, jednotlivé příběhy se lehce a s grácií proplétají dohromady a tvoří skvěle sestavený příběh s nenásilnou romantickou, detektivní i sociální linkou.

Marcello_zbb
20.11.2021 5 z 5

V jednoduchosti je krása! Super kniha! Za mňa plný počet bodov!

Leona333
31.10.2021 5 z 5

Autor nám touto knihou přímo mistrovsky ukázal, že v jednoduchosti je síla. V knize Hotel, se dočteme o běžné rutině, práci jeho zaměstnanců, ale i jeho hostů... Stejně tak, jako o jejich zvycích a zlozvycích... Přesto to číst, není žádná nuda. Je okořeněná špetkou kriminality a milostné zápletky, kterou nám tu Arthur Hailey, naservíroval opravdu luxusně.
Knihu ke čtení rozhodně doporučuji.

Usire
17.09.2021 5 z 5

Asi nejlepší kniha co jsem kdy četl. Postavy jsou uvěřitelné, empatické a velmi mi přirostly k srdci. Děj samotný, byl napínavý, zajímavý a celou dobu jsem ho silně prožíval. Jen mne mrzí, že musel přijít konec. Určitě se ke knize časem zase vrátím a znovu si ji užiji.

encyklopedie
15.08.2021 5 z 5

...vždycky jsem si říkal, že nejlepší Haileyovka je Letiště /nejdojemnější Konečná diagnoza/ ...ale ne, nejlepší jeho kniha je Hotel .... úžasně popsaný cvrkot v hotelu.....četl jsem několikrát a určitě než budu číst na obláčku.....si tohle přečtu znovu

BabaJaga11
20.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Moje druhá – a určitě ne poslední – kniha od tohoto od A. Haileye. Moc se mi líbila, i když začátek mi připadal poněkud rozvláčný a rozepsaný až do přílišných detailů. Říkala jsem si ovšem, že autor chce navodit tu správnou atmosféru, představit čtenáři prostředí velkého hotelu – a to se mu rozhodně povedlo. Ovšem jak se pak ukázalo, ty detaily měly svůj význam, autor mnohé z nich umně zakomponoval do příběhu. I takové věci jako problémy s výtahem nebo práce spalovače odpadků budou mít ke konci románu důležitou. Můžu jen doporučit každému, komu nevadí delší popisy a kdo dovede udržet pozotnost. To je potřeba, protože na konci pak vše krásně zapadne do sebe. Ale nebojte – není to jen o detailech. Napětí, láska, zločin (vlastně ne jeden), Amerika 60. let 20. století – to je jen neúplný výčet toho, co v knize najdete. Není v ní nouze o překvapení a oceňuji i to, že pro mě sympatické hrdiny vše dopadlo dobře.

baji42
01.05.2021 5 z 5

Netřeba rozsáhlejších komentářů - prostě nádhera!

PeterBahn
17.01.2021 4 z 5

Knížku som zobral z nádažnej knihovničky a bola písana po slovensky. Nevadí prečítal som si rád vo svojej rodnej reči… Čítala sa moc pekne a bol som v úžase, čo všetko potrebuje hotel k svojmu fungovaniu. Dokonale popísane, ako už komentoval 1amu.
...pozor, tak trochu spoiler... Jedna vec bola ale pre mňa nepravdepodobná. Ako je možné, že pán W., sice sympatický a skromný človek, avšak milionár bol nikým nepoznaný. Ide to vôbec zostať v ústrani? Pýtam sa, bo som nikdy milionar nebol, tak neviem…:-)

Rapeh
01.01.2021 5 z 5

Zajímavý příběh napsaný se znalostí prostředí,mého oblíbeného autora

Avinea
21.12.2020 4 z 5

Kniha mě bavila, jde o neotřelý nápad představit "organismus hotelu" tak, jak ho běžní návštěvníci vidět nemohou. Linie příběhů jednotlivých postav mi přišly trochu stylizované a odhadnutelné. SPOILER! Za výborný literární nápad považuji poslat různé protagonisty v rozhodujících okamžicích jejich osobních příběhů do smrtícího výtahu č. 4. Autor si pěkně pohrál s postavou hotelového zloděje :-) a u Dodo je pěkné, že nebyla jen jednou v řadě milenek milionáře, ale jeho osudovka.

Faila
12.11.2020 4 z 5

Kniha mě zklamala, ale na vině je mé očekávání. Dle popisku jsem čekala něco více dramatického a tragického, ale většina Hotelu je o "obyčejných" lidských příbězích. Určitě to není špatné dílo, napsáno je velmi poutavě a čtivě a pod povrchem se toho odehrává více než dost. A pokud už se v knize přeci jen nějaká tragédie objeví, je popisována lehce odtažitě a surově, což knize rozhodně přidává na zajímavosti.

ninano
13.08.2020 4 z 5

Klasika

Per-quiee
05.08.2020 5 z 5

Hotel byl náhodný úlovek v antikvariátu a rozhodně nelituji. Je to román o zdánlivě obyčejném chodu hotelu, který však na konci dost překvapil. Rozhodně nenudil ani v průběhu, byla to příjemná oddychová četba. Román se odehrává v 70. letech, kdy se ještě seznam hostů sepisoval na kartičky, je tam spousta detailů, které překvapí, dokonce i kriminální zápletka.

petulik330
26.05.2020 5 z 5

Od samého začátku Vás děj vtáhne a autor vás pomalu provázícelým dějem tak, že máte někdy pocit, jako byste tam byli.
Knihy od Arthura Haileyho mám opravdu velimí ráda, protože každáje velmi propracovaná.

kokrokr
25.05.2020 5 z 5

Tenhle román mám od Haileye nejraději.