Učinný lék

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Svůj nejčtenější román Účinný lék napsal Hailey po těžkém onemocnění. Zaujalo ho zákonitě prostředí skrývající pod svým zdánlivě nudným povrchem dramata, která nepoučený laik nemá šanci objevit. Farmaceutickými firmami jako na běžícím páse produkované stále nové a nové léky totiž přinášejí pacientům nejen pomoc a mnohdy záchranu, ale také nebezpečí poškození i smrti. Kde je hranice mezi lékařskou a vědeckou etikou a přirozeným předpokladem obchodního zisku? Celie Jordanová se z postu řadové reprezentantky farmaceutické firmy vypracovala až na její prezidentku. Její manžel, internista Andrew Jordan, se jí snaží být jako lékař poradcem i korektorem pochybených rozhodnutí při zavádění nových léků do prodeje. Jejich vzájemně se prolínající profesní kariéry i společně prožitá léta šťastného manželství provázejí čtenáře dějem plným napínavých zápletek, ilustrujícím nesnadnou, odpovědnou a mnohdy i riskantními rozhodnutími naplněnou cestu účinného léku ke svým pacientům. (méně textu)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79775/ucinny-lek-79775.jpg 4.2374
Žánr:
Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry

Vydáno: , Československý spisovatel
Originální název:

Strong Medicine, 1984


více info...
Nahrávám...

Komentáře (64)

Kniha Učinný lék

Leona333
06. ledna

Arthur Hailey, bezesporu své místo u mě v knihovně má. Ovšem u této knihy jsem nadšením, ze čtení nikterak ,,neomdlévala." Tentokrát mi to přišlo, jako takové melodrama, s jasnou vizí kdo je kdo... a o velice zjednodušeném, černobílém vidění dobra - zla.
Každopádně za nakouknutí a poodhrnutí roušky do světa farmaceutických firem, jejich finančních zisků..., to stálo. 3,5 hvězdiček si kniha ode mne zaslouží právem.

Luigi1
24.12.2022

Do této knihy jsem se tak začetl,že jsem byl vykulenej,že je konec,


Jessica007
09.10.2022

Můj oblíbený autor od mládí. K této knize jsem se ale dostala až v poslední době. Líbila se mi také. I když třeba některé autorovy knihy, které jsem četla kdysi, se mi líbily o něco více. I tak se mi líbila tato hodně. Kromě knihy Přetížení, do které se mi tolik nechce, neb by mohla být dost aktuální, jsem od autora četla všechny knížky, které u nás vyšly. Některé jako mladá, některé v poslední době.

jaroiva
02.09.2022

Naposledy jsem Haileyho četla někdy v minulém tisíciletí... Líbilo se mi na jeho knížkách, že to je napínavé a čtivé.
Nevím, jestli se mi změnil čtenářský vkus, ale spíš bych řekla, že je to tím, že tato knížka je úplně jiná. Ale tento autorův styl mi moc nesedl.

Andrea864
27.05.2022

Zajímavé a čtivé. Odborná stránka s osobní linií postav je vyvážená.

madem
22.04.2022

A po přečtení knížky se bojím vzít i paralen :)

Aribana
11.04.2022

Trochu těžkopádné a příliš farmaceutické…

Vydra57
03.04.2022

Audiokniha : hailyovsky typicky stavěný román, schopná žena, farmaceutický průmysl a svět v něm, konsekvence se společností, americkou historií , úskalími vědeckého výzkumu a lékařskými vazbami na farma business- pro čtenáře zajímavé, člověk lecčemus porozumí i v současnosti u nás. Bohužel občas limonádově americké.

1