Letiště

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jako ve všech Haileyho románech pronikne čtenář v průběhu napínavého děje do zákulisí prostředí mezinárodního letiště, ochromeného sněhovou bouří, ohrožovaného protesty obyvatel městečka, bouřících se proti nadměrnému hluku. Seznámí se se svérázným kapitánem letu Vernonem, krásnou letuškou Gwen i s podnikavou stařenkou paní Quonsettovou, která dokáže cestovat mezi světadíly jako černý pasažér......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40465/letiste-40465.jpg 4.5133
Orig. název:

Airport (1968)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Mladá fronta, Naše vojsko, Smena
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Letiště

Přidat komentář
AnSe
02. dubna

Až na určitou povrchnost co se týče citových projevů postav zajímavá kniha, která se čte sama.

Chingiz
29. ledna

Je to už starý román a je poplatný dobe. No je napísaný dobre. Vtiahne vás do sveta velkého letiska a leteckej dopravy, do problémov a vtedajších perspektív. Zároveň dá nazrieť do životov ludi, ktorí v leteckej doprave pracujú, načrtáva protichodné záujmy a postoje. Z dnešného hladiska je to síce celé zastaralé, ale stále je to dobrý román z čias, keď pán Hailey ešte písal dobré veci.

cipperka
05. ledna

Tuto knihu jsem četla poprvé na střední škole jako povinnou četbu a už tehdy mě zaujala. Teď jsem se k ní vrátila znova po více než deseti letech a určitě to nebylo naposledy. Od Haileyho jsem si postupně přečetla i další knížky, protože taktéž stojí za to.

SSTknihy
27.09.2018

Takový jeden obyčejný den na jednom obyčejném letišti. Tedy až na sněhovou vánici, bombu v letadle, černé pasažéry, sebevrahy, startovací dráhu zablokovanou havarovaným letadlem, stávkující proti hluku a nějaké ty milostné propletence. Prostě napětí a zábava od začátku až do konce od opravdového mistra žánru a znalce prostředí.

rodak
18.08.2018

Po knize Detektiv opět úžasná kniha.Já si jeho knihy dávkuji vždy jednu ročně na dovolené.A mám neskutečný zážitek pokaždé.Letiště bylo plné napětí, vztahů, popisů a v celku nezapomenutelný vynikající román.

Aleh
28.03.2018

Dopodrobna popsané mezinárodní letiště, jehož zaměstnanci za každého počasí, v úmorném horku, ale i v silném větru, dešti a třeba i sněhové vánici zajišťují non stop chod tohoto obrovského kolosu. Ti, co pracují u pozemní služby, na řídící věži, posádky letadel a samotní pasažéři vytváří iluzi skvěle vyladěného přístroje, jehož každá jediná součástka má své místo, svůj přesný úkol a dohromady tvoří promazaný a skvěle fungující stroj. V knize je všechno, na co si jen vzpomeneme. Příběh plný lásky, ale také nenávisti, žárlivosti, příběh zoufalého nebo naopak odvážného nebo empatického pasažéra. Zažijete plno strachu. ale i odvahy, dostaví se pocity obrovského štěstí a úlevy, ale také nezměrný smutek a žal. Po celou dobu nechybí napětí a chcete se dozvědět, jak to celé dopadlo. Arthur Hailey dokonale popsal prostředí a projevil se i jako velký znalec lidské duše a lidského chování a konání. Stále nám má tento příběh co říci, i když byl napsán už před půl stoletím.

Lucka11
01.03.2018

Staršia kniha, ktorá vekom nestratila svoj šarm. Ponúka zaujímavý pohľad za nablýskaný povrch letísk. Áno, dnes je to na letiskách a v lietadlách niečo úplne iné. Bolo však zaujímavé sledovať, ako to prebiehalo kedysi :-D

Briv
01.03.2018

Knihu jsem četla už před nějakou dobou, takže už mi v paměti zbyly jen některé části knihy. Celkem mě bavila i když Hailey má i mnohem lepší díla.
Na knížce je krásně vidět, jak se během pár desítek let moc změnil svět letectví. Tehdy nebyl žádné urputné letištní kontroly a člověk nebyl tak svázaný. Na druhou stranu bylo vše mnohem víc rizikové. Vzpomněla jsem si na to, zrovna, když jsem podstupovala ještě zpřísněnou kontrolu na letišti v Pekingu.