Letiště

Jako ve všech Haileyho románech pronikne čtenář v průběhu napínavého děje do zákulisí prostředí mezinárodního letiště, ochromeného sněhovou bouří, ohrožovaného protesty obyvatel městečka, bouřících se proti nadměrnému hluku. Seznámí se se svérázným kapitánem letu Vernonem, krásnou letuškou Gwen i s podnikavou stařenkou paní Quonsettovou, která dokáže cestovat mezi světadíly jako černý pasažér......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40465/letiste-40465.jpg 4.5269
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Mladá fronta, Naše vojsko, Smena

Airport, 1968

Kniha Letiště

baji42

Patrně nejznámější autorův román se dočkal i nádherné filmové verze. Kniha se čte krásně i v dnešní době. Napínavá a skvěle napsaná!

archivářka115

Od začátku až do konce byla napínavá a přečetla jsem jí jedním dechem. Stále se k ní vracím.

freejazz

v 70. a 80. rokoch povinné čítanie, ak sa človek nechcel znemožniť v spoločnosti. čo sme my vtedy vedeli o tom, ako sa takéto knihy tvoria, koľko je za tým štúdia a rešerší, rozhovorov a pozorovania. ale bolo to výborné dobrodružstvo a určite ma nemrzí, že som pri tomto autorovi strávil kopu času.

Rapeh

Zajímavý příběh napsaný se znalostí prostředí,mého oblíbeného autora

ninano
11.12.2020

Vynikající dílo, které ani po létech neztratilo nic na atraktivitě. Stejně skvělá je i filmová podoba této knihy. Doporučuji!!!

amigo17
28.10.2020

Ten prípad, kedy človek nevie, čo by chcel čítať a tak si z poličky vyberie len niečo naslepo a už počas čítania zistí, že lepšie si v tej chvíli už ani hádam vybrať nemohol.

Trochu povzdych na záver s jemným nádychom spoilera, tak si "ma" prípadne dočítajte až po prečítaní:

Škoda že nežijeme v dobe (neviem či vôbec niekedy taká bola a že za naších čias taká isto-iste nenastane), kedy by sme na palubu lietadla mohli bez obáv pustiť hocikoho..

soupik2012
26.06.2020

Díky dokonalé znalosti prostředí, což je hlavní předností všech románů Arthura Haileyho, máme možnost poznat a pochopit chod letiště jako celku. Ke dramatičnosti tohoto příběhu přispívá jednak nepříznivé počasí, černá pasažérka, ale především zoufalá situace jednoho zkrachovalého podnikatele. Sledujeme složité osobní, ale především pracovní těžkosti personálu obsluhujícího chod tohoto letiště. Román je to obsáhlý, nesoustředí se pouze na jednu dějovou linku a tak hlavním hrdinou příběhu je samo letiště. Přestože audiokniha pochází již z roku 1977 a tak její technická kvalita zaostává za dnešními technickými možnostmi, tak pan Bohumil Švarc, který načetl tento román, odvedl tak dokonalou práci, že si technických nedostatků téměř nevšimnete.

Marty13
15.06.2020

Kniha skvělé vtáhne do děje, poskytne čtenáři napětí a akci, která vydrží až úplně do konce. Ale pozor, nedoporučuji na čtení do letadla.