Letiště

Jako ve všech Haileyho románech pronikne čtenář v průběhu napínavého děje do zákulisí prostředí mezinárodního letiště, ochromeného sněhovou bouří, ohrožovaného protesty obyvatel městečka, bouřících se proti nadměrnému hluku. Seznámí se se svérázným kapitánem letu Vernonem, krásnou letuškou Gwen i s podnikavou stařenkou paní Quonsettovou, která dokáže cestovat mezi světadíly jako černý pasažér......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40465/letiste-40465.jpg 4.5133

Airport (1968)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Mladá fronta, Naše vojsko, Smena

Kniha Letiště

AnSe

Až na určitou povrchnost co se týče citových projevů postav zajímavá kniha, která se čte sama.

Chingiz

Je to už starý román a je poplatný dobe. No je napísaný dobre. Vtiahne vás do sveta velkého letiska a leteckej dopravy, do problémov a vtedajších perspektív. Zároveň dá nazrieť do životov ludi, ktorí v leteckej doprave pracujú, načrtáva protichodné záujmy a postoje. Z dnešného hladiska je to síce celé zastaralé, ale stále je to dobrý román z čias, keď pán Hailey ešte písal dobré veci.

cipperka

Tuto knihu jsem četla poprvé na střední škole jako povinnou četbu a už tehdy mě zaujala. Teď jsem se k ní vrátila znova po více než deseti letech a určitě to nebylo naposledy. Od Haileyho jsem si postupně přečetla i další knížky, protože taktéž stojí za to.

SSTknihy
27.09.2018

Takový jeden obyčejný den na jednom obyčejném letišti. Tedy až na sněhovou vánici, bombu v letadle, černé pasažéry, sebevrahy, startovací dráhu zablokovanou havarovaným letadlem, stávkující proti hluku a nějaké ty milostné propletence. Prostě napětí a zábava od začátku až do konce od opravdového mistra žánru a znalce prostředí.

rodak
18.08.2018

Po knize Detektiv opět úžasná kniha.Já si jeho knihy dávkuji vždy jednu ročně na dovolené.A mám neskutečný zážitek pokaždé.Letiště bylo plné napětí, vztahů, popisů a v celku nezapomenutelný vynikající román.

Aleh
28.03.2018

Dopodrobna popsané mezinárodní letiště, jehož zaměstnanci za každého počasí, v úmorném horku, ale i v silném větru, dešti a třeba i sněhové vánici zajišťují non stop chod tohoto obrovského kolosu. Ti, co pracují u pozemní služby, na řídící věži, posádky letadel a samotní pasažéři vytváří iluzi skvěle vyladěného přístroje, jehož každá jediná součástka má své místo, svůj přesný úkol a dohromady tvoří promazaný a skvěle fungující stroj. V knize je všechno, na co si jen vzpomeneme. Příběh plný lásky, ale také nenávisti, žárlivosti, příběh zoufalého nebo naopak odvážného nebo empatického pasažéra. Zažijete plno strachu. ale i odvahy, dostaví se pocity obrovského štěstí a úlevy, ale také nezměrný smutek a žal. Po celou dobu nechybí napětí a chcete se dozvědět, jak to celé dopadlo. Arthur Hailey dokonale popsal prostředí a projevil se i jako velký znalec lidské duše a lidského chování a konání. Stále nám má tento příběh co říci, i když byl napsán už před půl stoletím.

Lucka11
01.03.2018

Staršia kniha, ktorá vekom nestratila svoj šarm. Ponúka zaujímavý pohľad za nablýskaný povrch letísk. Áno, dnes je to na letiskách a v lietadlách niečo úplne iné. Bolo však zaujímavé sledovať, ako to prebiehalo kedysi :-D

Briv
01.03.2018

Knihu jsem četla už před nějakou dobou, takže už mi v paměti zbyly jen některé části knihy. Celkem mě bavila i když Hailey má i mnohem lepší díla.
Na knížce je krásně vidět, jak se během pár desítek let moc změnil svět letectví. Tehdy nebyl žádné urputné letištní kontroly a člověk nebyl tak svázaný. Na druhou stranu bylo vše mnohem víc rizikové. Vzpomněla jsem si na to, zrovna, když jsem podstupovala ještě zpřísněnou kontrolu na letišti v Pekingu.