Áža707 Áža707 komentáře u knih

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Od autorky jsem četla již Hříchy Hollywoodu a proto jsem se na další knihu velmi těšila a byla jsem zvědavá, co nám přinese a musím říct, že to bylo doopravdy něco.

Helena je spisovatelka, která se rozhodne napsat svojí poslední knihu, ve které odhalí všechna svá dosavadní tajemství. Hned na začátku příběhu víme, že se něco stalo, ale naprosto netušíme o co jde. Potkáváme se s Helenou, která nám svůj příběh předává. Střídájí se zde vzpomínky a současnost a postupně odhalujeme celý příběh a skládáme ho dohromady.

Helenu nejspíš budete nenávidět, protože je to neobvyklá postava, která v hodně ohledech myslí jen na sebe a řád, který se musí dodržovat. Pravidla cpe úplně všude. Vlastně se tváří, že díky ním žije dokonalý život. Jenže opak je pravdou a myslím, že vás na konci překvapí. I přesto, že jsem ji nechápala, tak mi ji bylo v závěru doopravdy líto.

Marek je taková vichřice, který se Heleně dostane do života a to teprve začíná ta správná mela. Je to správný chlap, kterého si zamilujete a i přesto, že si prožil svoje, tak dokáže vnést smích a přátelství Heleně do života.

Příběh se četl dobře, držel čtenáře v napětí a dával mu prostor pro vlastní teorie. Odhalení na konci bylo radikální. Musím přiznat, že jsem koukala s otevřenou pusou a nevěřila jsem vlastním očím. A přesně v ten moment je vám Heleny doopravdy líto. Byl to šílený šok.

Musím přiznat, že i když čtenář věděl, kam to s Helenou směřuje, tak mě to stejně dostalo. Naprosto otevřeně přiznávám, že posledních několik stran jsem bulela jak želva. Cely příběh byl naprosto emotivní a vysilující, ale přesto dokonalý! Hlavně ten závěr, kdy sice Helena nebyla schopna čelit všem svým démonům přímo, ale to co se rozhodla udělat bylo krásné!

Do tohohle příběhu jsem se doopravdy zamilovala, byl skvělý! Byla to emotivní jízda a doporučuji ji prožít každému.

P. S.: pokud vám někdo řekne, že je kniha nudná a trapná, tak ho neposlouchejte, děkuji.

21.09.2023 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Nějak jsem nevěděla, co chci číst a říkala jsem si, že bych si dala něco milého, odpočinkového a hlavně něco u čeho se pobavím a myslím, že všechny tyhle kategorie Pan romantik splnil na výbornou.

Do knihy jsem se začetla velmi rychle a už jsem se neodtrhla (do dvou do rána). Prostě se nedala odložit a já byla nadšená.

Jedná se doopravdy o velmi příjemnou romantiku, která má neobvyklou zápletku, když Pan romantik poskytuje dokonalá rande ženám. Obě dvě postavy jsem si velmi rychle oblíbila. Eden byla skvělá a strašně jsem si užívala hlášky a komentáře její sestry i babičky - byly taková správná trojka. Eden byla správně skeptická a velmi mi sedlo i vysvětlení, proč tomu tak bylo. No a co říct více o Panu romantikovi? Že mě doopravdy bavil a bavilo mě i jeho fungování.

Knize nechyběl ani správný zvrat a musím říct, že mi zatrnulo a i jsem si lehce pobrečela. Happyend asi nikoho nepřekvapí. Celkově knihu hodnotím velmi pozitivně, je to skvělé napsaná romantika, která vás doopravdy pohladí po duši.

Rozhodně mohu doporučit všem, kteří vyhledávají romantické knihy a nechtějí úplně přeslazenou blbost a chtějí si u knihy dobře odpočinout.

Samozřejmě se těším na další díly této série

28.08.2023 4 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

(SPOILER) Příběh se četl velmi dobře (svědčí o tom i to, že jsem ji během dvou dnů měla přečtenou) a tato německá autorka nám nabízí skvělou změnu prostředí. Děj se odehrává ve Španělsku na farmě s koňmi a naši hlavní hrdinové jsou starší. Rozhodně to ničemu nevadí a myslím, že si knihu užijete, tak jako já.

V knize se střídají pohledy Lindy a Damiána a musím říct, že v tomto příběhu mi to sedlo a vůbec mi dvojí pohled nevadil, podle mě byl skvěle napsaný! Linda je takový zlatíčko a i když mnohdy působí jako velmi silná a sebevědomá žena, tak je velice citlivá a empatická a má i pár svých démonů, kteří ji pronásledují životem.

Do Damiána se zamilujete a to nejen pro jeho práci s koňmi a to že s nimi našel stejnou řeč, ale celkově pro jeho chování. I když na začátku to vypadá, že bude nepřístupný morous, tak postupem knihy se otevře a vy se s ním následně nebudete chtít rozloučit.

Děj ubíhal skvěle a líbilo se mi, jak postupně nachází k sobě vztah, ale i k jiným věcem - např. Linda ke koním. Samozřejmě jak v takových knihách čekáte, tak zde přijde zajímavý zvrat, který s dějem doopravdy zamává. Tady mě nadchlo uvědomění si Lindy a jakýsi moment jejího dospění.
(Možný menší SPOILER: "Osmnáct let jsem chtěla být hlavně dobrou dcerou. Doufala jsem, že mi tak odpustíte chybu, kterou jsem udělala jako holka. Je načase, abych s tím přestala a začala být prostě dobrá Linda." KONEC)

Najdete zde i plno hezkých myšlenek, některé vás vážně vezmou za srdce!

Za sebe mohu knihu jen a jen doporučit, je to taková velmi příjemná romantická oddechovka, která je naprosto ideální právě na léto. Těším se na další díl a doufám, že vyjde brzy

13.07.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

První dočtená kniha v únoru byla právě Dívka ve vlaku, tato kniha byla mým rereadingem po cca 5 letech. Celkově, když o tom přemýšlím, tak můj únor se nese v duchu rereadingů.

Na dívku ve vlaku jsem se dost těšila, protože při prvním čtení mě kniha doopravdy dostala. Upřímně musím říct, že jsem si hlavní zápletku nepamatovala, ale v půlce knihy mě začaly napadat myšlenky o konci a jedna z mých teorii se potvrdila. Musím přiznat, že nedokážu odhadnout z jaké části jsem někde v mozku našla jakousi vzpomínku a z jaké části je kniha snadněji předvídatelná. Podle reakce ostatních, se dali některé věci odhadnout.

Kniha se čte poměrně dobře, máme náhled do hlavy nekolika hlavních aktérek. Postupně dáváme dohromady celý příběh, dílek po dílku celou skládačku. Kromě toho, že se zde řeší zmizení dívky Megan, kterou Rachel sledovala z okna vlaku, tak zde máme náhled do života alkoholičky a vlastně i jejího okolí a jak je těžké se s tím vyrovnávat z obou pohledů.

Osobně musím říct, že od té doby mám načtené jiné thrillery a rozhodně i lépe napsané, že mě jejich konce dostaly mnohem více, proto nedávám této knize plné hodnocení.

Knihu bych doporučila milovníkům thrillerům, ale spíše méně náročným čtenářům. Rozhodně si myslím, že kniha má, co nabídnout

⭐ 4/5

16.02.2022 3 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Znáte ten pocit, když čtěte nějakou knihu a pak si přečtěte recenzi někoho jiného a říkáte si: "Četla jsem vůbec tu stejnou knihu?" Ano, přesně tohle jsem si říkala u Chlapa snů.

Neměla jsem žádný extra očekávání a po některých recenzích jsem se na knihu vážně těšila, že si to užiju, odpočinu si u ní a trochu se pobavím. To jsem ještě netušila, co mě vlastně čeká...

Kde jen začít? Ano, musím přiznat, že myšlenka celkem dobrá, i když to za mě mělo pár "ale", jenže nad tím bych ještě primhouřila oči. Humor převážně postavený na opakujících se vyrazech jako je "lejno", "pochva" atd. Sice se zasmějete nad tím, když někdo ukradne hovno pejskari, aby ho mohl zapálit na verandě. Nadruhou stranu četnost některých slov byla desivá a pak už mě místo pobavení začala vážně štvát.

Postava Penelope to je kapitola sama pro sebe. Víc sebestřednou, namyšlenou, debilní, protivnou, vlezlou, otravnou, nepříjemnou (...) postavu jsem už dlouho nezažila. Někdo říká, že je šílená a právě proto je kniha bavila. Můj názor je spíš ten, že postava by se měla dát na léčení. Jediné co zvládá jsou laciné vtipy a dvojsmysly na lidi, co zná pár hodin. Naprosto neuvažuje logicky, za mě se chová hůř než skoro většina puberťaček. Ještě horší na tom je, že ví, že se chová jako kráva, takže v momentě, kdy jde do tuhého náhodí výraz ublížené holčičky, aby stejně dosáhla toho čeho chce. Ufff...  Nominaci v kateogii nejhorší knižní postava získává.

Dobře dobře, půjdeme stranou od Penelope, protože můj názor jste asi už pochopili Jediné dvě normální postavy mi přišly Cam a dědeček, ale bohužel obě dvě se v knize vyskytovali málo. Ještě když jsme u těch postav, tak jejich chemie byla nula nula nic. Neměli žádný vývoj vztahu, vše bylo strašně hr a bum prásk a najednou oba do sebe byli zamilovaný bez většího zadrhele.

Děj - ubíhál rychle, kniha se poměrně dobře četla (i když jsem protačela oči), ale bohužel mu chyběla gradace. Ano, staly se tam dva momenty, kdy to nabralo nějaký napětí či spád, ale autorka tyhle chvíle zabila ještě rychleji než je stihla vytvořit.

Nevím, co víc bych vám tu řekla... Za mě rozhodně lepší čtení série Božský bastard či serie Objekty touhy - oboje mi přijde aspoň o kousek reálnější a rozhodně jsou vtipnější a lépe napsané.

⭐ 2/5

10.11.2021 2 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Druhý díl jsem začala číst hned po dočtení prvního, byla jsem extrémně zvědavá, kam celý příběh bude směřovat.

Trochu jsem čekala, že začátek příběhu bude trochu někde jinde. I druhý díl byl velice čtivý a zajímavý a já si celý čtení velice užila. Opět zde byly momenty, kdy jsem cítila husinu, nebo jsem si říkala, že to snad ani není možný.

Bavil mě začátek, kdy to byla hra na kočku a myš. V průběhu celé knihy Sage udělala ohromný posun a já z toho byla velice překvapená. Dalo by se říct, že to byl docela velký skok, takže na někoho může působit nereálně. Byla jsem ráda, že zjistila, že není "porušená" a začala o sobě i trochu jinak smýšlet.

Jennifer mě doopravdy naštvala a byla jsem ráda, že ji Sage dala podnět se zamyslet nad jejím jednáním a očividně začala fungovat trochu jinak.
No o Alanovi nemluvě, jeho chování bylo naprosto šílené a odpudivé a rozhodně jsem ráda, jak to s ním dopadlo. Měla jsem velký strach, že díky jeho postavení Sage nikdo neuvěří.

I takhle kniha vás udrží v napětí a dočkáte se docela zajímavých zvratů a rozuzlení. Epilog je jen doopravdy nasazení koruny za tak skvělým příběhem. Prostě dokonalost, už teď se těším až si příběh přečtu znova.

Jak správně knihu popsala Mona, tak si necháte zlomit srdce, aby vám ho postupně znovu slepila dohromady. Naprosto s tím souhlasím, já jsem se do příběhu Sage a Lucy naprosto zamilovala ️ a rozhodně bych se nezlobila, kdyby byly další příběhy z tohoto kruhu přátel.

28.09.2021 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Cirkus přijede bez varování

Nadechňete se, na nic nemyslete a ponořte se do propacovaného světa kouzel a iluzí.

Už úvod mě vtáhl do čtení neuvěřitelným způsobem. Máte pocit, jak kdybyste doopravdy čekali ve frontě s dalšími lidmi na to až budete moc vstoupit do cirkusu. A v momentě, kdy vám otevře kouzelné dveře, tak propadnete kouzlu. Postupem knihy jsem zjistila, že se čím dál tím víc zamilovávám do iluzí, kouzel, cirkusu i celkového příběhu.

Nenechte se zmást a hlavně odradit obsáhlými popisy, kniha se čte sama. Jak kdybyste se ponořili do nejkrásnějšího magického snu. Slova ubíhaji s lehkostí. Občas je problém se zorientovat v čase, sama jsem někdy musela listy obracet zpět, abych se ujistila, kde se zrovna vyskytuji.

Rozhodně to doopravdy neubírá na čtivosti a propracovanosti tohoto nádherného příběhu. Myslím, že si tento skvost užije každý, kdo má rád magii a má skvělou představivost. Já se těším, až si někdy příběh přečtu znovu a budou na mě působit věci jinak.

Příběh sám o sobě je celkem jednoduchý, ale dokonalý a přitom hluboký. Nejde jen po jedné linii, ale má mnoho odboček a spojení se všemi, co mají s cirkusem něco společného. Marca i Celii jsem si velice oblíbila, líbilo se mi, jak každý stavěl část cirkusu a následné jejich spojení a vytváření společného stanu. Dalšími úžasnými postavami byla dvojčata Panenka a Výlupek a jejich kamarád Bailey.

Ten závěr byl skvěle vymyšlen a rozhodně chápu, že se Celii nechtělo loučit s tak nádhernou věci, kterou vytvořili.

A až se jednou ukáže cirkus, který nikdo nečekal a objeví se kouzlem, rozhodně se běžte podívat a myslím, že se tam potkáme.

31.07.2021 5 z 5

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

V příběhu se seznamujeme s dívkou Marinou, která nastupuje na Rafaelovu školu, protože její maminka si to přála a ke všemu se s jejím tělem děje něco podivného - ano jednoho dne z ní bude víla. Potkává se svými spolužáky a dalšími elementály a čeká ji nejedno dobrodružství.

Kniha je velice čtivá a myslím si, že osloví hlavně mladší čtenáře, ale rozhodně si najde své fanoušky i u starších jedinců. Styl psaní je velice pěkný, bohužel mě občas přišlo, že jsme v ději trochu moc poskočily, i když se situace dala lépe rozvést. Nesmím zapomenout na úplně luxusní ilustrace, které knihu provázely.

Strašně moc se mi líbila myšlenka, že se někteří elementálové rodí do lidského těla a když se nedostanou někam, kde by své schopnosti mohly rozvíjet, tak trpí bolestmi. Jednotlivé vlastnosti i právě zdravotní problémy pro jednotlivé elementály jsou velice promyšlené a dle mého originální. Další zajímavou a velice nápaditou věci je, že i když jste dryáda, tak musíte projít všemi proměnami v ostatní bytosti. Takže jeden rok budete vílou (prima na Rafaelově škole a první díl série), dalším rok prožijete jako nága, v tercii faunem. atd. V poslední řadě se mi líbí propojení fantasy světa a dnešního světa - děti mají telefony a píšou emaily.

Postavy byly zajímavé a rozhodně jsem našla své oblíbence. Občas mi přišlo, že není jasné kolik jim je, v některých chvílích mi nepřišlo, že by se dívky chovaly na dvanáct, ale mnohem starší (např. se malují rudou rtěnkou).

Příběhu nechybí správné tajemství - kdo je Marinina matka, která ji opustila? A i trocha napětí - kdo se snaží Mariny zbavit. A i trochu tajemná, protože na Marinu a její rodina byla svržena kletba.

Knihu mohu doporučit pro všechny milovníky fantasy a Českého prostředí.

04.07.2021 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Skvělá novinka od Mony Kasten, sice sama nemám dočtenou sérii Znovu, ale i tak jsem se velmi rychle do stylu autorky zamilovala.

Stejně jako u série Znovu velkým bonusem je čtivost knihy. Sama jsem se začetla velmi rychle a knihu dokončila během dvou dnů. A okamžitě potřebuji nový díl!

Ruby je skvělá postava a mnohdy jsem s ní cítila. Její diář a plánování je dokonalost, sice já v tomhle mám trochu rezervy, ale taky si přiřazuju barvičky k tématům. Jinak je to člověk, co by pro svoji rodinu a kamarády (i když jich má malinko) udělal cokoliv.

James je typický bad Guy, který je namyšlený a z rodiny mu byly předávány jen ideály vedení firmy a majetku, nic ostatní není důležitý. Ano pro Jamese začne časem být důležitá Ruby, ale nedokáže sám od sebe rozlišit, co si doopravdy přeje, zda něco cítit a nebo se zavděčit své rodině. Občas mě pěkně vytáčel - hlavně na konci!

Příběh není jednoduchý, že by se dva do sebe zamilovali a konec happy end, ale má to své úskalí a vady. Což samozřejmě vyjadřuje i ten konec, protože to co se semele v posledních 10 stránkách je neuvěřitelné a rozhodně vás to hned navnadí na další díl. Myslím, že je to zvrat, který nikdo nečekal a jen stěží ho rozdýcháte.

Jak už jsem psala výše, jsem zvědavá, kam nás nová série zavede. Čtení jsem si užila a rozhodně mohu doporučit, pokud hledáte romantiku, ale přitom nechcete jednoduchý lovestory.

21.06.2021 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Druhý díl série Začít znovu je psaný se stejnou lehkostí jako jeho předchůdce. Jedná se o volné pokračování, kdy se potkáváme s další postavou "party" s kterou jsme se seznámily v prvním díle. Takže ano, tento příběh se dá číst samostatně, akorát si trochu vyspoilerujete, jak vlastně dopadl první díl.

Dawn mě ze začátku štvala, že sama pořádně neví, co přesně chce. Vzdychá po Spencrovi, ale aby si ho pustila k tělu - není možná. Takže jsem půlkou knihy prouplouvala s rozporuplnými pocity. Od poloviny se to celkem srovnalo a já s napětím čekala, co se vlastně stane.

Co se doopravdy Moně nedá upřít je čtivost, kdy velmi snadno proplouváte příběhem a opět to není jen příběh o lásce, který by byl nudně jasný. Najdete zde přidanou hodnotu a to  s tématy jako chyby úsudku, problémy s rodinou, vyčítaní, nízké sebevědomí a jeho srážení člověkem, který vás má podržet.

Samozřejmě se mi líbí návaznost na první díl, kdy opět se potkáváme s Kadenem a Allie a nejen s nima. Stejně tak doufám, že i v dalším díle bude tohle pokračovat. Trochu bych si přála aby Olivie dostala více prostoru a poznali jsme ji lépe, ale příběh nebyl právě o ní.

Já jsem si čtení moc užila a knihu mohu jen doporučit. Zůstávám u stejného hodnocení, jako u předchozího dílů.

⭐ 4/5

01.02.2021 4 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Vánoční zázrak je příběh, který se velmi dobře čte a to nejen proto, že kniha má pár stran, ale i z důvodu, že je psaná velmi jednoduše.

Pokud hledáte knihu, kde dominuje romantická linka, je zde kladen důraz na přátelství, rodinu a tradice, tak teď už přesně víte po čem sáhnout. Na vánoce taková příjemná oddechovka, kdy si uvaříte čaj nebo kafe, sednete pohodlně do křesla a pustíte se do této knížečky.

Hlavní hrdinka je celkem příjemná, neměla jsem s ní problém, ale nijak zvlášť jsem si ji neoblíbila. Nejvíc mě bavil paradox, že i když její rodiče se poznali při prodeji stromku, tak ona je od toho velmi odrazovaná.

Kniha samotná jako hrdinka, není nic převratného a opět chybí mi přidána hodnota jako bývá u Westovek či u Mony Kasten, ale takový milý vánoční příběh, který neurazí ani nenadchne.

⭐ 3/5

02.01.2021 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Kniha mě velmi bavila od první stránky až do konce. Je napsaná skvělým stylem, takže se to čte úplně samo. Navíc je obohacena chatovacími konverzacemi a nebo i emaily. Najdete zde plno vtipných scén i rozhovoru a tím pádem vás bude oslovovat ještě více, já sama si nepamatuji, kdy jsem se u knihy tak hodně smála.

Krom samotné romantické linky, zde můžeme nahlédnout do politiky obou dvou zemi, což knihu činí ještě více zajímavou.
Celkový příběh se mi velmi líbil a i vývoj postav, který zde můžete zaznamenat. Nejen, že v příběhu nejsou opomenuty vedlejší postavy, které zde mají své podstatné místo, ale oba dva hlavní hrdinové jsou úžasní.

I přes to, že se zde vyskytuje pár intimních scén, tak jsou napsaný hezky a celkový příběh neruší a myslím, že nikomu nemohou nijak zvlášť vadit.

Oceňuji celou myšlenku a užasný nápad, samozřejmě že zde najdete i velký zvrat. Myslím, že to bude kniha, ke které se ráda vrátím a zase si ji přečtu. Celkový hype, který okolo tohoto díla vzniknul, je dle mého názoru velmi oprávněný. Já vám vřele doporučuji si story Alexe a Henryho přečíst.

27.08.2020 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

I přes známost a oblíbenost knihy, mě úplně minula. Nikdy jsem nečetla jediný díl a kdysi jsem viděla část jednoho filmu, ale nijak zvlášť si to nepamatuji.
Byla jsem proto zvědavá, co mě čeká a jsem ráda, že jsem se zapojila do štafety a dostala se ke knize po které bych sama nejspíš nesáhla a to i přes to, že fantasy je jeden z mých nejoblíbenějších žánru.

Naprosto nechápu sama sebe, proč jsem se tak dlouho vyhýbala něčemu úžasnému jako byl právě Eragon.
Kniha mě nadchla hned po prvních stránkách a strašně jsem se chtěla dozvědět, co bude následovat a jak se bude příběh vyvíjet. Svět krásně vykreslený a na začátku je mapa MILUJU!! Na konci knihy zase najdete slovník, takže žádná fráze vám nezůstane utajena a seznam postav, co se vyskytují v knize, což je za mě další významný plus.
Kniha se skvěle četla, obsahovala nečekaný zvraty a nechybělo napětí ani pořádný boj. Prostě dokonalost a ještě ke všemu o dracích! Naprosto rozhodně doporučuji všem, kdo mají rádi fantasy.

⭐ 4,8/5

27.07.2020 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Přemýšlím, co napsat. Napadá mě jen strhující, úchvatný, děsivý, šílený. Film mám strašně moc ráda a po přečtení knihy ještě raději, jelikož je úžasně zpracovaný. Velmi dlouhou dobu jsem se odhodlavala přečíst i knihu. Rozhodně toho nelituji. Kniha je k zamyšlení a doopravdy vás dostane skoro až na kolena.
Hodně mě zaujalo v závěru knihy hodnocení některých čtenářů a nejvíc mě překvapil ten, kde čtenář usoudil, že umřeli. Jak ho něco takového mohlo napadnout? O tomhle konci jsem přemýšlela, až když tam byl od někoho napsaný, sama jsem v konci spatřila naději.

02.07.2020 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Skvělé pokračování. Znova přečtené jedním dechem, protože příběh vás vtáhne do děje. Nejen příběh hodnotím velmi kladně, ale i vývoj postav, protože kdo by to od Caleba čekal? A Tris a Čtyřka se nemusí shodnout ve všem, na to bych mohla číst nějakou romantiku. :D takže doopravdy doporučuji :) napínavé, deh beroucí

26.03.2019 5 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Hned po dočtení prvného dílu jsem nevydržela a pustila jsem se do druhého. Opět na mě čekalo po chvíli překvapení, že jsem na konci knihy a vlastně ani nevím jak. Nakonec jsem právě tuto knihu vybrala jako nejlepší za leden.

Děj mě okamžite vtáhl, protože úžasně navazoval na první díl. Moje přání se nenaplnilo a nebyl zde druhý pohled, ale vůbec mi to nevadilo. Autorka opět přišla s naprosto nečekanými zvraty, které mě doopravdy zaskočily. Gradace příběhu pro mě byla dokonalá a mě to celou dobu nepustilo. A ten konec? Sakra potřebuji další díl, ihned! Vše se nám příjemně zamotává a čtenář dostane hodně otázek a doopravdy na všechny nedostane odpověď. Stejně jako u prvního dílu oceňuji propojenost se znameními zvěrokruhu, které jsou patrné na celém příběhu. Takhle část knihy mě hodně baví a zajímá. Erotické scény se zde přeci jen objeví, ale řekal bych, že v menším měřítku než v prvním díle a rozhodně mě tadyy i více bavily a více mi seděly.

Postavy máme staré známe a nových postav je zde doopravdy malinko a zatím ani nejsou důležitý pro příběh. Ayla je naprosto skvělá a Jorden překvapil i když jen na chvíli. Jsem zvědavá, jak jejich problém a pouto dopadne. Kaden mě doopravdy nasral, i přesto, že věděl proč se některé věci staly, tak se na moment choval jako úplný blbec, že jsem měla chuť ho nakopat. Milostný trojúhelník mě v tomhle ohledu doopravdy baví, protože to není klasika "chtějí mě dva kluci a já si musím vybrat", ale je to postavený na magickém poutu a lásce.

Nemůžu si pomoc, ale asi si musím trochu rýpnout, nechápu řazení do "erotiky", protože když mám za celou knihu 2 erotické scény, tak to není za mě erotika. Já knihu (/sérii) považuji za super fantasy s prvky erotiky.

Druhý díl mě bavil více než první díl a i když je kniha adeptem na 5/5*, tak si nechávám prostor, kdyby další díl byl ještě lepší.

4,5-7/5

16.02.2024 5 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Setkáváme se s instagramovou hvězdou Frankie, která žije dokonalý sociální život, jenže tahle úžasná bublina splaskne po tom, co s ní spadne výtah a její stejně tak dokonalý přítel se s ní rozejde. Frankie se zhroutí a rozhodne se odjet do města, kde není signál. Její technologická duše je rozpolcena, jelikož bez telefonu není zvyklá dělat nic - neumí si spočítat kalorie jídla, které snědla; nevidí kroky, které za den ušla; neví, jak se má cítit, protože nemůže vyplnit správného smajlíka v aplikaci a následně to podrobit zkoumání. Osobně mě hodně zaráželo, kolik věcí nezvládala hrdinka dělat bez telefonu, i když u plno věcí to lze. Další věc, která mě doopravdy hodně překvapila: hrdinka má všechny nejmodernější telefony, protože je influencerka a společnosti ji posílají takové věci, ale nemá hodinky.

Nalezneme zde plno absurdních situací, které zároveň dokáží působit smutně a i vtipně. Například Frankie stráví několik hodin tím, že si pečlivě fotí svou snídani aniž by z ní snědla jediné sousto. Pochopitelně její chování je nepochopitelné pro lidi, kteří v městečku žijí spokojeně. Velký problém pro Frankie je i opustit dům bez telefonu, i když je jí naprosto jasné, že ho vlastně nemůže použít. Taky mě hodně překvapilo, že než Frankie odjela, tak nedala vědět své rodině. Celý příběh jí provází psí společník, dle slov Frankie nejošklivější pes na planetě a samozřejmě než si přizná, že jí ten pes "patří".

Ostatní obyvatele městečka jsem si oblíbila hlavně Samíru a Marka. I celkově to prostředí působilo dobře. Děj jako takový byl pozvolný a pomalý, ale rozhodně to nevadilo. Největší trhákem je právě přeměna samotné Frankie, která si začne uvědomovat, co to doopravdy znamená žít. Dočkáte se zde i zvratu a na scéně se objeví i bývalý Frankie, který sítěmi žije ještě více než samotná hrdinka. Ve svém chování nespatřuje nic špatného a ve všem vidí jen peníze, produkty a možnost spolupráce.

Příběh mohu doporučit, pokud máte rádi příběhy ze součastnosti se špetkou romantiky, kde najdete i nějaké zajimavé myšlenky a nějaké součastné problémy a hlavně změna postavy.

31.01.2024 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

I přes to, že knihu ve výsledku nehodnotím nijak špatně, tak musím přiznat, že jsem čekala něco jiného. Od autorky jsem četla Daisy Jones a to byla pecka, zamilovala jsem se do postav i příběhu a hlavně mi případal naprosto skutečný.

Malibu se četlo poměrně dobře, osobně mě bavily více časti z minulosti, kde jsme se dozvídali o historii rodiny. Bohužel příběh obsahoval části, které mě nebavily - nepotřebuji znát příběh každé vedlejší postavy, která se v hlavním příběhu ukáže na 2 strany.

Když už jsme u těch postav, tak hlavní hrdiny jsem zvládla milovat, nenávidět, litovat je, povzbuzovat zároveň. Nina mi přirostla k srdci nejvíc a též mi ji bylo nejvíc líto. Strašně moc jsem ji obdivovala, že se dokázala držet od dětství až do dospělosti. Její houževnatost byla neuvěřitelná. Postavy její matky June mi bylo též velmi líto, prošla si peklem, jen jsem nechápala, že byla ochotná připravit peklo i svým dětem a její konec mi vehnal slzy do očí.

Závěr knihy mě lehce zklamal, myslím, že jsem čekala trochu víc. Tady to bylo takové poklidné nic. Bohužel jsme se zabývali mnohými konci postav, které pro nás nebyli podstatné. Samozřejmě mě překvapilo, kdo zavinil požár, ale asi i tak jsem čekala něco zajímavějšího.

Celkově v knize najdete mnoho skvělých momentů a chvil k zamyšlení. Jedná se o příběh plný sounáležitosti, rodiny, přátelství, zloby a tajemství.

28.01.2024 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Už asi nikoho nepřekvapí, stejně jako u předchozích dílů, že autor rozjel několik rovin příběhu. Které si žijou vlastním životem a někdy se protnou a opět rozdělí. Některé části delší dobu nedávaly smysl a až v poslední části člověk najednou pochopil. Pokud něco autor umí, tak rozhodně zamotat hlavu.

Osobně musím přiznat, že jsem se občas ztrácela a musela jsem se v příběhu několikrát vracet, abych pochopila o co tam šlo. Další věc je, že některé části mi přišly zbytečně rozvleklé a možná bych uvítala lehké zkrácení. Například některé zmínky o postavách, které v příběhu jen proběhly nebo domněnky "kdo nebo co" byl Zvon a co uměl.

Postavy máme pochopitelně staré známé, ale setkáváme se zde i s novými zajímavými postavami. Pro mě byla rozhodně velmi příjemná postava Jerico (Jeri). A pokud bych hledala osobu, které mi bylo doopravdy líto a kterou jsem nakonec vzala na milost, tak to byla Smrtka Randová a konec? Tahle postava doopravdy dostala naprosto jiný rozměr. Jinak postav tak bylo doopravdy hodně, na můj vkus až zbytečně moc, jak už jsem psala některé tam nemusely být tolik řešeny a rozebírány.

I přesto, že zde byly části, které dle mě mohly být vynechané, tak mě příběh bavil. Doopravdy jsem byla zvědavá, jak to vlastně celé dopadne. S každou dějovou linkou jsem byla napjatější a natěšenější na završení. A pak přišla ledová sprcha, protože žádný epický konec se nekonal, asi jsem čekala něco akčnějšího než tohle. Fakt jsem čekala víc... I osud Citry mě značně zklamal, protože vlastně by neměla být schopná se své funkce vzdát, ale dostali jsme neúplný Happyend. K tomu bych ještě dodala, že pokud si myslíte, že autor vám dá odpovědi na všechny otázky, tak se vlastně krutě pletete.

Samozřejmě se mi se sérií těžko loučí a myslím, že se k ní někdy vrátím, protože na poslech je velmi příjemná. Sérii jako takovou hodnotím 4/5 hvězd. Třetí díl byl za mě nejslabší. Knihu i sérii mohu doporučit milovníkům scifi a sama jsem osobně zvědavá na "Kosení".

3.5/5

31.12.2023 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Děj navazuje na předchozí díl a v tomto dílu autor rozvíjí rovnou několik rovin příběhu, které se z počátku zdají, že společně nedávají smysl a že nemůže dojít k nějakému spojení, ale opak je pravdou. Krok každé postavy je přesně promyšlený a v celkovým měřítku dává doopravdy smysl. Kromě děsivého světa do kterého nás autor přivedl, tak připravil naprostou jízdu na horské dráze, protože vás v knize čeká několik naprosto skvělých zvratů. Vždycky jsem si říkala, že teď už se nic nestane, nebo že přijde konec knihy a BUM v tom mě autor opět překvapil. A samozřejmě finální gradace je naprosto dokonalá!

Postavy zde potkáváme stejné z prvního dílu, ale k některé nové zajímavé. Hlavním bonusem je, že sice zde naleznete postavy bílé a černé, ale je zde mnoho postav, které nelze naprosto přesně zařadit na určitou stranu. A i postav, kteří vypadají, že jsou strašně špatný a zlý, tak naleznete prvek, který vás překvapí a začněte na ně pak pohlížet jinak. Dostáváte možnost se na ně podívat u jiného úhlu a některé poznat hlouběji.

Samozřejmě se sestáváme s Citrou, která dospívá a stává se Smrtkou. Nemohu zapomenout i na Rowena, jehož část příběhu je stejně zajímavá. Obě dvě tyto postavy mám strašně moc ráda a jsem zvědavá, jak se hude jejich společný příběh rozvíjet dál. Musím přiznat, že mě strašně mrzelo, co se stalo Tigerovi. A pak je tu Marie, kterou jsem si v průběhu dílů zamilovala ještě víc a Marie, cos mi to sakra provedla? Musím říct, že tohle byl zrovna moment, který jsem si nepamatovala, takže mě zasáhl naplno.

Autor nám sice nějaké otázky zodpověděl, ale samozřejmě nastíníl dalších milion, takže rozhodně máme nad čím přemýšlet. I závěr nabízí plno možnosti, jak může příběh pokračovat. Já jsem doopravdy velmi zvědavá a poměrně hodně natěšená na to, jak celá série skončí a hned se pouštím do poslechu dalšího dílu.

30.12.2023 5 z 5