Arsi007 Online Arsi007 komentáře u knih

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Uf. Tady půjdu proti proudu asi celé čtenářské komunity. Nebyl to špatný příběh a je pravdou, že nejsem cílová skupina, ale i přesto mě může YA zasáhnout a zanechat ve mě víc než jen letmou vzpomínku. Za pár měsíců už totiž nebudu vůbec vědět o čem kniha je. Bylo to na můj vkus ploché, vše šlo po povrchu, bylo to plné všemožných klišé, nevymáčklo to ze mě jinou emocí než kroucení hlavy nad chováním hlavních aktérů, které prostě nebylo uvěřitelné. Bylo jim 18 a chovaly se na 15. Ze ,, šokujícího" odhalení dělali konec světa, přitom vyřešit se dalo xy způsoby. A ještě si neodpustím jednu věc. Básničky, které v knize byly.. to tedy bylo něco. Připomnělo mi to film Taková normální holka a divadelní vystoupení Laney ,, Buď tiše, buď klidný" :-D Ale je možné, že šlo jen o nepovedený překlad. Abych knihu úplně nehanila tak se četla neskutečně rychle a pro 14+ bych jí s klidem i přes mé výtky doporučila.

50% = 2.5*

06.03.2021 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Jedná se o průměrný, lehce psychologický thriller, který však pozornému čtenáři zase tolik překvapení nepřinese. Moc nerozumím tomu, proč autorka vždy, když se nabídla nějaká další možnost rozuzlení tuto možnost hned na další stránce zavrhla. Díky tomu připravila čtenáře o větší dávku napětí. Postavy byly velmi ploché a horko těžko jste si k nim hledali nějaký hlubší vztah.

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Vrah totiž nechává v tělech obětí předměty, které jim působí neskutečnou agónii.

Co se samotného zpracování týče tak opět mi při čtení lezl na nervy způsob, jakým autor shrnoval dosavadní fakta a čtenářům polopaticky vysvětloval nevyřčené, ale zato naprosto jasné souvislosti. Místo aby Carter nechal na čtenáři ať si sám dá vše dohromady, tak se na to hlavní postavy zeptal buď jeho parťák Garcia nebo jejich kapitánka. Tím z obou ale nezáměrně udělal naprosto neschopné hlupáky, kteří nic nechápou, ničemu nerozumí a pořád se všemu diví. Doufám, že v dalších dílech už se toho autor vyvaruje. Nebo to alespoň nebude dělat tak často.

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Velkým plusem je, že nejde o prvoplánový příběh lásky ,,má mě rád – nemá mě rád“, ale romantická linka má vzrůstající tendenci a spád. Postavy se chovají uvěřitelně, ironie a sarkasmus hlavní hrdinky je velice příjemným zpestřením.

Úplný závěr byl trošičku přitažený za vlasy. Ten bych osobně vynechala úplně, ale vesměs jde o příjemnou oddechovku k vodě nebo na zimní večery u krbu.

03.12.2020

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Čekala jsem další průměrný thriller s možná trochu nevšední zápletkou.Dostalo se mi velice působivého a sugestivního popisu zlomené psychiky a celé osobnosti a její návrat do „normálního“života.

Závěrečné rozuzlení se dalo poměrně odhadnout. Nicméně množství překvapivých zvratů v ději bylo v průběhu čtení dost a styl autorky si nezadá s nejlepšími severskými detektivkami. Určitě se co nejdříve vrhnu na druhý díl. Pro milovníky thrillerů je Nejsem mrtvá podle mě nutnost!

25.11.2020 5 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Přiznávám, že ze začátku jsem byla hodně v rozpacích a neskutečně jsem se v ději ztrácela. Moc jmen, spousta situací, které je nutné si zapamatovat a (co tedy vůbec nechápu) tři z Aidenových hostitelů měli jméno na D. Daniel, Derby a dokonce Donald Davis. Vážně nechápu, co se autorovi honilo hlavou, když jména vymýšlel, protože už tak zamotaný děj vám mozek zavařil ještě víc. No tak jsem si napsala jména s krátkou charakteristikou na záložku a měla tahák.

Bohužel jsem čtenář, který čte alespoň 3-4 knihy zároveň a to tady vůbec nebylo vhodné. Po jednom dni, kdy jsem četla něco jiného byl návrat k příběhu Evelyn docela očistec. Pokud to máte stejně, čtěte Evelyn samostatně.

Samotný děj byl víc než propracovaný. Šlo o geniální zápletku s velice překvapivým koncem. Měla jsem několik teorií, kdo je vrah a jak to celé dopadne. Ale kupodivu se nevyplnila ani jedna z nich. A díky bohu za to. Doporučuji!

25.11.2020 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Kniha je psaná velmi čtivou formou. Tady bohužel svou chválu končím. Absolutně nerozumím všem těm kladným recenzím tipu Tato kniha mi změnila život. What? Nic se tu neděje. Nic. To i život Alanis Morissette bude pestřejší než život bandy feťáků se všemi možnými komplexy a problémy. Není tu žádné ,,poučení", žádný šok, žádné kloudné rozuzlení, i když v podstatě není čeho, možná tak ústředního tématu, proč se skupina rozpadla, což ale není nic z čeho byste si sedli na zadek, protože to tak nějak od začátku tušíte.

Pokud by se jednalo o reálnou kapelu, o hity, které znám a které si mohu v hlavě při čtení o tom, jak vznikaly zpívat budu knihu hodnotit klidně 100%. Ale takhle? Bylo to čtivé takže za víkend máte hotovo, ale ve finále mi to nedalo jedinou emoci a za měsíc, dva bych na knihu nebýt už teď předem jasné vánoční masírky s klidem v duši zapomněla.

25.11.2020 2 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Tak tohle by šlo :-) Příběh vypráví Danielova matka, která je přesvědčená, že se stala obětí velkého spiknutí. Celou dobu si říkáte, jestli to, o čem mluví může být pravda nebo je opravdu nemocná a vše si jen představuje a přkrášluje. Posledních cca třicet stran vás překvapí takovým způsobem, že budete po dočtení zírat na poslední stranu a v hlavě nebudete mít nic jiného než šokující rozuzlení a lítost nad tím, jak to všechno vlastně bylo. Nebo nebylo? :-)

Kniha se čte velmi rychle díky krátkým odstavcům i kapitolám. A i když si na pár dní dáte od čtení pauzu tak při opětovném začtení jste rychle vtaženi zpátky do děje. Takže i pro pomalejší čtenáře je kniha vhodná.

Doporučuji jí ale hlavně těm, kteří mají už hodně načteno a jen tak je něco nepřekvapí. Poslední dobou jsem už v takovém stavu, že ať přečtu cokoliv tak v půlce je mi už většinou jasné, jak to asi celé dopadne a z těch pár variant, které se nabízí je vždy jedna ta správná. Tady jsem ale byla celou dobu ve sladké nevědomosti a jen si pak vychutnávala závěr. Pár lidí tu sice psalo, že je závěr nepřekvapil, protože už v půlce měli jasno, jak to celé dopadne. No to s Frejou mi došlo, ale neříkejte mi, že na zbytek jste přišli taky :D

Za mě určitě 5* a je mi jasné, že se díky Farmě konečně vrhnu na mnou dlouho odkládané Dítě číslo 44, protože autorův styl mi vážně sedí :-)

15.06.2016 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Stejně jako první díl je i tento neskutečně čtivý. Čím dál víc mi Sayer připomíná Josie Quinn ze série Zmizelé dívky, což ovšem vůbec není na škodu. Nebýt lehce šablonovitého závěru dám plný počet hvězdiček. Osobní život Sayer a vedlejší linka, ve které studuje psychopaty se ale rozjela tak slibně, že se nemůžu dočkat třetího dílu Až na kost, který začnu, co nejdřív.

27.08.2022 4 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Bylo to přehnané po všech stranách. Humor byl často hodně na sílu, chování hlavní hrdinky bylo nereálné a a vyhnané do extrému, dramatická scéna, která nesmí v každém erotickém románu chybět byla lehce nechutná, ale víte co? Ono to dohromady nějakým záhadným způsobem fungovalo. A fungovalo to skvěle!

Pokud si připustíte, že vše, co Penelope řekne nebo udělá je velká nadsázka (viz Coca cola) a nebudete to brát doslova tak se královsky pobavíte. Velké plus je, že i vedlejší postavy byly skvělé a už se těším na další díl, doufám, že s jednou z nich.

Doporučuji všem, kdo si ze sebe umí udělat srandu a i ty největší trapasy přežít s grácií. Stejně jako Penelope.

03.01.2022 4 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Joshua mě od začátku okouzlil. Popravdě takové pracovní prostředí bych brala a pěkně si ty naschvály užívala Lucy mi nejprve přišla trochu otravná, ale jak příběh postupoval dál tak jsem si i k ní našla cestu.

Jak vše dopadne je jasné téměř od začátku, ale vůbec vám to nezkazí dojem z celého příběhu. Naopak se těšíte až se k němu oba přiblíží a vše dostane nový, pikantní rozměr. Nečekejte však, že to bude hned. Dávají si tu dost na čas

Autorka napsala mnoho dalších knih a mrzí mě, že jiné i náš nevyšly. Nezbývá než doufat.

03.01.2022 4 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Tohle byla totiž ta nejhloupější romanticko erotická kniha, kterou jsem kdy četla.

Nejen přihlouplé a nekonzistentní chování hlavních postav, nejen senilní dědeček, který měl dodat příběhu dávku roztomilosti, přičemž jediné, čeho jste se dočkali byl pocit trapnosti, ale především pokus o flirt a navození vzrušení, který vás dokázal nažhavit asi tak jako mikrovlnná trouba po deseti letech nepřetržitého rozmrazování masa - bezúspěšně.

Pardon, přirovnání mi nikdy moc nešla. Ale jistě mi dáte za pravdu, že je to pořád lepší než: ,,Naplním tě žhavou lávou..." nebo "Budeš se udělávat na klacku..." a nejlepší ze všeho: "Mohl bys mě drandit všem na očích.."

Ne! To nechceš!

Nejhorší je, že jde podle mě o zprznění originálního textu. Nedovedu si představit, že se tohle dá přeložit do angličtiny. Sečteno, podtrženo tohle bylo hodně slabé a opravdu nedoporučuji.

02.01.2022 2 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

V první čtvrtině knihy se vůbec nic nedělo. Pořád dokola čtete o Panně, Vyvolené a Povznesení a vůbec netušíte, která bije. Není vám ani podrobněji a hlavně nějak smysluplněji popsaný svět, ve kterém se děj odehrává a Poppy vám svým ustavičným stěžováním leze na nervy. Pak se to přehouplo a zaplať pánbůh za to. I když to trvalo.

Napětí mezi hlavními postavami bylo jiskřivé. Hodně. Opravdu mi to připomínalo knihy od S.J.Maas, ke kterým je Z krve a popela přirovnávána. Bylo to úžasný! Ale po polovině knihy jsem se přistihla, že mě zajímají právě jen tyhle scény a celý děj, co se týče mého soustředění jde do pozadí A to není dobrý.

V knize jsou něco jako vlkodlaci, upíři a nemálo se zde vyskytují i různé nadpřirozené schopnosti. Ve finále byla pointa knihy opravdu zajímavě vymyšlená. I přesto, že jí tušíte od poloviny tak vás to stejně dostane. Ale je tu pořád moc a moc nezodpovězených otázek. A to i ty zásadní, které podle mě autorka měla do první části série objasnit. Ve vzduchu zůstalo viset na můj vkus moc otazníků. Druhého dílu se ale nemůžu dočkat.

02.01.2022 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Začátek byl perfektní. Tolik vtipných scén jsem nečetla ani v lecjaké rádoby humorné povídce. Hlavní hrdinka je sarkastická, tak trochu neohrabaná Bridget Jones naopak. Nevěří na lásku, s muži si jen užívá a ráno je pakuje z bytu. Samozřejmě do té doby než se seznámí s jedním z našich hrdinů.

Děj plyne svižně, má i perfektní vedlejší postavy, což oceňuji, protože v podobných knihách na ně není moc kladen důraz, a přerod Eden v romantičku je vcelku věrohodný. Plný počet * ale dát nemohu. Pan Romantik na mě byl chvílemi až moc velké cukrátko a to poněkud zabíjelo atmosféru. Závěr má slibně nakročeno ke druhému dílu.

17.06.2021 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Tohle bylo něco! Perfektní, chvílemi až poetický jazyk, zároveň svižný a plný těch správných emocí.

Příběh je vyprávěn z pohledu třetí osoby, vypravěče nebo chcete-li průvodce, který do textu vnáší nový rozměr. Asi nikdy jsem ještě nečetla knihu, kde při vyprávění o nějaké konkrétní osobě skáče autor z přítomnosti do minulosti a zároveň do budoucnosti. Příklad: Mia v přítomnosti učinila rozhodnutí na základě její (v textu zmíněné) minulosti a poté aniž by se dějová linka odchýlila v čase je zde zmínka o tom, že ještě dalších pár let bude přemýšlet nad tím, jestli udělala správně... Určitě se tomuto stylu vyprávění nějak říká, ale v tomhle jsem literárně nepolíbená

Sečteno a podtrženo bojím se, co přinese autorčina předchozí kniha Vše, co jsme si nikdy neřekli, protože spousta lidí říká, že je ještě lepší a já tomu nevěřím. To přeci nejde :D

11.02.2021 5 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

Jamalovo paranoidně schizofrenní vyprávění o průběhu vyšetřování mě bavilo asi do půlky knihy. Pak už šlo o naprosto překombinovaný, zmatečný a za mě až moc natahovaný příběh. Co se týče závěrečného rozuzlení tak ten byl tak těžko uvěřitelný až mi přišlo, že autor sám nevěděl jak z toho všeho zmatku ven a napsal, co ho napadlo jako první. Zachránil to až úplný konec, který mě svým způsobem uchlácholil a trochu napravil celkový dojem z celé knihy.

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Způsob vražd, vyšetřování, rozuzlení.. to vše bylo opět na plný počet hvězdiček. Co mě ale zas a znova vytáčelo (a už mi to opravdu leze krkem) je dělání ze čtenářů blbce. Nezlobte se na mě, ale že vyšetřovatel vražd Garcia neví co je Roschachův test to je už na pováženou. A to všechno jen kvůli tomu, aby autor vyzdvihl Huntera a ukázal, že on to ví a objasnil tak čtenářům co to je. Podobných situací tam bylo nespočet. Přitom by stačilo kdyby vysvětlení nevkládal autor do úst postavám, ale psal je mezi řádky. O neustále naštvané, arogantní a protivné kapitánce raději nemluvě. Obrovským osvěžením byla konzultantka Alice.

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Na úvod se přiznám, že se rozhodně neřadím mezi přední fanoušky. Styl psaní je velmi svižný a čtivý, ale na můj vkus autorka jde moc po povrchu a chvílemi to vypadalo jakoby vám vypadlo pár stránek nebo autorka text záměrně zkrátila, aby nebyl tak dlouhý. Vzhledem k názvu jsem si osobně myslela, že celá kniha bude jen o těch devíti dnech, které spolu oba strávili. Což by vůbec nebylo od věci, protože já bych důslednější rozvinutí jejich vztahu ocenila.

Další část byla hodně akční a napsaná lépe něž ta první. Každopádně i tady mi některé scény přišly až moc přitažené za vlasy.

Na další díl se v nejbližší době nechystám. Každopádně oceňuji, že jde o dílo české autorky, která má podle mě velký potenciál.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

AUDIOKNIHA
Dvanáct navzájem se prolínajících příběhů, vyprávěných z pohledu dvanácti žen.

Každý příběh je bravurně načten jinou interpretkou a troufám si říct, že Bábovky jsou jeden z audio klenotů posledních pár let.

Dlouho jsem se autorce vyhýbala. Myslela jsem, že je to takový Viewegh v sukních. Hloupé vtipy, příběhy bez hlubšího smyslu a ploché postavy. Ani nevím, kde to vzniklo. Nejspíš kvůli všudy přítomné reklamě, která na mě nepůsobí vůbec dobře a spíše mě odrazuje. Přijde mi, že to tak má většina knihomolů a že tyto obří kampaně cílí především na příležitostné ne/čtenáře.

Nevím, jestli bych hodnotila stejně vysoko, kdybych knihu četla ve fyzické podobě, ale audio mě bavilo víc než dost.

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Pointu jsem zde tušila až někdy od poslední třetiny, i když styl psaní mi napověděl, kam asi příběh směřuje. Na druhou stranu nedalo se předpokládat úplně všechno. A kniha mě bavila moc. Z velké části proto, že má jen 288 stran, není uměle natahovaná, ale je svižná a bez zbytečných odboček a sáhodlouhých popisů.

Jde o velice svěží prvotinu autora, kterého budu určitě dál po očku sledovat a těšit se na jeho další počin.