Arev122 Arev122 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Smutný, ale velice hezky napsaný příběh. Nutí k dalšímu přemýšlení.

31.12.2020 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Příběh se mi líbil, měl napětí a post-katastrofický děj , ale nutí i k zamyšlení .

16.06.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Čtivý příběh obyčejné ženy, která i přes všechnu nepřízeň osudu dokázala svůj život prožít naplno a spokojeně.

09.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Románová sága nás přenese v čase, kdy ještě domky nad uhelnými šachtami stály a život byl opravdu velmi těžký.

24.06.2022 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Zajímavě a poutavě popsaný náhled do skrytého a pro člověka tajuplného života stromů a lesů. Teď se na procházce po lese dívám na stromy úplně jinak.

15.04.2021 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Neobyčejný příběh obyčejných lidí , kteří chtěli jen splnit slib , že budou vždy pečovat o mlýn. Ale život se s nimi vůbec nemazlil. Nádherné , ale i smutné čtení. A nutí k zamyšlení.

16.04.2021 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Neuvěřitelně napsaný thriller, kde vás vše od počátku vyšetřování vtáhne do děje a nepustí až do konce. Bavil mě vrahův deník a napínavé bylo i vyšetřování.

04.01.2023 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Zajímavě a odvážně napsaná kniha, která nadčasově zobrazuje politiku a život vlivných a prostých.

14.08.2020 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Příběh o velmi zajímavé a vzdělané ženě, která za mlada odjela do Bagdádu, kde chtěla jako lékařka studovat tropické choroby. Po několika letech se s rodinou vrátila zpět do Čech, kde bohužel na konci války byla její rodina vojáky zabita. Ale ona se nevzdala, pořád studovala jazyky, cestovala a korespondovala se spoustou lidí. Neúnavná, pracovitá jako wokholik. Ale chtěla být vždy volná, svobodná na duši. Jsou tu ale i záporné otázky: Po válce neměla stále zaměstnání jako lékařka a z čeho tedy financovala své cesty do zahraničí a své návštěvy doma? Proč nikdy nekontaktovala syna manžela z prvního manželství, když o svoji rodinu přišla?

23.11.2022 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherné čtení, které od začátku až dokonce je plné děje, o kterém se musí přemýšlet i po dočtete románu.

23.02.2021 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Při četbe knihy Pod kuplolí jsem si představila možnost takové to situace ve skutečnosti. Hrůza... Kniha je plná napětí, svěže psaná, popisy postav a jejich povah jsou perfektní, není hluchých míst. Opravdu stojí za to si ji přečíst a pak se zamyslet.

15.11.2018 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Příběh se mi líbil, měl napětí i spád. Atmosfera v nočním lese pro mladé městské lidi byla hodně tajemná. Jen netradiční zakončení mě trochu zmátlo.

07.04.2023 4 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

(SPOILER) Pěkná oddechová kniha, trochu dobrodružná a detektivní sci-fi. Hlavní hrdina je podveden svými "přáteli". Když se po třiceti letech probují z hibernace, snaží se napravit díky cestování časem své chyby.

11.02.2023 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Moc hezké čtení, mě vtáhlo do děje od začátku do konce.Je o cestování v čase, a byly by změny v histoii opravdu přínosné?

08.08.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Detektivní román mě vtáhl do děje. Jeho detektivní zápletka je sice hodně neuvěřitelná, ale je to literární trihler. Líbilo se mi vyprávění ve dvou liniích.

26.06.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha měla spád I napětí. Přesvědčivě bylo popsáno jak chutná moc mocných a bezútěšnost mladých děvčat z východní Evropy.

01.02.2022 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Tenká knížka s osudy tří žen, každé z jiného světadílu, ale spojené nejen s COPEM, ale i statečností vzepřít se osudu a nadějí v lepší život.

15.11.2021 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Životopisný příběh klavíristy během okupace Varšavy za 2.světové války. Je to svědectví,kdy byli Židé deportováni do koncentračních táborů a život jednoho skrývajícího Žida, který přežil díky pomoci jak svých varšavských přátel a i německého důstojníka.

27.01.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Román z prostředí Šumavy byl vlastně rozborem vztahů na venkově , kde se všichni znají.
Děj byl uvěřitelný, ale příliš mě nenadchl.

11.12.2022 3 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Románově zpracovaný příběh unešených žen na Aljašce. Děj má spád a napětí. Zajímavě popsaný život v ledové pustině. Jen to rozuzlení mi nějak nesedělo.

25.04.2022 4 z 5