any37 any37 komentáře u knih

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Od téhle knihy jsem moc nečekala..., ale bože já potřebuju další díl. Bylo to napínavé, čtivě, super napsané. Tohle je snad moje první ne-fantasy série, která stojí za přečtení klidně i desetkrát.

23.02.2019 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Prostě WOW. Nic jiného ze sebe fakt asi nedostanu. Ty zvraty! Myslíte si, že už vás nic nepřekvapí, že už všechno skončilo, ale ono ne. Za mě je to horký kandidát na nejlepší knihu roku 2019.

19.02.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Ten, kdo knihu četl, ví, jak silný příběh obsahuje a ten, kdo ji nečetl, ať to napraví. Chápu, že tento žánr není pro každého, ale přesto by podle mě měla být zařazena do povinné četby. Jediná chybička - občas jsem se nevyznala v přímé řeči. 4,5*

16.02.2019 4 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Krásný, smutný a srdceryvný příběh, u kterého nezůstane ani jedno oko suché. Kniha má jednoduché vyslání - Užívat si života, každou jeho vteřinku, dokud to jde. Nikdy nevíme kdy náhle skončí.

09.02.2019 3 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Nádherný příběh plný nadpřirozena. Líbili se mi pohádky a postavy z ruské mytologie, které byly chvílemi až strašidelné. Hlavní hrdinku, Vasju, jsem si hned zamilovala a fandila jí z celého srdce. Všem doporučuji.

08.02.2019 5 z 5

Pravdomluvky Pravdomluvky Julie Lišková

Taaak ... jako první musím říct, že styl, kterým byla knih napsána mi super vyhovoval. První polovinou jsem jenom tak proplouvala, byly o příběhy z běžného života, u kterých jsem se občas zasmála. Ale ta DRUHÁ půlka! Mnohem, mnohem lepší. Bylo vidět jak holky už dospěly a začaly mít takový ty "filozofický názory", nad kterými se člověk nejednou zamyslel. Upřímně nechápu, jak na to mohli šestnáctiletý/sedmnáctiletý holky přijít.

03.02.2019 3 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Kniha z povinné četby, kterou bych si už znova nepřečetla. Ale i tak ji řadím mezi jednu z nejlepších školních četeb. Děj byl rychlý, jednoduchý a odsýpal.

03.02.2019

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Grišu jsem vůbec nečetla, ale po přečtení Šest vran se to asi změní. Celý děj všechny postavy dokola omílaly, jak Kaz dokáže překvapit, ale na konci chrlili perličky teda všichni. Strhávám bod za věk postav, protože mi přijde až moc nízký a tím pádem i naivní. Skvělá fantasy kniha, kterou všem fanouškům YA doporučuji.

26.01.2019 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Příběhy, u kterých odhadnete konec po pár stránkách, a přesto vás děj nepustí a chcete víc a víc - to přesně je tato kniha. Četla jsem ji v létě, ale na Vánoce to bude super počteníčko k teplému čaji a cukroví.

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Po prvním příběhu jsem si říkala, že to bude sado maso, ale nakonec super knížka na odpočinutí. Líbila se mi provázanost se Sirotčincem, za mě super.

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Povinná četba a no.... na mě moc příběhů a některé se od sebe lišily jen detailem. Určitě to patří mezi klasiku, ale myslím si, že by stačilo si přečíst jen pár příběhů.

25.01.2019 2 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Všichni mi říkali, že je to nádherný film, tak jsem si řekla proč si nepřečíst knihu? Rozjelo se to až v druhé polovině, byla to super jednodenní oddychové čtení, ale čekala jsem víc.

25.01.2019

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Kniha s důležitým vysláním a k tomu ještě od autorky, která stejné zacházení apod. zažila. Jedno z mým nejoblíbenějších YA děl.

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Vtipná kniha, super ilustrace - tak bych ji shrnula. Budu velice ráda, pokud vyjdou i další díly autorčiných příběhů. Měla jsem jen dvě přání od této knihy, abych si u ní odpočinula a zasmála se, obě splnila. Za mě vynikající.

01.01.2019 5 z 5

Taaak, upřímně, čekala jsem od toho víc. Ale je to osmý díl, takže se nakonec moc nedivím, že mi nevypadli oči z důlků. Za mě bych Rowlingové doporučila, aby dále psala knihy z kouzelnického světa, ale Harryho vynechala, zachovala tak, teď už osmidílnou, neuvěřitelnou sérii, kterou už žádný autor nepřekoná.

01.01.2019 4 z 5

Dům na jezeře Dům na jezeře Ella Carey

Doporučuji jako oddychovku. Konec po pár stránkách se 70% odhadnete, ale i přes to je tam do toho přidána spousta překvapivých momentů - které se avšak konce nedotknou. Hlavní hrdinka, Anna, mi přijde lehce naivní, což se nakonec ukáže jako užitečné.

01.01.2019 4 z 5

Dcera Sherlocka Holmese Dcera Sherlocka Holmese Leonard S. Goldberg

Moc se mi libí případy Sherlocka Holmese a moc se mi líbí i tento příběh od Goldberga. Napsal originální detektivku, se kterou se v této době už moc nesetkáme. Uvažování Joanny bylo vážně skvělé, že mi i občas připadalo až nemožné.

13.10.2018 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Kniha byla hezká, ale Hledání Aljašky se nevyrovná. Jako všechny Greenovi knihy byla vtipná a s nápadem, i když tentokrát docela méně povedeným. Obsahovala výborné hlášky, četla se rychle. Je to taková fajn oddechovka, číst znovu bych ji ale už nemusela.

13.10.2018 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Smutná, ale zároveň i krásná knížka. Chvíli mi trvalo než jsem pochopila, že příběh vypráví Smrt. Ukazuje, že ne všichni jsou stejní, že všichni Němci nebyli nacisté a bez citů.
Nemám moc ráda, když děj nemá žádný pořádný zvrat a je okolo něj spoustu "omáčky", ale u Zlodějky knih mi to vůbec nevadilo. Dokonce naopak. Zusak umí nádherně psát a nápad, aby vypravěčem byla smrt byla DOKONALÁ. Podle mě by si ji měl každý přečíst.

13.10.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherná kniha, kde na věku nezáleží. Nejhezčí je na ní ta jedinečnost, jak příběh každý chápe jinak.

30.09.2018 5 z 5