any37 any37 komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Nádherný, i když smutný příběh. Určitě by si to měl každý přečíst, ale pro mě bylo upřímně těch posledních padesát stránek zdlouhavých.

30.09.2018 4 z 5

Kdo miluje fantasy knihy ZBYSTŘETE a tuhle knihu si na sto pro PŘEČTĚTE.

Konečně jsem našla nějakou fantasy knihu, kde nejsou žádní kouzelníci, a i přes to je vynikající. Trefila jsem se přímo do mého vkusu. Doporučila bych ji spíše náctiletým, ale ocení jí určitě i starší.

29.09.2018 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Vtipná, oddychová a přečtená jedním dechem. Film jsem neviděla, ale jestli bude alespoň tak z poloviny dobrý jako tato knížka, tak se divím že nedostal Oskara. Jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla. Určitě se co nejdříve vrhnu na další díly, které - doufám - budou stejně skvělé.

27.09.2018 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Kniha byla vážně hrozně vtipná, ale zároveň asi ta nejhorší od Greena, co jsem zatím četla. Musím říct, že je to ale skvělá oddechovka. Spíš tuhle knížku doporučuji teenegerům, jako všechny od Greena.

27.09.2018 3 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Jedna z nejlepších knih z povinné četby. Nevím jak ostatní, ale mě hrozně fascinovalo to, jak si lidé vysvětlovali přírodní jevy, kterým nerozuměli (např. východ a západ Slunce)

27.09.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tohle vůbec není žánr, který normálně čtu, ale do knihy jsem se zamilovala. Slova jsem přímo hltala. Autorka píše vážně skvěle. Chování postav a jejich vlastnosti na začátku knihy se úplně liší od těch vlastností na konci - to jak si Rachel představovala Jess a Jasona je úplný opak Megan a Scotta. Nebo chování Toma v prvních 3/4 vs. v poslední čtvrtině - BUM!!!

20.05.2018

První konec První konec Lauren James

Kniha byla úžasná - nejen dějem, ale i jejím zpracováním. Mapa tažení, dopisy na lednici nebo jejich emaily ji úžasně doplňovali. Nejvíce mě udivilo to rozuzlení, bylo hrozně rychlé, nečekané a celkem jsem mu ani neporozuměla. Proč bylo to dítě tak důležité?

09.03.2018 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nečekala jsem, že na posledních patnácti stránkách, se odehraje tak velký obrat. Když se ze slečny Peregrinové vyklubal její bratr Caul, skoro jsem nedýchala. Těším se až si koupím třetí díl a dočtu tento napínavý příběh.

14.01.2017 5 z 5