Dcera Sherlocka Holmese

Netradiční napínavý příběh o dceři Sherlocka Holmese a jejím partnerovi, doktoru Johnu Watsonovi mladším, od mezinárodně úspěšného amerického spisovatele Leonarda Goldberga. Hlavní hrdinové se v něm pokouší vyřešit vraždu v nejvyšší společenské třídě britské společnosti. PÍŠE SE ROK 1914. Joanna Blalocková je díky bystrému úsudku a širokému rozhledu velmi schopnou zdravotní sestrou, což je jen jedno z mála povolání, které v té době může žena vykonávat. Ale poté, co se spolu s desetiletým synem stane svědkem smrtelného pádu z okna zdánlivého sebevraha, navštíví ji starý dobrý doktor John Watson se svým šarmantním a pohledným synem, doktorem Johnem Watsonem mladším, a protože jsou oba uchváceni jejími forenzními schopnostmi, nabídnou jí účast v jejich vyšetřovacím týmu. Joanna a oba Watsoni začnou rozmotávat klubko sherlockovské záhady, jehož vlákno vede od ukrytého pokladu až do druhé anglo-afghánské války v letech 1878–1880. Musí si přitom připravit důmyslný plán, jak dopadnout vraha přímo při činu. Není to ale lehké, protože jim hází klacky pod nohy nejen zločinci, ale i Scotland Yard a britští aristokraté. A i kriminalistika v té době byla úplně jiná, než jak ji známe dnes… Aniž by to Joannino okolí tušilo, i ji obestírá velké tajemství. Ukáže se totiž, že je plodem vášnivého setkání nyní již zesnulého Sherlocka Holmese a Ireny Adlerové, jediné ženy, které se kdy podařilo slavného detektiva přelstít. A Joanna? …Ta dostala do vínku skvělé dedukční schopnosti obou svých rodičů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375421/dcera-sherlocka-holmese-Vpa-375421.jpg 3.661
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Edika

The Daughter of Sherlock Holmes, 2017

Kniha Dcera Sherlocka Holmese

Belanna

Knížka mě mile překvapila. Vrátila mě do doby, kdy jsem četla klasickou detektivku a opět dokázala, že vše jde vyřešit logikou, dedukcí a pozorováním bez dokonalé techniky a přístrojů. Postavy jsou sympatické a děj má spád.

renka2441
01.11.2020

Přečetla jsem ji jedním dechem. Jen občas mi přišli lidé zamotaní. Celkově za mne fajn. Přečetla jsem ji již 2x.

Jana512
09.10.2020

Myslím, že dcera Sherloka Holmse se bravurně zhostila role detektiva a úspěšně vyřešila složitý případ.

Irsaf
06.10.2020

Ze začátku mi vadilo, jak je Joanna až moc chytrá a páni doktoři se jí ptají jako hlupáci...
Když jsem si na to pak zvykla, tak to nakonec nebylo špatný čtení...

Bara_Pavlaskova
27.05.2020

Zklamalo mě to ),:

petulik330
26.05.2020

Kniha mě velice ale mile překvapila. hlavní hrdinka byla od samého tačátku velice sympatická. Lábilo se mi na ni,že se nebála ukýzat svou intelikenci. Překvapil mě konec, když vyšlo najevo, že vá kdo je jejím otcem.

Barik05
23.03.2020

Tato kniha mě velice mile překvapila. Neměla jsem od ní velká očekávání a nejspíš proto se mi nakonec tolik líbila. Bylo to velice dobře a čtivě napsáno a četlo se to rychle, takže po technické stránce to bylo skvělé. Po příběhové stránce jsem z toho byla také nadšená, hlavní hrdinové byli skvělí i když mě místy vážně rozčilovali. Joanna se často chovala nepřiměřeně a občas mi připadalo, že je až neskutečně bystrá. Mělo to nejspíš navozovat atmosféru Sherlocka, ale mě osobně to spíš vadilo. Také si myslím, že Watson by toho po tolika letech s Sherlockem přece věděl více, ne? Ale tady ze sebe spíš dělal hlupáka.
Ale příběh mě moc bavil a byla jsem až do konce zvědavá jak se to celé vyřeší, takže celkově to ve mně zanechalo dobrý pocit a i přes nepříjemné chyby to bylo skvělé. Rozhodně doporučuji!

Tuti
25.01.2020

No, abych byla upřímná, čekala jsem od toho něco jiného...
Chápu, že to má být Sherlockovské, ale čeho je moc, toho je příliš.
Jak už bylo psáno, pomalý rozjezd, pak se to tedy zlepšilo, ale stejně. Často mi přišlo, že autor dělal skrz hlavní hrdinku z obou doktorů Watsonů "nezkušené amatéry", zatím co oni na ní celou knížku pějí ódy.
Nevím, jestli to byl jen můj dojem, ale dost mi to vadilo.
(Vážně? John, který toho s Sherlockem tolik prožil a na něm to nic nezanechá? Pořád se diví každé "malé" dedukci?
A John mladší, zkušený patolog, a on se nechá poučovat v podstatě o všem ze své praxe?
A když náhodou na něco přijdou dřív něž hlavní hrdinka, ta je pochválí, jako cvičeného psíka.)

Ale abych nebyla jen negativní, pár zajímavých zvratů to mělo a musím udělit malé plus za romantiku :)