Anitram22 Anitram22 komentáře u knih

O Fyláskovi O Fyláskovi Zdeněk Matěj Kuděj

Dnes jsem v knihovně u syna narazila na tuto knížku a nostalgicky zavzpomínala, když jsem ji četla v dětství já. Krásný příběh o jezevčiku Filáskovi.

20.01.2022 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Kdo by tuto knihu neměl rád. Strašně ráda na ni vzpomínám. Má čestné místo v knihovně v dětském pokoji.

Rybí sliby Rybí sliby Daniela Krolupperová

Krásné naučné čtení pro menší děti, které je doplněno krásnými ilustracemi. Všechny knížky od paní autorky jsou kouzelné.

Kvak a Žbluňk se bojí rádi Kvak a Žbluňk se bojí rádi Arnold Lobel

Moc pěkné čtení pro malé čtenáře. Příběhy žabáků jsou veselé a baví. Kniha je doplněna o pěkné ilustrace. Syn knihy s příběhy Kvaka a Žbluňka má moc rád a já také.

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Kdybych se o kráse příběhu této knihy chtěla rozepsat, tak to by byl hodně dlouhý text. Příběh odehrávající se v knize je opravdu krásný. Určitě doporučuji si ji přečíst. Krásná čeština, krásný příběh.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Na knihu jsem se neskutečně těšila, jaká to bude jízda plná napětí a strachu. Musím ale přiznat, že jsem z ní zklamaná. Krom konce, kdy se opravdu něco začalo dít a strach se objevil, byl příběh nesmírně utahaný a zdlouhavý. Igor na mne od začátku působil nepříjemně a místy až neskutečně protivně. Nemám ráda příběhy, které vypráví lidé, co si nedokáží díky lékům, alkoholu a drogám, pořádně vybavit, co je vlastně realita.
Na druhou stranu jde o docela hodně dobrý námět na příběh s pořádnou dávkou tajemna a událostí, které se opravdu staly a dějí.

17.01.2022 2 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Po přečtení Prokletého kraje, jsem se vrhla na tuto knihu paní autorky. Jsem z ní naprosto nadšená. Malá vesnička a tajemství snad v každé rodině. Krásný styl psaní mi od autorky vyhovuje. Děj s detektivní zápletkou krásně plyne, nikde nic nedrhne a člověk se v postavách neztrácí. Za mě opravdu povedený příběh. Knihu určitě doporučuji.

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Osudy dvou bratrů za dob 2. sv. války, tentokrát z pohledu "druhé strany" a to Němců. Je zde spousta míst, která člověka donutí se zamyslet otázkami typu, jak by jsem se zachoval já sám v dané situaci. I když byli oba hrdinové proti stoupající idee Hitlera, stejně je nakonec systém a okolnosti semlely a donutily dělat věci, které pro ně dříve byly nemyslitelné a hnusily se jim.
Tuto knihu určitě doporučuji k přečtení. Jediné co mi krapet vadilo, bylo, že příběh nebyl až moc propracovaný do hloubky a děj občas poskočil o několik měsíců. Často jsem se vracela k datumu a místu, kterými vždy kapitola začínala. Ale to nemění nic na tom, že je to opravdu silný příběh, který si zaslouží přečíst.

17.01.2022 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Krásně a živě napsaný příběh mladé lékařky.

16.12.2021 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Příběh knihy nebyl nijak špatný, ba naopak, nápad příběhu dvou naprosto stejných jednovaječných dvojčat, kdy jedno zemře, nebyl vůbec špatný. I postupné odhalování tajemství a zamlčených skutečností mezi rodiči. Na začátku knihy to pěkně odsýpalo a mělo silný ráz, ale v polovině knihy, jakoby autorce došel dech a místy se to až nesmyslně vleklo, dynamický konec nebyl úplně nejhorší, ale můj dojem na knihu už nezachránil. Knihu bych zhodnotila spíše, jak oddechové čtení s chvilkami mrazivého napětí.

16.12.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha, kterou stojí za to přečíst. Úžasné. Sice se čtenář musí ze začátku srovnat s tím, že není označena přímá řeč, ale na příběhu to nijak neubírá.

20.11.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první kniha, kterou jsem od paní autorky četla. Jednoduchý přiběh a přitom tak krásně napsaný. Kniha mě velmi mile překvapila a styl psaní mi sedl. Určitě stojí za přečtení.

20.11.2021 4 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

Tuto knihu jsem četla na doporučení známé a musím říct, že mě kniha velice mile překvapila. Krásný a dojemný příběh a na konci jsem se neubránila ani slzám. Spíše slaďárna, ale pěkně napsaná.

20.11.2021 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Do poloviny to pro mne bylo naprosto krá sné čtení, ale pak, jakoby nastal zvrat a čtení se mi začalo šíleně táhnout. Tempo kniha opět nabrala na závěr. Příběh o osudech generace žen byl napsán krasně realisticky. Krásné čtení.

20.11.2021 4 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Krásné čtení. Vůbec jsem nečekala, tak krásný příběh. Opravdu doporučuji přečíst. Chvílemi i slzička ukápla.

28.06.2021 5 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Ke knize jsem se dostala, jak jinak, než díky hodnocení uživatelů zde na DK. Jelikož je kniha všude vyprodaná, trvalo mi celkem dlouho ji sehnat. Ale zadařilo se. Dnes jsem knihu dočetla a musím říct, že jsem z ní celkem rozladěná. Ani ne z obsahu, který by mě nějak ve velké míře děsil, i když je strašlivý, krutý a nepochopitelný, jak se někdo dokáže chovat k dospělým natož k dětem, ale nějak celkově ze stylu, jakým je kniha napsána. Ze začátku se autorka tak nějak drží plynulosti děje, ale pak je vše nějaké moc povrchně napsané a styl "hop sem, hop tam" v ději se mi už nějak nelíbil.
Nemyslím si, jak je psáno v některých komentářích, že dle knihy Kathy potkávala jen samé násilníky a psychicky vyšinuté lidi. Spíš instituce, kterými si prošla jsou pro tyto typy lidí jak dělané a ostatní prostě semelou, nebo jim jejich samotný strach nedovolí vyčnívat. A nevěřím ani tomu, že je vše vymyšlené, protože tyto hrůzné věci se opravdu děly a nejspíš v nějaké míře dějí pořád. Jen je vše hezky ututlané.
Za mě knihu určitě ANO, dávám pouze 4* jelikož děj v druhé polovině knihy, tak nějak pozvolna upadá.

15.06.2021 4 z 5

Nejhezčí mezi krávami Nejhezčí mezi krávami Zuzana Hubeňáková

Pěkné, veselé oddechové čtení. První kniha od paní autorky, kterou jsem četla. Lehké pojetí každodenních starostí. Pro zlepšení nálady knihu určitě doporučuji.

30.04.2021 4 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Tohle byla moje první kniha od paní autorky a musím říct, že mě mile překvapila. Krátké kapitoly se četly samy, žádný dlouhý text, ve kterém se začnete ztrácet. Po přečtení knihy jsem nad osudem hlavní hrdinky dlouho přemýšlela. V některých komentářích zde od čtenářů, je Anděla často označena za sobeckou a sebestřednou. Ale pro mne bylo k zamyšlení, jak by se asi choval každý z nás, kdyby si prošel v dětstvím tím, čím hlavní hrdinka. Těžko si asi většina z nás dovede představit hlad, zimu, bídu, žebrání o jídlo, samotu... Každý máme přece své sny a touhy.
Za mne krásný příběh, napsaný tak, jaký život je. Kniha určitě stojí za přečtení.

Jen jednu výtku mám a to k rodokmenu na začátku knihy, takových chyb a nesrovnalostí oproti ději v knize.

26.04.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Na knihu jsem se velice těšila a musím říct, že mě nezklamala. Už z anotace ke knize se dalo čekat, že kniha bude napsána trochu "jinak" než ostatní knihy paní autorky. I když je příběh podán "co by, kdyby" - musím říct, že popis daného režimu v knize mi v něčem dost připomínal 50. léta minulého století v naší zemi a také trochu i Příběh služebnice. Strach, obavy, nejistota.... věci z kterých člověka opravdu mrazí. Krásně popsané charaktery postav, samotný režim, smýšlení lidí, lidské vztahy.
Knihu jsem přečetla velmi rychle, nikde se nezadrhávala a děj pěkně plynul. Vřele doporučuji.

26.04.2021 4 z 5

Malý špalíček pohádek Malý špalíček pohádek František Hrubín

Pro mne klasické pohádky na čtení před spaní. Jako dítě jsem je měla ráda a syn je má rád také.

16.04.2021 5 z 5