Anitram22 Anitram22 komentáře u knih

Posláni na sever: Češi na nucené práci v Norsku Posláni na sever: Češi na nucené práci v Norsku Vendula Hingarová

Jelikož můj děda byl takto nuceně nasazený v Norském Trondheimu a s autory se moje rodina setkala a poskytla dokumenty a fotografie, je mi kniha asi více citově blízká. Umožnila mi spojit si dědovo vyprávění, když jsem byla malá s tím, jak to ve skutečnosti vypadalo a bylo. Kniha je plná fotografií a dokumentů, které vás vtáhnou více do dané prblematiky. Je rozdělana na jednotlivá období s popisem, jak vše probíhalo, plus doplnění výpovědí samotných akterů, díky dochovalým dopisům, záznamům a deníkům... Je jen škoda, že autoři přišli s tímto projektem dle mého názoru pozdě. Vše je sepsáno v době, kdy už většina nuceně nasazených mužů nežije. Bylo by asi více osobité a autentické, mít jejich přímé výpovědi a svědectví, než svědectví jen z fotografií a dokumentů a od jejich dětí a vnoučat...ikdyž je dobře, že se na takové události nezapomíná...

26.02.2023 5 z 5

Dcery Marie Terezie Dcery Marie Terezie Friedrich Weissensteiner

Pro mne velmi zajímavá kniha, která mi poskytla nové informace o Marii Terezii a jejím vztahu k dcerám. Určitě doporučuji.

12.02.2023 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Musím říct, že tohle byla pěkná jízda. V příběhu nebylo ani jedno prázdné místo. Opravdu pěkně napsaný psycholigický román, chvílemi děsivý a s patřičnými zvraty. Jen jedinou výtku mám, a to tu, že mě neskutečně vytáčel Christopher s tou svojí naivitou a růžovými brýlemi. Jinak super počteníčko...

12.02.2023 4 z 5

Sněhová víla Sněhová víla Daniela Krolupperová

Krásná kniha pro děti i dospělé. Knížka byla, jako dárek pro moje 5 leté neteřinky. S maminkou mají přečteno a reakce je taková, že to dojalo k slzám i maminku. Přečteno prý na jeden zátah a kráné.....mám radost i za sebe, že jsem vybrala a obdarovala blízké takovou knihou, která se líbí a zanechá takovéto silné pocity...

07.02.2023 5 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Kniha mne velmi mile překvapila. Vybrala jsem si ji na základě kladného hodnocení a doporučeni čtenařů DK. A musím se přiznat, že čekání na dotisk se vyplatilo. Zajímavý, napínavý, historický příběh s detektivní zápletkou. Místy až k neuvěření, jaké bylo myšlení lidí v 17. století. Určitě doporučuji přečíst.

01.02.2023 4 z 5

Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Tomáš Padevět

Kniha mi byla doporučena moji známou, která z ní byla přímo nadšená. Ja už s ní tento pocit až tak příliš nesdílím. Život měla paní zpěvačka opravdu zajímavý a pestrý. Ale dle mého názoru jsou v knize některé pasáže a popisy zbytečné a chvílemi čtenáře i nudí. Co je ovšem nutné pochválit a vyzdvihnout, je popis odehrácající se situace v naší zemi v jednotlivých dekádách 20. a 21. století.

29.01.2023 3 z 5

Zvířátka Zvířátka neznámý - neuveden

Super knížka pro úplně nejmenší čtenáře. U nás měla úspech.

15.01.2023 5 z 5

Kamarádi zvířátka Kamarádi zvířátka Jiří Žáček

Synova nejoblíbenější knížka,když byl malý. I mě se moc líbí. Krásná ilustrace i verše.

15.01.2023 5 z 5

Dobrodružství v době ledové Dobrodružství v době ledové Mary Pope Osborne

Pekne dobrodruzne cteni.

11.01.2023 3 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Kniha je napsaná poutavě a četla se mi velmi dobře. Pro Zločinožrouty povinná četba...určitě doporučuji.

31.12.2022 4 z 5

Modrý, žlutý a červený vláček Modrý, žlutý a červený vláček Hayden McAllister

Krásné pohádky o vláčcích. Nádherné ilustrace. Pro milovníky vláčků skvělá volba.

09.12.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Na dotisk knihy jsem čekala celkem dlouho a vyplatilo se. Měla jsem sice strach z převelké chvály a hodnocení knihy, ale musím přiznat, že po přečtení jsem rozhodně zklamaná nebyla. Jediné co mi vadilo byla ta neskutečná shoda náhod a adaptace na 50 odstínů vášně a neskutečné přitažlovosti mezi Lily a Rylim. Konec naprosto překvapil. Oddechové odpolední čtení, které vás přinutí knihu neodložit a dočíst.

06.11.2022 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Knihu jsem se odhodlávala přečíst už dlouho. Poté, co jsem přečetla Velkou samotu, jsem si pořídila i Slavíka. Ale musím se přiznat, že Velká samota, tím jak je napsaná, se mi líbila od paní autorky víc. Slavík mi hodně připomínal knihu Počkej na mě v Paříži, kterou jsem přečetla dřív (ikdyž je vydaná později než Slavík).
Nicméně děj a osudy, které kniha popisuje jsou strašlivé a smutné. Čím vším si museli lidé projít a co byli schopni podstoupit, aby přeželi a ochránili své blízké. Knihu určitě doporučuji přečíst.

25.10.2022 4 z 5

Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Jiří Žáček

V knížce jsou krásné, ale někdy opravdu až moc, strašidelné pohádky. Četli jsme před spaním, což asi nebyla dobrá volba, avšak ne pro syna, ale pro mne. O některých se mi ještě i zdálo :-D U syna naprostá spokojenost. Kniha je navíc doplněna pěknými ilustracemi. Rozhodně doporučuji.

12.10.2022 5 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Knihu jsem měla půjčenou od kolegyně z práce, sama bych se pro ni asi nerozhodla. Byť kolegyně byla z knížky naprosto nadšená a pořídila si i druhý díl, já už stejného názoru nejsem. Ano, některé příběhy a životní příhody jsou dosti úsměvné, ale některé na mne působí spíše nuceně vytvořit něco veselého za každou cenu. Nicméně, jako oddechové čtení, od kterého nic moc neočekáváte a místy se i zasmějete, je tato kniha dobou volbou.

12.10.2022 3 z 5

Dobrodružství v džungli Dobrodružství v džungli Bear Grylls (p)

Knihu četl syn. Moc nadšený z příběhu nebyl, prý se často opakovaly stejné pasáže o přežití v džungli. Měl dle popisu nejspíš jinou představu. Další díl číst už nechce.

Já do knihy nakoukla také. Ilustrace celkem uspokojivé, jen jsou černobílé. Obsahově: snaha děti poučit, jak se k sobě správně chovat. A pak také návod, jak přežít v džingli, jak si postavit přístřešek a jak ulovit zvíře...ani mne kniha bohužel nijak moc nenadchla.

02.10.2022 3 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Autorka opět nezklamala. Poutavý příběh, který prostě musíte dočíst. Zápletka pěkně promyšlená, žádná hluchá a nudná místa v ději, strhující závěr. Za mne super počtení. Knížky od paní autorky mám vždy za den přečtené, nejde se od nich odtrhnout.

29.09.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Knihu jsem dočetla před pár dny a tak nějak si to vše urovnávám v hlavě. Nápad na děj je dobrý. Kdyby jen paní autorka vše lépe propracovala a nebyl by příběh psaný spíše povrchně, určitě by kniha měla lepší hodnocení.
Je to dystopie a s tím čtenář musí počítat. To že je obsah brutální, místy až nechutný, to mi zas až tak nevadilo. Šíleně mě, ale zklamal rychlý konec a hlubší nepropracovanost. Obálka je úchvatná a nechá se na ni zlákat hodně čtenářů.
Abych nebyla jen kritická, děj je k zamyšlení. Jednak z pohledu toho, jak zacházíme se zvířaty (nejen na jatkách) a celkově, jak se lidé k sobě chovají a přinejhorším mohli někdy k sobě chovat.

27.09.2022 3 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Knihu jsem si vybrala v rámci knižní výzvy. Začátek mi přišel krapet zdlouhavý, samá paranoia a podezíravost hlavní hrdinky. Pak se děj konečně začal rozjíždět a zakončil pro mne ve velmi rychlém tempu. Každopádně napětí a překvapení nechybělo.

27.08.2022 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Krásný příběh,krásné ilustrace a krásné pohlazeni na duši. Knihou stačí jen listovat a najít si v ní to, co zrovna potřebujeme slyšet, aby vám bylo lépe. Za mne doporučuji. Krásná....

24.08.2022 5 z 5