Anitram22 Anitram22 komentáře u knih

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. Četla se mi velmi dobře a lehce, opravdu se od ní nešlo odtrhnou. Líbilo se mi zpracování jednotlivých kapitol, kdy vyprávění lehce a nenásilně přechází ze současnosti do minulosti. Velmi čtivá kniha, kterou určitě doporučuji k přečtení.

21.07.2022 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Když jsem četla zde na DK komentáře od mých oblíbených uživatelů, všichni napsali, že je to naprosto úchvatná kniha, která vás posune někam dál... a měli pravdu.
Krásný příběh, který přiměje čtenáře zamýšlet se nad osudem, pocity a životním postoji jednotlivých postav v knize. To, jak společnost bere a přistupuje k lidem s jakýmkoliv hendikepem, ať už tělesným nebo mentálním, je opravdu k zamyšlení a v knize je vše dokonale popsáno, někdy až moc krutě. Ale život takový prostě někdy je.
Knihu rozhodně doporučuji a i já ji zařazuji k oblíbeným a srdcovým.

19.07.2022 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Knížka s velmi silným příběhem. Dvě dějové linky, které se na konci spojí v jednu a napětí drží až do poslední stránky. Opravdu velmi čtivé a strhující. Ke konci nelze přestat číst.

15.07.2022 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Super napínavé, děsivé počtení. Knihu jsem přečetla za jeden den. Nešlo ji prostě odložit. Pro ty, kteří mají rádi thrillery s velmi nečekaným koncem, je to skvělá volba. Doporučuji, čeká vás parádní jízda.

05.07.2022 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Zajímavý detektivní příběh z Beskyd. V příběhu je řešena nejen vražda mladé dívky, ale jsou zde přiblíženy i osudy samotných vyšetřovatelů.
Kniha se mi četla velmi dobře, žádné zádrhely, ba spíše mne vtáhla do děje a nešla odložit. Ke konci sice lehce zvrhlé, ale zápletku autor promyslel dobře. Knihu určitě doporučuji přečíst.

04.07.2022 4 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Krasne a citlive napsana kniha. Jsem rada, ze jsem si ji po dlouhem okukovani v knihkupectvi koupila. Kniha je krasne ilustrovana, vcetne nadhernych fotografii. Mam rada obe pani herecky a kniha je napsana velmi ctive bez prikraslujicich slov, coz me velmi prekvapilo a potesilo. Proste napsana tak, jaky zivot je. Krasna....

18.06.2022 5 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Toto hodnocení nepíši za sebe, ale za moji tchýni. Ta knihu přečetla během dvou dnů. Prý se takhle dlouho nezasmála a příjemně si odpočinula u čtení. Když jsem jí psala, jak se ji líbí, odpověď zněla : " Nemam čas psát, musím číst". Na základě její reakce, by knihu určitě doporučila. Je prý ze života.

06.05.2022 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Tato kniha mne velice mile překvapila. Děj vyprávěný z pohledu tchyně a snachy, se mi velmi líbil. Krásně popsané rodinné vztahy, s tím, že ne vždy je vše tak, jak se na venek jeví. Knihu určitě doporučuji. Doma už mám i Hodnou sestru ;-)

05.05.2022 5 z 5

Dívky z lesů Dívky z lesů Minka Kent

Přečteno během jednoho odpoledne. Příběh měl spád a nikde nic nedrhlo, bez prázdných míst v ději. Autorka celou dobud drží čtenáře v napětí, jak k tomu všemu vůbec došlo a proč. Pěkné počtení.

02.05.2022 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Kniha opravdu čtenáře pohltí a nepustí. Musíte ji prostě dočíst. Ani u této knihy mě paní autorka nezklamala. Pěkný, sice dosti smutný, nápaditý příběh o zmizení tří chlapců na malé vesnice. Opět stejní vyšetřovatelé, kteří se vzájemně doplňují, tentokrát je více zaměřeno na jejich vzájemné vztahy. Knihu určitě doporučuji a těším se na další...

27.04.2022 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

I když ne vše v knize bylo podle skutečných událostí, vše ale bylo na konci knihy autorkou objasněno, jedná se o velmi zajímavý příběh. Kniha se mi četla velmi dobře. Příběh je zajímavý a místy až opravdu šokující a děsivý. Každopádně doporučuji přečíst.

22.04.2022 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Opravdu úžasná kniha...lituji, že jsem ji nezačala číst hned, jak jsem ji dostala. Příběh pravé lásky na pozadí 2. sv. války, který se prolína s příběhem odehrávajícím se v současnosti. Přiznám se, že jednotlivé šaty zmíněné v knize, jsem si hned "vygooglila".
Kniha se čte jedním dechem a nedovolí čtenáři ji odložit. Za mne rozhodně doporučuji. Já jsem z ní naprosto nadšená. Doma mám i Pařížskou švadlenu, tak snad autorka nezklame.

08.04.2022 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Knihu jsem přečetla už dříve a teď se k ní opět dostala. Hlavní hrdina je krutý, ale jak by nebyl, když měl za otce magora. Je vidět, jak výchova dítěte ovlivní celý jeho život a jak následně je člověk lehce ovlivnitelný idealistickou propagandou. Chystám se číst i knihu Hans a Rudolf, tak uvidím, jak mne kniha překvapí. Velmi často jsou tyto dvě knihy porovnávány mezi sebou.

30.03.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Musím souhlasit s komentáři čtenářů, že i když se jedná o prvotinu autorky, je to velmi podařená detektivka. Kniha se mi četla velmi dobře a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Vrah je sice předvídatelný, ale to nic nemění na napínavosti děje. Za mne určitě doporučuji přečíst. Už se těším na novou knihu od paní autorky - Vesnice.

30.03.2022 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Pro mne tato kniha byla velkým překvapením. Vše od začátku, až do konce měla autorka skvěla promyšlené a naplánované. No a ten konec, to byla famózní jízda!!! Přiznám se, že jsem se nestačila divit. Knihu určitě doporučuji.

29.03.2022 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Knihu jsem dočetla před pár dny a nejsem nějak schopná napsat na ni hodnocení. Na jednu stranu je příběh úžasný. Boj mezi dobrem a zlem, kdy dobro vyhrává v menším poměru ku zlu. Ale doba a lidé prostě takoví byli a jsou i dnes. Autor nás krásně vtáhl do Anglie 12. století. Jen opakujících se pasáží s tématikou popisu stavby katedrály, materiálu, apod. by mohlo být krapet méně. Přijde mi, že děj spíše brzdily. Mě přímo nudily a nutily mě přeskakovat odstavce, což dělám nerada. Jinak krásná kniha s krásným příběhem. Ken opět nezklamal.

10.03.2022 4 z 5

Myši patří do nebe Myši patří do nebe Iva Procházková

Knížku si vybral syn včera v knihkupectví. Řekla jsem si, že do ní jen nakouknu a do hodinky jsem ji měla přečtenou. Krásný naučný příběh, nejen o kamarádství dvou odlišných zvířátek. Uvidím, co na ni řekne po přečtení syn. Ale za mne určitě pro děti i dospěláky doporučuji.

O tom, že byl natočený i film, jsem se dozvěděla až včera večer z televize.

06.03.2022 5 z 5

Pěkné, oddechové čtení. Děj není napsán nijak do hloubky, ale při čtení to nevadilo.
Spálená křídla se mi od paní autorky líbila více.

14.02.2022 4 z 5

Mach a Šebestová Mach a Šebestová Miloš Macourek

Krásné příhody žáků 3.B a psa Jonatána. Kdo by je neměl rád.

02.02.2022 5 z 5

Jakub a Jáchym Jakub a Jáchym Jørgen Clevin

Knížka mého dětství. Měla jsem ji strašně ráda, hlavně zazvonit na dveře a otočit list :-)

02.02.2022 5 z 5