Jakub a Jáchym

Jakub a Jáchym https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31859/jakub-a-jachym-31859.jpg 5 96 27

2. vydání Jakuba a Jáchyma, s dvěma interaktivními příběhy: Jáchym ve škole a Záchranná stanice. Kniha obsahuje oba díly .

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

Jakob og Joakim , 1965

Macope
Macope
27.02.2024 5 z 5

Úžasná interaktivní knížka s krásnými ilustracemi. Dětem se moc líbila, při čtení se ptaly, kdy zase bude další otázka či úkol. Hodně se u toho nasmály.

Marticka79
Marticka79
19.10.2023 5 z 5

Knížka Jakub a Jáchym se nám moc líbila, naši kluci krásně odpovídali na všechny otázky a zdárně plnili dané úkoly. :-) Moc jsme se všichni pobavili u této knihy, takže určitě doporučuji a hodnotím jí plným počtem hvězdiček. :-)

jfialova
jfialova
26.04.2023 5 z 5

Skolila nás doma nemoc a to je čas, kdy trávíte spoustu času v posteli. A k tomu patří i čtení knih. Když navíc máte vedle sebe malého spolumaroda, je čas sáhnout po ověřených trhácích - a to je i tato kniha. Za posledních pár dní jsme ji přečetly s dcerkou asi stokrát :-) Já ji jako dítě milovala a líbí se očividně i dnešním dětem. Televizka na závěr prvního dílu je naprostý hit, jen prasátko prý není roztomilé, jak autor tvrdí :-)

Calinda
Calinda
01.02.2023 5 z 5

Naprosto skvělá knížka, na kterou si pamatuji z dětství a pak jsem jí pořídila i své dceři. Krásné ilustrace a co je třeba ocenit především, to je interaktivita, což v době, kdy kniha vyšla, bylo u nás něco nevídaného. Dodnes si pamatuji stránku, kdy se "cvaklo" vypínačem a následovala celá černá dvoustrana - jako dítěti mi konkrétně toto přišlo naprosto úžasné a hrozně vtipné... jak málo tenkrát stačilo k radosti :-)

Doubravka1975
Doubravka1975
21.03.2022 5 z 5

Asi tisíc krát přečtená....

Anitram22
Anitram22
02.02.2022 5 z 5

Knížka mého dětství. Měla jsem ji strašně ráda, hlavně zazvonit na dveře a otočit list :-)

Varjohukka
Varjohukka
05.01.2022 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih dětství se nyní stala jednou z nejoblíbenějších knih mé dcerky.
Naprosto geniální interaktivní kniha je doplněna o úžasné ilustrace Heleny Zmatlíkové, které jí dávají úplně jiný rozměr.

GaleW
GaleW
22.06.2021 5 z 5

K téhle knížce budu mít vždycky speciální vztah, je to první celá knížka, kterou přečetla moje druhá dcerka mně a ne naopak. A navíc tam jsou nádherné ilustrace.

katka_dv
katka_dv
19.03.2021 5 z 5

Interaktivní kniha pro předškoláky s krásnými ilustracemi. Určitě lze číst menším dětem než pětiletým, jak je uvedeno v anotaci. Naprosto nadčasová. Lze jen doporučit.

skubby
skubby
27.05.2020 5 z 5

Úžasná kniha, syn si jí zamiloval...

Litocha
Litocha
11.02.2020 4 z 5

Mě v dětství kniha minula, ale užívám si ji i teď s dítkem. Autor zaslouží ocenit tím spíš, že napsal knížku v době, kdy něco takového prostě nebylo. A pořád funguje! Úkoly jsou rozmanité a krásně zapojí dítě do hry/příběhu. Obrázky Heleny Zmatlíkové taky nezklamou. (A radost mi udělalo, že náš mlsal si hned napoprvé stejně jako Jáchym vybral raději červená jablíčka než cukrátka.)

Pitíčko114
Pitíčko114
26.04.2019 5 z 5

Super dobrá knížka s dobrým příbehem:)

bibi.r
bibi.r
07.06.2018 4 z 5

Moc pěkná knížka určená opravdu malým dětem.
Knížka děti vybízí k tomu, aby odpovídaly a reagovaly na to, co se v knize děje. Nutí je k interakci a to se dětem obvykle moc líbí :).

havranice
havranice
22.05.2018 4 z 5

Knihu jsem koupila po pročtení recenzí pro 4 letou dceru. Je přečtená za 20 min - takže to fakt není nadlouho. Dceři se líbila, ale je už na ni velká. Ideálně bych tuto knihu viděla pro věkovou kategorii 2 až 3 roky - tam tato kniha zazáří. Je fakt interaktivní, kniha se dětí ptá na různé věci, vtáhne je, něco naučí. Příběh je jednoduchoučký. Opravdu krásné ilustrace.

Petja
Petja
01.01.2018 5 z 5

Perfektní knížka, která v elektronické době směle konkuruje tabletu :-). Text, který představuje Jakuba a Jáchyma a jednoduché situace, v kterých se nacházejí, doplňují otázky a úkoly, které malého čtenáře vtáhnou do děje. (Jakub bydlí na ulici xy. A na jaké adrese bydlíš ty? Zazvoň na zvonek. Jakub má dnes narozeniny. A kdy máš narozeniny ty?). Kniha je sice určena dětem od pěti let, ale tříletá dcera úkoly bez problémů zvládá a moc ji baví, čteme každý den. Ilustrace Heleny Zmatlíkové jsou bezkonkurenční.

toulava
toulava
30.11.2017 5 z 5

Ilustrace Heleny Zmatlíkové, dělají z knihy naprosto famózní zážitek. Pamatuji si ji z dětství, kdy jsem ji četla asi milionkrát. A furt je stejně dobrá.

dadako
dadako
11.09.2017 5 z 5

Syn nemá ještě ani rok a půl a knihu si zamiloval. Neustále nás nutí mu z ní číst.

Jostik_21
Jostik_21
21.07.2017 5 z 5

Tuto knihy jsem jako malá si půjčovala v knihovně a to hodně. Když jde Jáchym do školy, potká hodně zvířat a pak je hledat, když hrají na schovávanou atd...... Kniha je fakt boží......

martina.culik
martina.culik
23.02.2017 5 z 5

Podle mě se jedná o první interaktivní knihu - jako malá jsem zvonila na zvonek, zhasínala světlo a moc mě to bavilo. Kniha se u nás četla nám a teď už baví další generaci.

luboss23
luboss23
31.12.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih. Velmi se mi líbily nádherné ilustrace a to, jak čtenáře vtáhla do děje. A jsem rád, že po těch letech co ji mám, zaujala i mého syna. :-)

Jørgen Clevin
dánská, 1920 - 1993