Anitram22 Anitram22 komentáře u knih

Včelí medvídci od jara do zimy Včelí medvídci od jara do zimy Jiří Kahoun

Moc pěkné příběhy včelích medvídků. Jednotlivé příběhy jsou max na dvě stránky a vždy doplněné o krásnou ilustraci. Pro čtení před spaním, nebo děti, které se učí číst ideální.

16.04.2021 5 z 5

Repetilky Repetilky Jan Hostáň

Do des si pamatuji spoustu básniček, některé jsou moc pěkné, jiné odpovídají době vydaní knihy, ale i tak mám vzpomínky, když mi ty nejhezčí máma četla, jako dítěti před spaním a já pak svému synovi. Krásné ilustrace k tomu :-)

16.04.2021 4 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Jak už je napsáno v předchozích komentářích, příběh knihy popisuje osudy žen po tři generace. Kniha se mi četla velmi dobře, byla to taková odpolední "jednohubka". Osudy jednotlivých žen byly zajímavé, každá nesla ten "svůj" úděl/osud a dokázala se s ním poprat. Bohužel na knize mě zamrzelo, že autorka místo, aby se více rozepsala o osudech hlavních hrdinek do hloubky, spíše popisovala historické události v té dané době. Ale i tak, knihu určitě doporučuji.

16.04.2021 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Opět musím poděkovat zde čtenářům za hodnocení této knihy, které mě přivedlo k tomu si ji koupit. Kniha je opravdu úžasná. Když jsem ji začala číst, tak mi nějak to čtení ze pokulhávalo. Ale dnes jsem ji během jediného dne dočetla a jsem z ní naprosto unešená. Příběh je opravdu krásný, dojemný, popisující neskutečně podrobným a živým způsobem přírodu, až máte pocit že jste Kyou přímo na pláži, v lagunách..... A ten konec byl opravdu wau.

14.04.2021 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha pro mne byla neskutečným zklamáním. Hodně jsem se na ni těšila, jelikož Za zavřenými dveřmi od paní autorky bylo super. Musím se přiznat, že jsem stránky doslova přeskakovala a četla z nich jen kousky. Hlavní hrdinka mě neskutečně vytáčela, děj byl takový táhlý a nejvíc mě štvalo to, jak sama sebe zpochybňovala a nevěděla co, kde dělala. Knihu "zachránila" poslední třetina, kdy se vše vyjasnilo a zapadlo do sebe. Ale ani tak to pro mne nebylo záživné čtení. Bohužel. Třeba kniha někoho nadchne, ale mě tyto typy "hrdinek" doslova iritují.

13.04.2021 2 z 5

Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť Filip Rožek

Moc pěkně napsaný příběh očima psa. Kniha se mi četla velmi dobře a i když má pouze "pár" stránek, je v nich obsaženo tolik různorodých citů, osudů a myšlenek, nad kterými by jsme se měli zamyslet. Knihu určitě doporučuji. Byla sice pro mne místy velmi bolestivá, ale i přesto je to opravdu krásný kousek.

13.04.2021 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

S pořízením této knihy jsem dlouho otálela a udělala jsem velkou chybu, měla jsem si ji totiž pořídit hned, jak jsem si zde přečetla její hodnocení. Kniha se četla snadno, doslova jedním dechem. Naprosto úžasně vystižené momenty, situace, pocity, problémy běžného života. Chvílemi mi bylo z knihy docela hodně smutno a měla jsem slzy na krajíčku hlavně z toho, jak se život "nemazlí" s dospívajících dítětem, které si má užívat dětsví a ne starosti dospělých. I když Štěpán se s tím popral bravůrně, no ono mu nic jiného vlastně ani nezbylo.

Knihu určitě doporučuji. Jakmile do ní jen nakouknete, aby jste věděli třeba jak je psaná (já to udělala hned, jak mi přišla - nic jiného mě už pak nezajímalo) už vás nepustí až do doby, než ji dočtete a to bohužel nebude trvat moc dlouho. Za mne opravdu moc krásná kniha.

Teď už můžu konečně v klidu dočíst Kde zpívají raci :-)

09.04.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Příběh této knihy se nedá popsat jen pár slovy, je naprosto strhující, zarážející, děsivý, krásný, smutný, brutální....během čtení tohoto příběhu, mne několikrát přepadl pocit děsu, návalu slz, smutku a hlavně nepochopení, jak někdo mohl být, tak krutý a bezohledný k jiným lidem. Kniha je opravdu "mazec", já se omlouvám za tento výraz, ale nějak mi nepřicházejí slova, jak ji výstižně popsat. Pro mne to byl opravdu hodně velký čtenářský zážitek. Kniha je psaná velmi čivě a poutavě. Takže pokud máte silnou vůli, nervy a odvahu, tak určitě doporučuji si ji přečíst.

25.03.2021 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Tato kniha pro mne byla velkým zklamáním. Na knihu jsem se těšila, hodnocení zde bylo dobré, ale kniha se mi četla velmi špatně. Námět knihy je velice lákavý, ale styl autorova psaní mi vůbec nesedl. Místy byla až moc nudná a některé kapitoly, jakoby o ničem. Naproti tomu, některé byly napsané velmi poutavě, že jsem si řekla "jo, to se rozjede", ale bohužel nerozjelo. Ač nerada dávám 3*. Knihu jsem dočetla, ale s velkým přemáháním.

25.03.2021 3 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Po přečtení prvního dílu o osudu sestřičky Silvie jsem se pustila hned do druhého, ten jsem měla přečtený za víkend a nezklamal mě. Musím se přiznat, že tento díl mě místy dojmul až k slzám, což se mi u prvního nestalo. Takže za mne jednoznačně knihu doporučuji k přečtení.

07.03.2021 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Opět od autorky krásně napsaná kniha popisující osud mladě sestřičky Silvie. Kniha se mi četla velmi dobře. Děj se po celou dobu nikde nezadrhával a netáhnul. Hned po jejím přečtení jsem musela začít číst druhý díl.

07.03.2021 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak tohle byla opět velká jízda. Kniha krásně příběhem navazovala na první díl Čtvrtou opici a je "opravdu nutné" mít doma i Šesté dítě :-) Kniha se četla naprosto sama a úžasně. Takže doporučuji přečíst, ale nejdříve si přečtěte Čtvrtou opici (pokud nemáte již přečteno), krásně vše do sebe zapadá a dává smysl některým nejasnostem z prvního dílu. Na nočním stolku mě už čeká Šesté dítě ;-)

03.03.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Opět moc hezké čtení ze života od paní autorky. Kniha se mi četla velmi dobře a lehce, jako všechny, které jsem již od autorky přečetla. Krásné prolínání osudů a život popsaný, tak jak je. Za mne knihu určitě doporučuji.

03.03.2021 3 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

I přesto, že jsem si před čtením této knihy přečetla zde napsané komentáře, musím říci, že mne kniha velmi překvapila. Krom závěru knihy, je kniha strhující. Jen ten konec ji v mém hodnocení ubral hvězdičku. Ale i tak, jako celek je dosti k zamyšlení. Každý máme svoje útočiště, ovšem zde v této knize je to místy až překombinované náhlými zvraty. Pokud si knihu ještě někdy přečtu po druhé, budu určitě dávat pozor hned od prvního slova. Knihu doporučuji, ale konec mě dost zklamal. První co mne napadlo, že jsem knihu četla vlastně zbytečně. Ale potom když se člověk zamyslí nad "útočištěm" v daných životních situacích, nemůže se na autora zas tak moc zlobit.

09.01.2021 3 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Ke knize jsem se dostala na základě hodnocení oblíbených čtenářek, zde na databázi. A opět jste mě milé čtenářky nezklamaly. Kniha sečetla velmi dobře, měla jsem ji během chvilky přečtenou.
Příběh byl pro mne dech beroucí a chvílemi mi to hlava ani nebrala, že může někdo mít takové pochody myšlenek, názory, styl života a výchovu dítěte (hlavně ke konci knihy). Každopádně nad knihou jsem dlouho po přečtení ještě přemýšlela a za mne ji určitě doporučuji. Je super.

09.01.2021 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Vzpomínka na dětství, pěkný příběh.

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

pěkné vyprávění pro děti o kocourkovi Modoočkovi.

Kamínek Kamínek Michaela Fišarová

Moc hezky humorně vyprávěný příběh Kamínkem o jeho cestě. u knížky jsme se dost nasmály. Určitě doporučuji.

Bára a Flíček mají prázdniny Bára a Flíček mají prázdniny Eva Bešťáková

Moc pěkný příběh, synovi se knížky s Bárou a Flíčkem moc líbily.

Bára, Flíček a... Bára, Flíček a... Eva Bešťáková

Pěkná knížka s pěkným dějem a ilustracemi. Velmi vhodná na první čtení dětí.