Anitram22 Anitram22 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha se četla velmi dobře. Její obsah je dost k zamyšlení. Určitě doporučuji přečíst.

21.06.2020 5 z 5

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Celou ságu jsem přečetla v jednom zátahu, asi tak před 10 lety, kdy ještě nebyly zfilmované všechny části. Mě se příběh líbí a ráda se na jednotlivé díly podívám i dnes.
Jednotlivé knihy jsou velmi hezky zpracované. Pro toho kdo má rád styl tohoto psaní celou ságu určitě doporučuji. Je to takové oddechové čtení, ke kterému se určitě jednou vrátím.

07.06.2020 5 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Knihu jsem četla před několika lety. Mne ani nenadchla a ani neurazila.

07.06.2020 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Čtvrtá opice se mi četla velmi lehce a dobře. Autor dokáže velmi dobře vtáhnout do děje a "oživení" pomocí zápisníku Opičího vraha je pro samotný děj o to lepší. Jen asi v první polovině knihy, mi začalo být jasné, kdo opičí vrah je. Ke konci mi bohužel přišel děj krapet překombinovaný a nudný. Ale jen maličko. Proto dávám "jen" 4*. Pro ty, kdo mají rádi thrillery, knihu určitě doporučuji. Některé pasáže jsou trošičku víc ostřejší, hlavně pokud si je čtenář barvitě představí. Ale to už tak u knih tohoto typu bývá.

07.06.2020 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Zajímavý příběh, opravdu chvílemi psycho, že někdo takhle dokáže přemýšlet a manipulovat s lidmi.

19.04.2020 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Tato kniha mne velmi překvapila. Příběh je zajímavý, místy až mrazivý, jak může být někdo tahle zvrhlý. Kniha se čte velmi dobře a vtáhne vás do děje. Za mne určitě doporučuji.

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Řekla bych, že kniha je takový průměrný thriller. Příběh je zajímavý, konec a rozuzlení, byl na celé knize snad nejlepší.

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Knihu jsem přečetla za víkend. Četla se opravdu "sama". A nutí vás číst, aby jste zjistili, jak to vše dopadne. Místy pěkné psycho, hlavně pro ty, co mají děti. Ta představa, že se takhle chovalo moje dítě, je masakr.

19.04.2020 4 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Severská surová detektivka. Kniha se četla dobře, byla napínavá až do konce. Místy to nebylo moc pěkné čtení, ale v této oblasti, kde se děj odehrává, život není nijak lehký a růžový.

19.04.2020 3 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Tato kniha je moje srdcová záležitost. Poprvé jsem ji četla na střední škole a pak o 10 let později, ve věku hlavních protagonistů. Pokaždé mi "dala" něco nového. A teď po dalších 10 letech se na ni chystám zase. Krásný příběh o lásce, kamarádství a osudu lidí po 1. světové válce.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Oddechové čtení s kapkou napětí. Kniha se četla dobře.

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Celou trilogii jsem si koupila na doporučení mého bratra, a rozhodně nelituji. Kniha je psaná tak, jak to vše bylo. Krásně psaný příběh popisující osudy několika generací rodin, které se vzájemně proplétají. Pro mne hodně zajímavé a krásné čtení.

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Za mne určitě 5*. Kniha má zajímavý děj a rozuzlení na konci, je naprosto překvapující a nečekané. Kniha byla moje první od autorky, četla se velmi dobře.

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Krásně propracovaný děj knihy. Opravdu naprosto úžasné čtení, kdy na konci knihy nemůžete uvěřit tomu, jak to vše bylo propracované, propojené, promyšlené. Knihu rozhodně doporučuji přečíst. I když je kniha objemnější, čte se sama a lehce.

Doktoři Doktoři Erich Segal

Kniha mi byla doporučena mojí paní sousedkou, které je v současné době něco málo přes 80 let. Pokaždé, když se potkáme a bavíme o knížkách, které čte, ji moc děkuji za doporučení této knihy. Kniha je krásná, je v ní popsán vyvíjející se život a osudy mladých doktorů. Knihu určitě doporučuji.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Oddechové čtení, u kterého se i dost nasmějete. Za mne určitě doporučuji.

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Nejdříve jsem viděla film, ke knize jsem se dostala náhodou a musím říct, že mne nezklamala. Četla se velmi dobře, určitě ji doporučuji.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Kniha se mi četla velmi těžko, v některých částech jsem se i ztrácela, jak mi to přišlo komplikované. Ale jinak, co se týče tématu, zajímavé čtení.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Krásný oddechový, romantický příběh o sodu dvou lidí. Moc hezké čtení.

Memento Memento Radek John

Knihu jsem četla, když mi bylo náct. A myslím si, že k tomuto věku i patří a měli by si ji přečíst všichni náctiletí. Dnes už je asi situace v této problematice trošku jinde, ale kniha i dnes je stále MEMENTEM, jak může člověk dopadnout při užívání drog.