Anitram22 Anitram22 komentáře u knih

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Knihu jsem četla před lety spíše ze zvědavosti, proč jsou z ní někteří čtenáři, tak nadšení. Mne kniha nijak extra neoslovila. Četla se mi ztěžka, vše bylo ponuré, jako to v té době bylo asi normální. Ale bohužel wau efekt jsem z ní neměla. Zkusím si ji přečíst i teď, s odstupem času a třeba se mi názor změní.

19.04.2020 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Šifra byla moji první knihou, kterou jsem od Browna přečetla. Je to už hodně let zpátky, co jsem ji četla, ale je naprosto strhující a napínavá. Teď už je to velmi známý příběh, ale v době kdy jsem ji četla, to bylo něco naprosto nového a strhujícího. Knihu určitě doporučuji přečíst. Moje srdcovka.

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Moje první knížka, kterou jsem od autorky četla. Velmi napínavé čtení s překvapivým rozuzlením. Za mne knihu určitě doporučuji. Četla se dobře.

19.04.2020 5 z 5

Princezna Sultana - Život pod závojem Princezna Sultana - Život pod závojem Jean Sasson

Kniha se četla velmi dobře, ukazuje pohled na arabskou kulturu z pozice žen a jejich každodenního života. Je to oddechové čtení.

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Zajímavá, napínavá detektivka. Určitě doporučuji přečíst. Mně se kniha velmi líbila a překvapilo mne tak nízké hodnocení tady na databázi.

19.04.2020 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásná kniha, kterou lze číst opakovaně a neomrzí. Prostě klasika. Četla jsem ji už před lety a teď se ji zase chystám přečíst.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Na knihu jsem se moc těšila, až si ji přečtu. Četla se velmi dobře a nezklamala mne. Jen některé pasáže, vyprávěné v současnosti, se mi zdály zbytečně zdlouhavé. Ale jinak super čtení.

19.04.2020 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc krásná knížka o lidském osudu. Moje první knížka od autorky a četla se doslova sama. Opravdu krásné čtení. Nejvíce mne dostalo zakončení knihy, přiznám se, že i slzička ukápla a myslím, že právem.

12.04.2020 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Knižka mi byla doporučena kamarádkou, když jsem prožívala ne moc "veselé" období a musím říct, že mi pomohla. Každý máme svoje okamžiky štěstí a to i v těch smutnějších obdobích života.

04.04.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha se mi velmi líbila. Úsměvné oddechové čtení.

04.04.2020 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Po dočtení této knihy jsem bohužel nebyla nijak spokojená. Příběh byl takový průměrný. Určitě jsem od knihy očekávala víc, byla hodně chválená, ale já z ní byla spíše zklamaná.

03.04.2020 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Od autorky mám přečteny Manželé odvedle. Musím říct, že tato kniha mne bavila víc. Napínavé čtení, kdy do poslední chvíle čtenář tápe, kdo je ten "nevítaný host". Kniha se mi četla velmi dobře, nikde během příběhu "nezadrhávala".

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Tato kniha je první, po které jsem sáhla, že si ji od Cartera přečtu. Velmi napínavý příběh, místy až mrazící. Knihu bych zařadila k těm "drsnějším". Za mne super počtení. Už mám v knihovně koupené další knihy od tohoto autora.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první kniha od autora. Bravůrně napsaný hororový příběh. Při čtení jsem se místy i bála a knihu musela zavřít, hlavně ke konci knihy. Ale stejně mě zvědavost donutila číst dál a dál. Určitě se ke knize v budoucnu opět vrátím a přečtu si ji znovu.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Knihu jsem přečetla za jedno dopoledne. Četla se velmi dobře a nutí čtenáře číst další a další stránku, jen aby se dozvěděl, jak to vše dopadne. Pro mne je nepochopitelné, jak se mohou vlastní rodiče (popř. rodina) chovat ke svému dítěti. Knihu určitě doporučuji přečíst.

02.04.2020 5 z 5

Příjemné humorné čtení. Osobně nedoporučuji hned číst po Stoletém staříkovi, ten mi přijde úsměvnější a čtenář by mohl být zklamaný. Analfabetka mi v některých pasážích občas přišla nuceně humorná.

01.04.2020

Pro mne byla kniha velkým oddechovým čtením. V některých pasážích jsem se hodně nasmála. Knihu určitě doporučuji přečíst na zlepšení nálady.

01.04.2020 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem četla dvakrát. Poprvé v 15 letech a později jsem se k ní vrátila v dospělosti. Je to kniha, kterou by si měl přečíst každý v období puberty a to společně s Mementem od Radka Johna. Určitě ji dám "povinně" přečíst synovi, až doroste do věku, kdy obsahu knihy pochopí.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Knihu se mi velmi dobře četla. Děj knihy je dobře propracovaný, jednotlivé osudy hrdinů jsou místy až děsivé. Super zápletka. Za mne opravdu velmi dobré čtení.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Kniha je pro mne jedna z autorových nejlepších. Může sice chviličku trvat, než se čtenář do knihy pořádně začne, mám pocit, že u severských autorů je to velmi časté, ale pak to stojí za to :-) Doporučuji určitě přečíst.