Jana Eyrová

Koupit

Ubohý sirotek, Jane Eyreová, nemá nikoho, kdo by ji chránil před zlými příbuznými a učiteli. Odhodlaná najít své štěstí se stane vychovatelkou a začne tak svůj nový život v Thornfield Hall. Zanedlouho však Jane zjistí, že Thornfield a vlastník usedlosti, pan Rochester, před ní skrývají tajemství.

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82879/jana-eyrova-1oQ-82879.jpg 4.63360
Vydáno, Mladá fronta

Jane Eyre, 1847

Kniha Jana Eyrová

Kontryhelka
včera

Knihy této spisovatelky jsme nikdy ráda nečetla. Zkoušela jsem mnohokrát, ale nedokázala jsem se začíst.

Scathia

Britská literatura je moje slabina. :-) To už by musela být extra slátanina, aby zcela neprofesionálně nedostala plný počet hvězd. Každopádně i přes silnou idealizaci postav, se autorce povedlo dobře vykreslit psychologii postav a neopakovatelnou staroanglickou atmosféru. Konec je možná až zbytečně šťastně ukončen, ale na celkový dojem knížky to nemělo vliv.

anetkapol

Milá klasika, ráda se k ní vracím.

Bethanee

Taková klasická, milá romantika.

pavla4938
29.12.2020

Skvělá klasika! V mých mladších letech bývala mou inspirací, odvážnou a silnou hrdinkou č.1!

lucye007
22.12.2020

Jane Eyrová je kniha, která se opravdu dobře čte. Chce to samozřejmě ten novější překlad. Je v ní spousta jazykových prostředků, které se musí hledat do maturitních prací, nebo alespoň u nás na škole to tak máme. Dokazuje, že všechny knihy na maturitním seznamu četby nejsou jen nudné.

KnihomolkaKatka
14.12.2020

Krásná knížka. Miluju ten příběh, který je plný lásky; takže moje romantická duše plesá. Navíc je tam krásně vykresleno prostředí, kde se postavy (hlavně Jana) zrvna pohybuje a neméně si cením také autorčiny komunikace se čtenářem. Ani se nebudu vyjadřovat k jazyku - to je čirá dokonalost. Takhle už dneska nikdo nepíše. Rozhodně stojí za přečtení. Těším se na film, ale myslím, že knihu nepřekoná. Rozhodně se k ní po letech vrátím.
PS. Má nejvíce olepíkovaných částí ze všech knih, které jsem kdy četla a to i těch, které nemám zaznamenané zde na databázi. Jana mi byla sympatická, protože jsem v ní chvílemi viděla sebe samou a tak jsem její jednání chápala.

jituleville
02.12.2020

Na tuto knihu jsem se velmi těšila . Bohužel mě zklamalo , jak moc je popisná a zdlouhavá , knihu Jsem nedočetla. Kdyby kniha nebyla tak popisná , jistě se mi líbí více.
Miluju filmovou verzi z roku 2006 - Osudová láska Jany Eyre