Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418395/bmid_nevitany-host-4CP-418395.jpg 4 2895 886

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté, co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: ekniha , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Markéta:)
dnes 4 z 5

Konec jsem nečekala, nakonec to bylo jinak, než se zdá. Prostě Shari, je má oblíbená :-)

Miška74
25.03.2024 3 z 5

Opět velmi slušné čtení se zajímavým příběhem o tom, co je schopen člověk udělat, aby nebylo prozrazeno jeho tajemství. Autorka nepíše špatně, ale pořád mi tam chybí to napětí.

Lejdus
21.03.2024 3 z 5

Všichni lidé mají různá tajemství, přetvařují se. Tady v knize to bylo krásně popsáno. Nicméně jsem očekávala od autorky trochu více. Zjištění, kdo je vrah, je opět až na posledních stránkách, nicméně se mi jej podařilo odhalit o trochu dříve než seržantce, která to v závěru vše vyšetřuje.

Petrasim
13.03.2024 3 z 5

Docela mi trvalo než jsem se do knihy začetla. Byl to takový průměr.

kačenka80
13.03.2024 4 z 5

Ze začátku popsaných několik postav najednou. Kapitoly byly krátké ale chvíli trvalo než jsem se v postavách zorientovala. Nápad zajímavý a celkem napínavý. Asi od poloviny už bylo jasné kdo to je.

Nelička
06.03.2024 3 z 5

Řekla bych, že se jedná o docela běžný průměr. Dočetla jsem to bohužel silou vůle. Nic extra strhujícího, asi mi úplně nevyhovuje námět uvěznění v budově za velké nepřízně počasí....

beruska
25.02.2024 5 z 5

Líbila se mi strašidelná atmosféra celého příběhu... Lidé, kteří se navzájem neznají, jsou uvěznění v hotelu bez elektřiny (díky špatnému počasí) .. A pak dojde k první vraždě...
Kdo za vším je, jsem opravdu neuhodla :) ....

marierachel
24.02.2024 4 z 5

Kniha se mi líbila a přečetla jsem ji za 2 dny, čte se sama. Líbila se mi ta bezútěšná atmosféra, napětí, morální různorodost postav. I když zase na druhou stranu na mě působilo nepravděpodobně, že by se v tak malém počtu lidí našlo tak vysoké množství tak extrémních zážitků. Kniha měla opravdu blízko ke stylu A. Christie.

Hvězdičku ubírám za urychlený konec, dále za to, že motivy nebyly tak propracované, jak mám ráda. Vlastně působily jako "zkusím a uvidím". Taky se mi od začátku až do konce pletly postavy a neuměla jsem se v nich zorientovat, nevím proč.
Pachatele jsem ze 75% uhodla.

michaela.97
15.02.2024 3 z 5

Knížka mě ohromně bavila hned od začátku! Musela jsem si teda udělat seznam postav, protože jsem neustále zapomínala kdo je kdo, ale vůbec mi to nevadilo. Atmosféra byla perfektní. Na pět hvězd. Ta zima za okny se mi úplně dostala pod kůži.

Příběh je napínavý, rozuzlení fajn, ale čekala jsem upřímně propracovanější motiv(y). Konec tedy trochu zklamání, skončilo to celé dost rychle na to, že se celou dobu dělo všeho akorát a plynulo to pomalejším tempem.

Každopádně vraha / vrahy jsem neodhadla a těším se na další knížku od Shari.

LivN
28.01.2024 5 z 5

Přečteno za dva dny a bylo to napínavé čtení. Neustále jsem tipovala kdo je vrah a s každým dalším mrtvým se můj typ měnil, ale tohle jsem nečekala. Je to moje druhá kniha od Lapeny a zatím vede NĚKDO CIZÍ V DOMĚ, ta se mi zdála malinko víc propracovaná, ale to nemění nic na tom, že téhle knize dávám plných 5 hvězd a doporučuji.

Čmeláček
23.12.2023 5 z 5

Hezky jsem si početl, líbila se mi hlavně skvělá atmosféra, i když tady u nás ve střední Evropě se žádné hromady sněhu nekonají. Jasně, že kniha připomíná Agathu Christie, ale to mně nevadilo. Takže za tohle všechno pět stars jak vyšitých! :)))

MiroslavKutík
29.11.2023 5 z 5

Skvělé stejně jako všechny knihy autorky, které jsem dosud četl.
Fajn je jak se jeden příběh dá napsat ve více variantách a přitom každá kniha je originální.
PS: pokud víte o podobném příběhu píšete mi vzkaz rád si přečtu další podobné Knihy...

zuziiiiik
28.10.2023 4 z 5

Ze začátku jsem se maličko ztrácela mezi všemi postavami, ale později už ok. Nemohla jsem se začít, ale pak začaly vraždy a už se nešlo odtrhnout. Ideální prostředí pro takový příběh. Konec překvapivý.

Ratatka
22.10.2023 3 z 5

Tak trochu vykradená Agatha Christie. Četlo se do dobře, má to spád, ale nic nového pod sluncem.

Nikol1212
20.10.2023 4 z 5

Jako jo, dobrý. Nechtěla bych tam uvíznout s nimi :-D

karaliene
19.10.2023 3 z 5

Spoiler: To je tak otrepane tema, az mam chut rict klise. Ale! Palec nahoru za 2 vrahy.

santa1212
19.10.2023 4 z 5

Velmi dobrý. Za me přesně ten styl, co mám rád - odříznutá samota, zločin, vrah tam někde je, no a teď se ukažte. A ukázali:-) Místy mi příběh a hlavne chovani tech ucastniku přišlo takové trochu nerealisticke (nevěřím, že by se takhle někdo v dané situaci choval), ale co už. Nevadilo to moc. Je to fiction, ne? :-)

janina66
18.10.2023 5 z 5

Pro opětovnou četbu této knihy jsem tentokrát zvolila audio.
Pamatovala jsem si jen jak jsou v penzionu všichni odříznuti od okolí pro spousty sněhu, ale vraha proč a jak jsem si už nepamatovala a byla jsem překvapena.

petym
16.10.2023 3 z 5

Nooo toto dílo max 3 hvězdy. Za ten konec. Který se podobal detektivce. Jinak jen kecání a kecání a žádná akce.

Hermiona419
20.09.2023 5 z 5