Anitram22 Anitram22 komentáře u knih

Martínek a dopravní značky Martínek a dopravní značky Alena Schulz

Pěkné první čtení pro děti.

08.11.2020 5 z 5

Dobrý večer, dobrou noc Dobrý večer, dobrou noc kolektiv autorů

Kniha je složena z vybraných příběhů našich večerníčků. Moc pěkné čtení před spaním.

08.11.2020 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Další z knížek, na kterou jsem narazila tady na databázi. Děj je zasazen do krásné a divoké přírody Aljašky. Musím se přiznat, že jsem se do knihy ze začátku nemohla vůbec začíst, neustále jsem ji odkládala, ale po překonání cca prvních 150 stránek, se příběh rozjel a čtení šlo samo. Knihu jsem odložila teprve až jsem ji dočetla do konce, někdy v 1 hod ráno. Pak jsem, ale nemohla usnout, jelikož jsem neustále přemýšlela nad osudem jednotlivých postav. Na jednu stranu člověk kroutí hlavou, co vedlo absolutně nezkušené a dle mého názoru i dosti nepoužitelné rodiče Leni do tak divoké krajiny. Na druhou stranu vidina lepšího a nového života je celkem u rodiny s danými problémy k pochopení.
Příběh je napsán velmi pěkně a příroda Aljašky je zde popsána do posledního detailu. Co se týče jednotlivých postav mě asi nejvíce vytáčela Cora, která vystavila svoje dítě přihlížet tomu všemu, čeho byl otec Leni schopen. Neustálé výmluvy a omluvy, byly někdy až k naštvání. Bohužel péče o válečné veterány v 70. letech byla nulová, kdyby se otec Leni léčil mohlo být vše jinak. A možná nejspíš ne, jelikož jeho arogance a paranoia byly chvílemi až neúnosné. Samotný příběh Leni byl napsán velmi hezky a daný konec příběhu byl celkem předvídatelný.
Knihu určitě doporučuji přečíst.

26.10.2020 5 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Ke knize jsem se dostala náhodou, tady na databázi, a to v hodnocení paní Alenky (alnahu) a mimo její hodnocení, mne zaujala i obálkou.
Kniha se mi četla velmi dobře, měla jsem ji přečtenou během chvilky. Děj je napsaný krásně s pomocí přirovnání významu jednotlivých květin rostoucích v Austrálii. Samotný příběh je napsaný dle mého názoru tak, jak život opravdu je. Hlavní hrdinka to nemá v životě lehké, ale naděje ji žene kupředu.
Určitě knihu doporučuji přečíst.

26.10.2020 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Tuhle knihu jsem precetla za jedno dopoledne a musim rict, ze jsem hodne, hodne dlouho necetla nic, tak suroveho, kruteho a nestastneho. Kniha je napsana krasne, ale je mi z ni hodne smutno.

30.09.2020 5 z 5

Přežil jsem to Přežil jsem to Hanuš Bader

Knihu jsem si koupila na základě hodnocení zde na DK. Nemohu říct, že by mne nudila nebo nebavila, ale knih s touto tematikou je poslední dobou až přespříliš. Děj byl psaný srozumitelně a hezky, ale na mne byla kniha napsána, tak nějak dějově povrchově. Měla jsem ji přečtenou za jeden den. Ale i přesto vše dávám 4*.

29.09.2020 4 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Moje první knížka od paní Deváté. Knížka byla pro mne odreagováním. Krásna čeština a úžasná slovní spojení. Chvílemi jsem se opravdu nemohla přestat smát. Knihu určitě doporučuji. Teď na mne čeká - Jak jsem se zbláznila :-)

29.09.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha se četla velmi pěkně. Místy byla hodně napínavá. Nezklamala.

05.08.2020 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Další krásné čtení od paní autorky. Příběhy ze života. Jen mne trochu zamrzelo, až hektické popsání příběhu Ilony. U předcházející části, byl život obou hrdinek, tak pěkně plynule popsán, ale u Ilony to bylo takové moc rychlé. Ale na čtivosti a vžití se do osudu představitelky, to pro mne žádný vliv nemělo. Knihu určitě doporučuji přečíst. Čte se velmi rychle.

05.08.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na knihu jsem se neskutečně těšila. Hlavně jsem se nechala unést hodnocením knihy zde na databázi. Ale asi jsem od knihy očekávala, až příliš. Kniha je psaná hezky, čtivě. Ale nějak mě nezasáhla a nevtáhla do jejího děje. Jednotlivé části mi přišly občas velmi si podobné. Knihu jsem bohužel ani nedočetla. Mrzí mě to, ale chvílemi jsem se do čtení musela nutit, abych danou pasáž dočetla.

05.08.2020 3 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Knížku mám od dětství a čtu z ní teď synovi. Je to krásné čtení. Musím ale přiznat, že některé pohádky se mi líbily víc a některé jsem snad ani nečetla. Ale pohádky jak myli podlahu a pekli dort jsou u nás nejoblíbenější.

Květuška hledá tesaříka Květuška hledá tesaříka Jitka Vítová

Opět autorka nezklamala, krásné počtení o Květušce a přátelích z hmyzí říše. Knížku určitě doporučuji.

O Květušce a tesaříkovi O Květušce a tesaříkovi Jitka Vítová

Moc pěkná knížka pro děti s krásnými ilustracemi. Synovi se moc líbila a máme i další dva díly. Knížka má krásný děj a je i pro děti naučná ze života hmyzu.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se nečetla špatně, pro mne spíše oddechové čtení. Chvílemi zdlouhavé.

21.06.2020 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha, která Vás donutí zamyslet se nad životem a Vašimi sny. Jen pro mne někdy byl děj až moc zdlouhavý. Ale určitě doporučuji přečíst.

21.06.2020 3 z 5

Tajemství Turínského plátna Tajemství Turínského plátna Sam Christer (p)

V době, kdy jsem knihu četla, byla tato tématika velmi populární. Bohužel kniha je spíše průměrem.

Noc ve Villette Noc ve Villette Ingrid Hedström

Klasická detektivka. Nenadchla, ale ani nijak neurazila.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Knihu rozhodně doporučuji. Pro mne je to dosti varující kniha o tom, jak odlišné jsou jednotlivé kultury a jak snadno se žena ocitne na nejnižším stupínku společnosti.

21.06.2020 5 z 5

Rok blba Rok blba Jiří Hnilička

Pro mne to byla oddechová kniha, u které nemusíte nijak přemýšlet a chvílemi se i zasmějete.

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Knihu určitě doporučuji přečíst. V knize není, až tak moc detailně popisováno zvěrstvo Mengeleho, ale i tak z něj mrazí. Žádné dítě by nemělo zažít, to, co musely děti prožívat v té době, a přemýšlet nad tím, aby vůbec přežilo.

21.06.2020 4 z 5