Noc ve Villette

Noc ve Villette https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116327/bmid_martine-poirotova-noc-ve-villette-HwT-116327.jpg 4 64 17

Martine Poirotová série

Městečko Villette ožívá každoroční oslavou svatojánské noci a tradičním procesím. Jako blesk z čistého nebe však všechny zasáhne zpráva o trojnásobné vraždě mladých dívek z nedaleké vesnice. I tentokrát – stejně jako v předchozí detektivce Vraždy ve Villette – stojí vyšetřující soudkyně Martine Poirotová před nelehkým úkolem: nesmí se nechat ovlivnit veřejným míněním ani vlastními sympatiemi. Navíc ji tíží rodinné tajemství – společně s bratrem Phillipem pátrá po tom, kdo udal jejich matku Renée a její přítelkyni Simone před lety za války nacistům a zapříčinil jejich odvlečení do koncentračního tábora. Brzy se octnou nebezpečně blízko vrahovi posedlému pomstou. V cestě už mu stojí jen jedna, poslední oběť… Noc ve Villette byla nominována na nejlepší švédský kriminální román roku 2009.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Flickorna i Villette , 2009

Merlinit
18.04.2021 3 z 5

Přečíst se to dalo, proč ne, ale obludně přebujelé množství postav, které do děje zasáhnou jen velmi okrajově, pokud vůbec, dílu moc nepřidalo. Navíc při odosobněném stylu autorky každý zmíněný intimní detail působil podivně kostrbatě.

Anitram22
21.06.2020 3 z 5

Klasická detektivka. Nenadchla, ale ani nijak neurazila.

Petruse21
02.05.2020 2 z 5

Slaboduché.

Simona838
19.07.2019 1 z 5

Za mne urcite NE. Namet dobry, ale cetlo se mi spatne, nedotazene, postavy se mi pletly. Pusobilo to zmatene. Kniha me nezaujala.

michaela3483
05.01.2018 3 z 5

Detektivka, která neurazí, ale možná ani pořádně nezaujme.
Místi jsem nechápala jak dlouho vyšetřovatele nenapadly někeré otázky,nebo že nevyslechli potencionální svědky na druhé straně cesty...
Uvidíme jestli další kniha bude zajímavější.

mataj
25.11.2017 3 z 5

Docela zajímavá detektivka, četla se mi dobře. Ale... hlavní hrdinka mě bohužel vůbec ničím neoslovila. Vedlejší postavy se mi pletly a někdy jsem ani nevěděla o koho se jedná. Do dalších dílů asi nepůjdu.

babicka_amalka
29.10.2017 3 z 5

neurazí, nenadchne - vcelku dost průměrná detektivka, jež ničím zvlášť nevyniká;

konicekbily
10.07.2017 4 z 5

Moc pěkná detektivka! Mnohem lepší než první díl série.

zazvorka
13.06.2017 5 z 5

Líbila se mi víc než první díl, příjemná detektivka, všechny čtyři knížky autorky jsem ocenila. Doporučuji.

Tevik
10.03.2016 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce.Moc pěkná doporučuji

laklom53
11.10.2015 2 z 5

Docela čtivá kniha.

Lidudu
16.05.2015 4 z 5

Parádní, ani jednou nudné, sedlo mi to hlavně kvůli propojení s druhou světovou. Autorce se podařilo tahat mě za nos až do konce. Celou dobu jsem podezřívala někoho úplně jiného. A jako třešnička na dortu byla cena.
Stálo mě to krásných 49,-. Skvělý zážitek za pár kaček. Určitě se s knížkami této autorky ješté setkám

MiaVanAcid
09.11.2013 5 z 5

Výborné, o moc lepší než první kniha....těším se na další díl!

LenaBil
07.10.2013 5 z 5

Velmi povedené a čtivé. Rozhodně lepší než první díl.

evelinaevelina
29.07.2013 3 z 5

Na mě do vyšetřování až moc zasahuje a ovlivňuje osobní život vyšetřující soudkyně (hl.hrdinka).

baris
02.04.2012 5 z 5

Skvělá detektivka,čte se jedním dechem.Trochu mi připomíná báječné detektivky P.D.Jamesové.

alnahu
30.03.2012 4 z 5

Naprosto skvělá detektivka,četla se jedním dechem.

severská krimi

Ingrid Hedström