Dívky z lesů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Devatenáctiletá Wren a její dvě sestry, Sage a Evie, vyrůstají v chatce mimo civilizaci na severu státu New York. Když nejmladší Evie vážně onemocní, jejich matka s ní odejde vyhledat pomoc do nedalekého města. Ale nevracejí se. Jak měsíce plynou, naděje pomalu mizí, zásoby se tenčí a hospodářská zvířata umírají. Nemilosrdná zima se blíží. Pak se objeví cizinec, který tvrdí, že hledá matku dívek a neodejde bez nich. Aby unikly, musí Wren a její sestra porušit základní pravidlo – opustit les. Zjistí, co před nimi bylo skryto, před čím utíkají, a odhalí tajemství, která je držela ve tmě po celý život?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475179/big_divky-z-lesu-eq5-475179.jpg 4.128
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Stillwater Girls, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Dívky z lesů

Karoley
07. ledna

Strach v nich zapustil kořeny...

Náctileté sestry Wren a Sage žijí v chatce ukryté hluboko v lesích, matka s mladší sestrou před mnoha dny odešla a nevrací se.. Měsíce plynou, zásoby se tenčí, hospodářská zvířata umírají.. a zima se blíží. A tam venku někdo je, obchází kolem chatky a čeká na příležitost.. Aby unikly, musí porušit základní pravidlo - opustit les.
Na Dívky z lesů jsem narazila náhodou a navnadila mě anotace, takovéhle knihy mám ráda. Hlavní "tajemství" mi přišlo dost neuvěřitelné a spolu s dotčenou postavou jsem se divila, jestli je to vůbec možné ;)) Přečteno na dvě posezení, bavilo mě to.

ArwenAragorn
27.12.2021

60%
Moje konečky prstů se sotva stačí dotknout kovové hlavně, když zámek dveří povolí a ty se rozletí. Praští do mě a já se svalím ze stoličky na dřevěnou podlahu. Bez pušky.
Náš domov vyplní kvílení větru a Sagein vřískot.
V našem domě je muž.

To byla taková pohádka! Ale knížka se dobře četla a bavila mě. Kdo má rád jednoduché detektivní příběhy, ať po ní sáhne.


čef
19.12.2021

Limoška o tom jak unesené dívky ke štěstí přišly a co vše při tom zažily. Jednoduchý příběh, bez zvláštních krutostí je zřejmě určen ženám k uklidnění před spánkem. Nemám vlastně, co bych pochválil nebo i pohaněl, před vánoci tedy snad ke čtení vhodné.

Sidonka3
10.12.2021

Náctileté sestry Wren a Sage žijí na samotě v chatě hluboko v lesích, matka s mladší sestrou před dlouhou dobou opustila jejich uzavřené společenství a z neznámých důvodů se nevrací zpět domů. Rodina žije jako v jiném století, bez elektřiny, neznají mobil, Tv a od začátku je jasné, že je s mámou a možná i s nimi něco hodně špatně. Co se děje? Skrývají se snad před někým? Hrozí jim útok někoho nebezpečného? Nebo podivná matka nebyla tak úplně při smyslech? Nebo snad jako malé byly uneseny? Vše se postupně vyjasňuje, dívky v chatě hladoví, trpí zimou a navíc jim do domova vnikne záhadný muž s neznámými úmysly. Podaří se jim opustit domek v lesích a začlenit se do normální moderní společnosti?
Souběžně s jejich příběhem sledujeme sympatickou Nicolette, která řeší manželské potíže a touží po dětech. Žije v luxusním, přepychovém domě na konci města u lesa, v jejichž hlubinách prý živoří alternativní podivíni… Sama má pocit, že se úplně nezačlenila do komunity měšťanů, proč, závidí jí její bohatství? A jaké tajemství před ní schovává vlastní láskyplný muž? Thriller o tajemstvích, která není těžké odhalit, je čtivou jednohubkou, která se přečte snadno na jeden zátah. Je to zábavný průměr, zpočátku baví méně, pak se vše rozjede. Možná už jste podobný příběh jako já někde jinde četli nebo viděli v kině, ale bavilo mi to přesto, je to zdařilejší oddechovka s romanticky (?) tajemným napětím a důrazem na rodinné vztahy a sympatickými hl. hrdiny.
Psychologie postav je bohužel jen hrubě načrtnutá a nerozvinutá, škoda, že některé dramatické motivy a možnosti, jak pracovat s charakteristikou postav nebyly plně využity a zápletka končí předčasně (viz - SPOILER- pasáž snadného začleňování se do zcela jiné společnosti, odlišného způsobu života a pohádkově šťastný konec plného pochopení, pomoci, přijetí a lásky jak z telenovely, včetně dokonalého manžela Nicol = Branta). Nenáročná četba, některé úseky občas mile překvapí:

„Jsou jako z jiného světa. Ne toho, co znám já. Jako by poprvé vyšly ven a nikdy neviděly svět. Buď se zmátoří nebo umřou šokem… Neumím se vžít do toho, jak se cítí, ale rozumím tomu a respektuju to.“
Zmatená Wren: „Nevím komu můžu věřit a komu ne. Kdo je dobrý a kdo špatný. Jestli nám mohla lhát máma, pak může lhát úplně každý.“

Nikola97
07.11.2021

Nejdříve jsem si nedokázala představit, kde se ty dvě dějové linie spojí, ale nakonec to všechno do sebe zapadlo. Vůbec bych se nezlobila, kdyby měla kniha více stran. Moc se mi líbila. Doporučuji