Sněhová víla

Sněhová víla https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395538/bmid_snehova-vila-8IZ-395538.png 4 62 18

Jednoduchý vánoční příběh pro malé čtenáře, vhodný jako první čtení. Sněhová víla přichází tak jako každý rok na zem, aby dohlížela na sněžení. Zlý čert však na ni seslal kouzlo, které způsobí, že je jí taková zima, že nemůže pracovat. Víla se od moudrého výra dozví, že ji může zachránit jedině petrklíč. Všude za okny jsou však jenom vánoční hvězdy či vánoční kaktusy. Víla je zoufalá. U kostela ji však uvidí malý chlapec a vezme ji do dlaní. Jmenuje se Petr a má zvláštní příjmení – Klíč. Zlé kouzlo je zlomeno a pro vílu je to ten nejkrásnější vánoční dárek.... celý text

Lenka339
15.01.2024 5 z 5

Milý příběh, krásné ilustrace. Vhodný na společné čtení a pro začínající čtenáře.

simca9342
28.03.2023 5 z 5

Je to bílé, studené a lidským okem neviditelné. Co je to?

Ano hádanku jste uhodli - sněhová vločka. Na sníh včetně rampouchů ale musí někdo dohlížet. Dělá to sněhová víla Apolenka. Každým rokem je vše stejné , ale letos jakoby byla větší zima. Za mráz nemůže nikdo jiný než zlý čert. Apolenka se snad pomocí nedočká, kvůli neustálému chladu nemůže pracovat. Štědrý den je dnem zázraků a právě v ten den se objeví kluk Petr.
Čáry a kouzla se nedějí jen v pohádkách.
Ve vánoční pohádce se objevují hrátky se slovy , kdy záměna léčivé rostliny s obyčejným jménem může kdekoho zmást a pobavit :)

Anitram22
07.02.2023 5 z 5

Krásná kniha pro děti i dospělé. Knížka byla, jako dárek pro moje 5 leté neteřinky. S maminkou mají přečteno a reakce je taková, že to dojalo k slzám i maminku. Přečteno prý na jeden zátah a kráné.....mám radost i za sebe, že jsem vybrala a obdarovala blízké takovou knihou, která se líbí a zanechá takovéto silné pocity...

Danago
03.01.2023 5 z 5

Nádherná olouzlující knížka pro děti , ale bude bavit i dospěláka, který ji bude dětem číst. Velice moc doporučuji. Ideální na zimní a vánoční čas.

zandu
21.12.2022 4 z 5

Krásná, jednoduchá a milá pohádka a navíc nádherné ilustrace. Dceři (i mně) se moc líbila.

ElikaBendova
19.12.2022 4 z 5

Příběh je nádherný, ale ty ilustrace jsou katastrofa

Josh
15.12.2022 4 z 5

Tenhle zimní, kouzelně vánoční příběh pro nejmenší bude chtít prožít každý prcek, velké obrázky jim udělají radost a velká písmena zase babičkám nebo dědům, kteří jim budou číst. Kniha může odvést dětskou pozornost v adventu, třeba při mlsání denního přídělu čokoládky z kalendáře, kdy budou čekat na každé pokračování příběhu. Později v zimě pak s odkazem na pointu příběhu zkrátit čas při vyhlížení jara:o))

sgjoli
18.11.2021 4 z 5

Tato kniha určena především nejmenším dětem, které ještě nečtou a příběh jim přečtou rodiče. Je tomu uzpůsobený jednak hodně jednoduchoučký styl psaní, ale i samotná struktura příběhu, která záměrně není vůbec složitá a komplikovaná.
Pravda, v některých místech se kniha možná trochu zbytečně točí dokola a pořád nám sděluje prakticky to samé. Ale osobně mne to asi tolik nedráždilo. Ale nevím, možná to těm nejmenším bude připadat až moc nudné a zdlouhavé.
Zápletka sama o sobě mi přišla vcelku fajn a knihu doplňují krásné ilustrace.

Atlantis
03.06.2021 4 z 5

Povedená malá knížečka. Příběh je překvapivě napínavý i dojemný, kouzlo Vánoc tomu dodává takovou tu zvláštní atmosféru. I když jsem jako dospělák závěr očekával, čtyřletou dceru překvapil. Na české scéně bych zařadil určitě mezi ty lepší.

akšuram37
01.03.2021 5 z 5

Krásná pohádka s moc milým dějem, doplněná o nádherné obrázky :) Přečtená během chvilky :)

jankka0s
03.12.2020 5 z 5

Krásná a jemná pohádka obklopená tichem. Ilustrace jsou v dokonalém souladu, kniha se dá číst zas a znova a prožívat ten jemný pohádkový čas.

Nina123
10.11.2020 4 z 5

Kniha byla pěkná, příběh byl zajímavý, pěkné obrázky.

Sobtulda
28.06.2020 5 z 5

Milá knížka. Četla se tak nějak něžně:). Naším klukům 2 a 5 se také libila

TheAndreaika92
23.02.2020 5 z 5

Krásná a něžná pohádka.

Monni
05.02.2020 4 z 5

Moc hezká vánoční pohádka. Dětem se moc líbila. I já si čtení užila, jen mi přišla trošinku roztáhlá a konec zase moc hrr. Mohla být pozvolnější. Musím pochválit, že ilustrace jsou opravdu krásné.

certik003
08.01.2020

Milý a jednoduchý vánoční příběh, který je díky krátkým větám vhodný pro začínající čtenáře.

Knižní střípky
01.11.2019 4 z 5

Další z kouzelných vánočních příběhů od paní Krolupperové. Je plný sněhu, vánoční atmosféry, kdy se přeci nic zlého stát nemůže a vše se nakonec v dobré obrátí. Bude to takto i tentokráte? Příběh je díky mnoha ilustracím a větším písmenům vhodný i jako první čtení.
Vánoční příběh o sněhové víle, která každoročně dohlíží na zemi na sněžení. Jenomže tentokráte kvůli kouzlu pracovat nemůže a hrozí jí, že umrzne. Zachránit ji může jen petrklíč. Ovšem kde těsně před Vánoci chcete sehnat tuto jarní kytičku?

jahlina
05.12.2018 5 z 5

Moc hezký vánoční příběh, spíš asi pro holčičky. Hodně obrázků, méně textu. Vhodné pro začínající čtenářky. Moc se mi líbily ilustrace.