aneta.giraffe aneta.giraffe komentáře u knih

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tohle me dostalo. Neni treba pripominat brilantnost Kingova umeni, ale toto byla pecka. Od poslednich 150 stranek jsem se nemohla odtrnout (coz se mi v 11 vecer nestava). Desive,az se mi sviral zaludek - kdo ma deti to snad chape. Dala bych klidne 6* kdyby to slo.

24.08.2016 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Hodně velký překvapení. Moc pěkně se mi kniha četla.
Na konci by snad člověku ukápla i slzička. U mě ne kvůli dětem, ale kvůli “psíčkovi”.

15.01.2023 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Prvnich 30 stranek jsem kroutila hlavou - prece nebudu cist o nejakym protivnym dedkovi, takovych lidi mam okolo sebe dost.
Nakonec to byla zabava, se “sněhulí, kočičtou i mamelukem”. Na konci jsem si pobrecela.
A tak to bylo... :)

24.02.2019 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Jako vždycky - nepřekonatelný Carter. Já ty jeho knihy miluju. Ano, ty vraždy jsou hrozné, nechutné a brutání. Vrazi totální magoři.
Ale jsou to jedny z nejčtivějších knih, co jsem kdy měla v ruce.

29.03.2024 5 z 5

Zasmála jsem se, pobrečela si a poučila se. Navrhla bych to jako povinnou četbu.
Skvěle kladené otázky od pana Moravce. A před Markem klobouk dolů. Jsem ráda, že dělá to co dělá. A hlavně JAK to dělá.

07.02.2024 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Super příjemné čtení.
Po dlouhé době jsem vyměnila žánr - vraždy za romantiku. Na Vánoce ideální. Určitě si přečtu nějaké další autorčiny knihy.
A že to bylo “umělé, jak tady někdo píše? Bylo. No a co? Nic jiného jsem od knihy takového druhu ani nečekala.

01.01.2024 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Desive. Boj o zivot,ktery se ani zivotem nazvat neda. Ale kdo vi,jak to se Zemí jednou dopadne...

07.12.2017 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Marně přemýšlím, jak originálně ohodnotit tohle dílo. Napadá mě jen jedno - leč neoriginalní - MISTROVSKY napsané! Četlo se lehce, každy večer se mi chtělo ke knize vracet. Paráda!

05.09.2016 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

To bylo čtení! Až se z toho tajil dech (a chvílemi zvedal žaludek). Pan Carter je mistr svého oboru. A kdybych mohla, dám hvězdu navíc za krátké kapitoly. :-)

12.09.2017 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Tak, jak je mi strašně nesympatický Harry Hole od Nesba, tak naopak zbožňuju Roberta Huntra. :)
Jinak ke knihám pana Cartera neni co dodat, aby se člověk neopakoval - jako vždy to bylo skvělé čtení.

22.08.2020 5 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Me se to libilo. Hrdinka mozna byla obycejna,nicim nezajimava, jak tu nekdo podotkl. Asi prave proto me to bavilo - uplne obycejni lide,v ne az tak nemoznem pribehu.

07.01.2019 4 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Příjemné překvapení. Příběh se dobře četl, zase něco jiného.
Krajina, která vyvolavá husí kůži, dva “děsivé” majáky a strašidelná stodola tomu nasadily korunu. Bydlet bych tam nechtěla. A dva “hubba bubba” blbci zloději k tomu. :-D

06.11.2017 4 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Dennis Jürgensen

Čtivá knížka, popravdě mě mile překvapila. Zasazeno do zajímavého (a dost ponurého) prostředí. Jako bonus je detektiv Rudi fakt sympaťák. ;-)

26.03.2023 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Musim podotknout, ze se mi libi uz i obalka (ostatne jako u vsech predeslych knih se Servazem). Jinak neni co dodavat, kniha je skvela, rozuzleni (aspon pro mne) prekvapive.

27.05.2019 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Pri cteni jsem si prosla vsemi moznymi pocity - od smichu, pres husi kuzi az po plac. Knizka byla skvela.

07.04.2019 5 z 5

Dračí zuby Dračí zuby Michael Crichton

Nakonec to bylo docela fajn. Tema “Divoky zapad” mi do te doby nic nerikalo,takze jsem si rada precetla par zajimavych veci.

13.03.2019 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Vynikající Carter! Ani po deváté nezklamal. Ke konci knihy jsem se v jednom místě lekla - naštěstí zdání klame (a to by nám snad autor neudělal) :)

07.02.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Famozní. Spravila jsem si chuť po Bábě motyce.
Hlavní hrdina se mi moc líbil,takový chytrý sympaťák. :) Ovšem z popisu montanských lesů (a toho co se v nich ukrývá) jsem měla husí kůži.
Takhle si představuju napínavý a poutavý příběh. Jen tak dál...

03.02.2019 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Líbila se mi,hodně se mi líbila. Asi zatim nejnapínavější. Strašlivá ukázka toho,čeho jsou lide schopní si navzajem udělat. Brrrr...

26.08.2018

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

To je čtení, já ty jeho knihy fakt můžu. Absolutní špička. Číst takové knížky je vážně radost, tady má čtenář zážitek o první do poslední stránky. Přiznám, že jsem při každém hlasování trnula hrůzou, představivost holt pracuje. Ale díky za to, těším se na další knihu.

30.12.2017 5 z 5